9. ročník

STO Valča usporiadal dňa 29.12.2012 už svoj tradičný v poradí 9. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja. Za účasti takmer 50 hráčov z prvej až šiestej ligy sa na „rozohriatie“ konali štvorhry, ktoré vyhrala dvojica Ivan Páleník a Jaroslav Vaverka, druhé miesto obsadila dvojica Pavel Valko ml. a Anton Ančic.

Hlavná časť turnaja v dvojhrách sa hrala v štvorčlenných skupinách, pričom hráči boli rozdelení do dvoch kategórií. A – kategória bola silnejšia, tvorili ju hráči od prvej po štvrtú ligu a B – kategóriu tvorili hráči od štvrtej po šiestu ligu.

Hráči sa po odohratí základných skupín dobre zabavili na tombole a pochutnali si v bufete na domácich klobáskach a varenej kapustnici. Potom nasledovala najdôležitejšia časť turnaja – vyraďovacie boje.

V A – kategórii sa najlepšie darilo domácemu trénerovi – momentálne hrajúcemu v zahraničí Petrovi Vaverkovi st., na druhom mieste skončil Pavel Valko ml. z Martina a tretí skončil Patrik Páleník z STO Valča. B – kategóriu vyhral Igor Janckulík z Krušetnice, druhý bol Pavel Valko st. hrajúci za STK Turiec a tretí bol Ivan Srogončík z Oravskej Lesnej.

  • STO Valča v akcii
  • STO Valča v akcii