„B“ – mužstvá nerozhodne

Energodata Žilina B9 Valča B9

KOLO11 10 DEC2016

2. LIGA

Na posledné stretnutie tohto roka sme nastupovali oslabení o našeho lídra Jeryho Straku plniaceho si povinnosti v A-mužstve. Domáci týmto pádom boli favoritom, avšak nechceli sme kožu lacno predať a pokúsiť sa získať nejaké plusové body. Stretnutie bolo od začiatku veľmi vyrovnané, stav bol ako na hojdačke. Treba povedať, že naši hráči sa favorita vôbec nezľakli, bojovali až do konca a nakoniec bola z toho cenná remíza. V poslednom zápase kedy bol stav 9:8 pre domácich, bojovník Marián Gajdoš vyhral svoj zápas a nedoprial domácim radosť z výhry. Marián okrem tohto zápasu vyhral ešte jeden a aj spolu s Janom Stráňayom štvorhru. Jano Stráňay taktiež vyhral dva zápasy, Filip Vilga dokonca tri zápasy. Náhradník Pavel Valko st. vyhral jeden zápas a ešte ďalší zápas prehral tesne v päť-setovej dráme, ale svoje miesto si zastal veľmi dobre.

Ako nováčik môžeme byť s polovicou sezóny celkom spokojní, hoci sme mohli mať o dve remízy na svojom konte viac. Ale sezóna nekončí, do odvety pôjdeme s cieľom čo najviac zápasov vyhrať a v tabuľke byť čo najvyššie.

Body: Vilga 3; Gajdoš a Stráňay po 2,5; Valko 1

Jedno derby je naše

Valča B11 MSTK Martin A7

KOLO9 26 NOV2016

2. LIGA

V stretnutí proti Martinu sme chceli jednoznačne bodovať naplno a nič iné ako víťazstvo sme si nepripúšťali. Hostia taktiež pomýšľali na nejaký bodový zisk, ktorý začali aj od úvodu napĺňať. Vyhrali obe štvorhry aj prvú dvojhru a razom viedli 3:0, neskôr aj 4:1. Našich hráčov však tento stav vôbec nezlomil, práve naopak vyburcoval k ešte väčšej aktivite a pomaly sme začali zmazávať náskok hostí. Hostia ešte viedli 5:3 a aj 6:5, avšak potom sme sériou troch víťazných zápasov za sebou odskočili hosťom na 8:6 pre STO a ako sa ukázalo, bol to rozhodujúci náskok. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané, kolektívne sme ho však veľmi dobre zvládli, keď bodovali všetci štyria hráči. J. Straka vyhral všetky štyri svoje zápasy, výborne mu sekundovali F. Vilga a aj „prebudený“ J. Stráňay, ktorí vyhrali po tri zápasy. Jeden zápas vyhral aj M. Gajdoš. Derby stretnutie sme zvládli, takže v našom mužstve zavládla spokojnosť. Hráčom patrí poďakovanie za to, že aj za nepriaznivého stavu ďalej bojovali a nakoniec výsledok otočili vo svoj prospech.

Treba ešte povedať, že ako nováčik súťaže sa držíme v tabuľke na priebežnom 4.-5. mieste len s dvojbodovou stratou na prvého.

Body: Straka 4; Stráňay a Vilga po 3; Gajdoš 1

Útok na prvé miesto

Valča B10 Námestovo A8

KOLO4 05 NOV2016

2. LIGA

V doobedňajšom stretnutí proti doposiaľ neporazenému mužstvu sme nastúpili veľmi koncentrovane, odhodlane s cieľom pripraviť hosťom prvú prehru v súťaži. Ako sa nakoniec ukázalo, tak úvodné štvorhry boli z celého stretnutia kľúčové. Obe sme po dramatických zápletkách vyhrali a v úvode stretnutia tak naklonili psychologickú výhodu na našu stranu. Dokonca sme hosťom „ušli“ už na 4:1, ale tí kontrovali, dotiahli stav na 5:5 a dokonca potom aj viedli 5:6. Ale naši hráči sa nevzdávali, bojovali a pred poslednými dvoma zápasmi sme stav otočili na 9:7 pre STO. Posledné zápasy boli veľmi dramatické, napínavé päť- setové drámy, ale nakoniec sme víťazstvo uhájili, keď sme jeden zápas potrebný na víťazstvo vybojovali.

Všetci štyria hráči podali spoľahlivý, bojovný výkon, ťahali jeden druhého. Najviac bodov zaznamenal J. Straka, ktorý prehral len jeden zápas, M. Gajdoš a F. Vilga vyhrali po dva zápasy a J. Stráňay okrem štvorhry bodoval ešte v jednom zápase.

Poobedňajšie stretnutie proti Oravskej Lesnej bolo plne v našej réžii, otázkou zostávalo len celkové skóre. Nakoniec bola z toho kanonáda a hostia odišli s debaklom 14:4.

S oboma výsledkami sme boli spokojní a hlavne doobeda sme si dokázali, že vieme poraziť aj ašpiranta na postup. Dokonca sme sa v tabuľke predrali na priebežné delené prvé miesto, čo nás veľmi teší a dodáva ešte väčšiu chuť do ďalších zápasov.

Body: Straka 3,5; Gajdoš a Vilga po 2,5; Stráňay 1,5

Prvá výhra

Valča B12 Lučenec A6

KOLO2 15 OKT2016

2. LIGA

V druhom kole tejto sezóny sme nastúpili konečne v kompletnom zložení (v plnej sile), s cieľom rehabilitovať sa za nešťastnú prehru z 1. kola. Za súpera sme mali minuloročného prvoligistu a očakávalo sa vyrovnané stretnutie. Od začiatku sme sa pokúšali vytvoriť náskok, ale hostia neostávali nič dlžní a do polovice stretnutia bol stav veľmi tesný a viac menej vyrovnaný. Avšak od stavu 6:4 sme stretnutie prakticky ovládli, odskočili hosťom až na 8:4 a potom sme už ďalší priebeh kontrolovali a cenné víťazstvo ustrážili. Výsledok je nakoniec celkom jednoznačný, avšak veľa zápasov malo 5-setovú drámu. Všetci štyria naši hráči podali koncentrovaný výkon, menovite Marián Gajdoš prehral len jeden zápas (dôležitý bod získal aj vo štvorhre s parťákom Janom Stráňayom), taktiež Jery Straka a Filip Vilga prehrali len po jednom zápase. Už menovaný Jano Stráňay okrem štvorhry bodoval ešte v ďalších dvoch zápasoch.

S výsledkom ako aj hrou sme boli veľmi spokojní a čo je dôležité úvodnú prehru v súťaži sme dokonale odčinili.

Body: Gajdoš 3,5; Straka a Vilga po 3; Stráňay 2,5