Upevnenie postavenia na východe Slovenska 2

Humenné A6 Valča A8

KOLO22 05 APR2014

1. LIGA

V poobedňajšom stretnutí v Humenom sme sa ťažšie rozbiehali. Domáci, ktorým už išlo len o česť, hrali veľmi dobre a držali s nami krok až do stavu 3:3. Potom sme predsa len pridali na výkone a zlomili sme odpor domácich, hoci ani za stavu 7:3 sa nevzdávali a dotiahli na 7:5, avšak potrebné víťazstvo sme si už ustrážili. Bezchybný výkon predviedol Peter Vaverka (rehabilitoval sa za doobedňajší výpadok), ktorý vyhral všetky tri zápasy a aj štvorhru s Patrikom Páleníkom. Patrik vyhral ešte jeden svoj zápas. Stabilný výkon podal aj Michal Karczmarczyk, ktorý vyhral dva svoje zápasy. Aj striedajúci Marek Rezetka zahral výborne, keď z dvoch zápasov vyhral jeden veľmi dôležitý. Tentokrát sa nedarilo zranenému Mariánovi Gajdošovi, ktorý nebodoval a po prvom zápase musel striedať. V Humennom sme chceli a aj vzhľadom k tabuľkovému postaveniu museli vyhrať, čo sa nám nakoniec podarilo a svoj cieľ sme splnili.

Hráči sa snažili v oboch stretnutiach, bojovali a nakoniec boli odmení výsledkom vo Veľkých Kapušanoch, ktoré zdolali Žilinu. Týmto výsledkom sme sa vyhli bojom o záchranu (baráži), najskôr prepukla obrovská úľava a potom veľká radosť.

Ďaleký výjazd sme napokon zvládli výborne, hoci sme pôvodne chceli dvakrát vyhrať, ale nakoniec to všetko dopadlo k veľkej spokojnosti.

Body: Vaverka 3,5; Karczmarczyk 2; a Páleník 1,5; Rezetka 1

Upevnenie postavenia na východe Slovenska 1

Kapušany A9 Valča A5

KOLO21 05 APR2014

1. LIGA

Na posledné dve stretnutia (v prípade vyhnutia bojom o záchranu) na východe Slovenska sme sa veľmi tešili a svedomito pripravili. Potrebovali sme nutne vyhrať minimálne jedno stretnutie, aby sme sa vyhli bojom o záchranu. Nakoniec sa nám to aj podarilo, aj keď to vôbec nebolo ľahké. Už len náročná takmer 5 hodinová cesta dala zabrať a potom aj domáce prostredie na východe Slovenska je veľmi svojské.

Napriek všetkým negatívam sme to zvládli a po poslednom stretnutí prepukla obrovská úľava. Cesta z východu bola dlhá a bujará.
Ale poďme pekne po poriadku.

V doobedňajšom stretnutí išlo o veľa domácim bojujúcim o čo najlepšie postavenie v baráži, prípadne by sa za určitých okolností mohli vyhnúť baráži. Domáci na nás vyrukovali úplne suverénne a od začiatku boli jasne lepší a kontrolovali si svoj náskok. Ako tak sme sa držali len do stavu 4:2 a potom sme domácim nestačili, vytvorili si pohodlný náskok 7:2 a stretnutie dotiahli do úšpešného konca. Nám sa v závere podarilo už len skorigovať stav na celkom prijateľných 9:5. Aj napriek tomu podali, ale žiaľ len dvaja hráči, výborné výkony Michal Karczmarczyk a Marián Gajdoš (vyhrali po dva zápasy), Patrik Páleník vyhral jeden zápas a tentoraz netradične slabo zahral Peter Vaverka, ktorý prehral dva svoje zápasy a potom sa nechal vystriedať Marekom Rezetkom. Ten mal svoj zápas slušne rozbehnutý, vyhrával 2:0 na sety, ale nakoniec prehral 3:2. Celkovo nám stretnutie nevyšlo podľa našich predstáv a boli sme odhodlaní poobede jednoznačne vyhrať. Avšak situácia v tabuľke sa mierne skomplikovala a okrem našeho poobedňajšieho víťazstva sme potrebovali, aby náš doobedňajší súper porazil poobede Žilinu.

Body: Karczmarczyk a Gajdoš po 2; Páleník 1

Senzačné víťazstvá 2 !!

Valča A9 Revúca A5

KOLO20 22 FEB2014

1. LIGA

V popoludňajšom stretnutí sme privítali súpera, papierovo ľahšieho, ale hostia napriek o dva body nižšiemu tabuľkovému postaveniu pôsobili veľmi sebavedomo. Zo začiatku bolo stretnutie vyrovnané a za stavu 2:2 sme hosťom ušli na 5:2 aj 6:3. Potom sme si náskok udržiavali až do konca a nepripustili sme drámu ako doobeda. V tomto stretnutí všeci hráči vyhrali po dva svoje zápasy, menovite Michal Karczmarczyk, Marián Gajdoš, Patrik Páleník, Peter Vaverka, a prví dvaja menovaní vyhrali aj štvorhru.

Domáce zápasy sme zvládli veľmi dobre, hráči podali bojovný, obetavý výkon a v priebežnej tabuľke sme poskočili na výnikajúce 6. miesto so stratou dva body na 4. miesto.

Na oboch zápasoch bola fantastická atmosféra, o ktorú sa postarali diváci a aj naši hráči z B-mužstva a C- mužstva, hlavne neustále burcujúci Roman Kľučiarik, Jaro Jurčák, prezident oddielu ako aj tréneri Peter Vaverka st. a Vladimír Rezetka, ktorí povzbudzovali a hnali našich hráčov za víťazstvom. Za predvedený výkon patrí všetkým hráčom veľké ĎAKUJEME !!!

O dva týždne hráme na východe republiky posledné dva zápasy v sezóne s Humenným a V. Kapušanmi.

Body: Karczmarczyk a Gajdoš po 2,5; Vaverka a Páleník po 2

Senzačné víťazstvá 1 !!

Valča A8 Rimavská Sobota A6

KOLO19 22 FEB2014

1. LIGA

Na stretnutie sme nastupovali s rešpektom, pretože sme si boli vedomí sily súpera, ako aj fakt, že to bolo stretnutie o všetko (kto z koho). Nezačali sme však vôbec podľa našich predstáv a prehrávali sme pomerne hladko 1:3 !!! Naši hráči sa však nezľakli, rýchlo sa “otriasli” z nepriaznivého stavu a postupne začali skóre otáčať vo svoj prospech. Po veľmi vyrovnaných zápasoch, keď v mnohých prípadoch to bolo doslova o loptičku, sme hosťom ušli až na 7:3. Avšak hostia sa vôbec nevzdávali a mohutným finišom nepríjemne doťahovali náš náskok. Potrebný bod sme si nakoniec predsa len vybojovali a zaknihovali sme v bojoch o vyhnutie sa baráži veľmi dôležité víťazstvo. Výborný výkon predviedla naša dvojka Peter Vaverka, ktorý vyhral všetky tri svoje zápasy. Ďalší hráči sa taktiež predviedli vo veľmi dobrom svetle, konkrétne Michal Karczmarczyk a Patrik Páleník vyhrali po dva z troch zápasov a veľmi dôležitý bod vybojoval Marián Gajdoš. Marek Rezetka nastupoval v ťažkej situácii a hoci tesne prehral svoj zápas, nemá sa za čo hanbiť. Na stretnutí okrem divákov bola prítomná aj regionálna televízia, čo nás veľmi teší. Po stretnutí sme si všetci zhlboka vydýchli, pretože dôležité body zostali doma a tešili sme sa na poobedňajšie taktiež dôležité stretnutie.

Body: Vaverka 3; Karczmarczyk a Páleník po 2; Gajdoš 1

Remíza – chceli sme viac 2 !!!

Rožňava A7 Valča A7

KOLO18 08 MAR2014

1. LIGA

V poobedňajšom stretnutí v Rožňave sme od začiatku zobrali opraty do svojich rúk. Viedli sme 3:1, 4:2, dokonca 5:2 a 6:4. Domáci sa však nevzdávali a skóre vyrovnali na 6:6 !! Posledné dva zápasy boli veľmi vypäté, aj keď domáci nám nič nedarovali, remízu sme nakoniec vybojovali, hoci sme chceli viac !! Veľmi dobrý výkon predviedol Michal Karczmarczyk, ktorý vyhrali všetky tri zápasy. Peter Vaverka vyhral dva zápasy a štvorhru. Patrik Páleník vyhral jeden zápas a štvorhru. Marián Gajdoš opäť nebodoval, z čoho bol frustrovaný. Nehral zle, súpera mal doslova na „lopate“, ale nedotiahol zápas do úspešného konca a v poslednom zápase mal kusisko smoly.

Po oboch stretnutiach prepuklo veľké sklamanie, pretože sme chceli a mali na minimálne jedno víťazstvo. Remíza však môže byť v konečnom zúčtovaní veľmi cenná. Do konca súťaže zostávajú posledné štyri stretnutia, z ktorých potrebujeme vyhrať minimálne tri, aby sme sa vyhli bojom o záchranu.

O dva týždne privítame Rimavskú Sobotu a Revúcu a nič iné ako dve víťazstvá si nepripúšťame.

Body: Karczmarczyk 3; Vaverka 2,5; Páleník 1,5

Remíza – chceli sme viac 1 !!!

Margecany A8 Valča A6

KOLO17 08 MAR2014

1. LIGA

V doobedňajšom stretnutí išlo o veľa, nakoľko domáci potrebovali nutne bodovať ( o 1 bod boli za nami na barážovej pozícii) a taktiež nám chceli odplatiť prehru z jesene. Od začiatku boli zápasy veľmi taktické, vyrovnané. Domáci viedli 2:0, 4:2, 5:3 a hoci sme vždy dokázali náskok domácich vyrovnať, v závere nás predsa len prevýšili a pripísali si veľmi dôležité víťazstvo. Naši hráči podali dobrý výkon, avšak boli po stretnutí veľmi smutní, pretože mali na remízu !! Po dva zápasy vyhrali Michal Karczmarczyk, Peter Vaverka a Patrik Páleník. Dvojica Marián Gajdoš a aj striedajúci Marek Rezetka nebodovali, hoci mali svoje zápasy dobre rozohraté. Domáci dobre od začiatku kúskovali hru, zdržiavali, brnkali našim hráčom na nervy (podania z ruky – rozhodcovia nič nevideli alebo nechceli vidieť !!!), čo na našim hráčom nepridávalo na pohode. Nemožeme byť s výsledkom spokojní, pretože sme prišli do Margecian jednoznačne bodovať.

Body: Karczmarczyk, Vaverka a Páleník po 2

Veľké víťazstvá 2 !!!

Valča A9 Ružomberok B5

KOLO16 22 FEB2014

1. LIGA

V poobedňajšom stretnutí s Ružomberkom sme vďaka skvelému nástupu favorizovaného súpera zaskočili, keď sme takmer stratenú štvorhru otočili a razom sme viedli 4:1. Potom sme si svoj náskok strážili až do konca.
Opäť veľmi dobrý výkon predviedli Michal Karczmarczyk a Peter Vaverka, ktorí vyhrali všetky zápasy (tri zápasy + štvorhra). Ďalší dvaja hráči Patrik Páleník vyhral jeden zápas a štvorhru a Marián Gajdoš vyhral štvorhru.

Obe stretnutia boli nesmierne ťažké a vyrovnané, naši hráči podali veľmi obetavý, koncentrovaný, zodpovedný výkon na hranici svojich možností a nakoniec sme si pripísali veľmi cenné výhry. Hráčom patrí veľké poďakovanie k super výkonu, keď hostí v oboch zápasoch prevýšili bojovnosťou, odhodlaním a nezlomnou vôľou vyhrať.

V tabuľke sme poskočili o jednu pozíciu vpred a celkovo nám patrí 8. miesto so stratou dvoch bodov na 6. miesto.

Body: Karczmarczyk a Vaverka po 3,5; Páleník 1,5; Gajdoš 0,5

Veľké víťazstvá 1 !!!

Valča A9 Bardejov A5

KOLO15 22 FEB2014

1. LIGA

Na obe stretnutia proti 3. a 4. mužstvu tabuľky sme nastupovali s rešpektom, ale aj s veľkou snahou pripísať si veľmi dôležité víťazstvá. Doobedňajšie stretnutie s Bardejovom bolo od začiatku veľmi vyrovnané a každý jeden zápas bol doslova „o loptičku“. Všetci hráči podali doobeda skvelý výkon, po dva zápasy vyhrali Michal Karczmarczyk, Peter Vaverka a Patrik Páleník a po jednom zápase Marián Gajdoš a Marek Rezetka. Peter Vaverka a Patrik Páleník vyhrali aj štvorhru. Hostia pred zápasom prišli s jednoznačným cieľom vyhrať, avšak naši hráči potvrdili stúpajúcu formu z predchádzajúceho dvojkola.

Body: Vaverka a Páleník po 2,5; Karczmarczyk 2; Gajdoš 1; Rezetka 1

Neočakávaná remíza 2

Kysucké Nové Mesto A8 Valča A6

KOLO14 25 JAN2014

1. LIGA

Poobede sa najlepšie darilo Michalovi Karczmarczykovi, ktorý prehral len jeden zápas, ďalší traja Peter Vaverka, Patrik Páleník, Marián Gajdoš vyhrali po jednom zápase, hoci boli veľmi blízko k výhre aj v ďalších zápasoch.
V oboch stretnutiach (na dva zápasy) sa predstavil aj Marek Rezetka a hoci svoje zápasy prehral, patrí mu poďakovanie, že aj napriek ťažkým súperom bojoval a nechýbalo veľa a zápasy mohol vyhrať.
Jednu remízu by sme pred stretnutiami brali, ale vzhľadom na priebeh stretnutí, neboli sme úplne spokojní, pretože sme siahali ešte aj na ďalšiu senzačnú remízu.
Hráčom však nemôžem nič vyčítať a zaslúžia si uznanie a poďakovanie za predvedený výkon.

Body: Karczmarczyk 2; Vaverka a Páleník po 1,5; Gajdoš 1

Neočakávaná remíza 1

Čadca B7 Valča A7

KOLO13 25 JAN2014

1. LIGA

Na obe stretnutia sme proti ašpirantom na postup, ktorí v súťaži nemali ešte žiadnu prehru, nastupovali s pokorou, ale aj s veľkým odhodlaním ukázať, že naše postavenie v tabuľke neodzrkadľuje naše herné schopnosti. Už doobedňajšie stretnutie veľa naznačilo, keď sme boli domácim počas celého stretnutia vyrovnaným súperom. Naši hráči podali výkon na hranici svojich možností a nakoniec sme vybojovali veľmi cennú remízu. Domáci boli po stretnutí dosť zaskočení, nečakali, že by s nami mohli mať problém vyhrať. V popoludňajšom stretnutí sme opäť podali veľmi dobrý výkon, aj keď na začiatku nám súper ušiel na 4:1 a to nakoniec rozhodlo. Naši hráči sa potom za spomínaného stavu ešte viac zomkli a v búrlivej atmosfére sme siahali na remízu. V kľúčovom zápase sme prehrali tesne 3:2 na sety 14:12,no čo viac dodať. Aj domáci uznali, že sme ich veľmi trápili a nakoniec si mohli vydýchnuť. Po stretnutí sme boli veľmi sklamaní, pretože sme mali jednoznačne na remízu.
Musím pochváliť všetkých hráčov, doobeda podal skvelý výkon Peter Vaverka, ktorý vyhral všetky tri svoje zápasy, dobre mu sekundoval hlavne Patrik Páleník, ktorý prehral len jeden zápas. Aj ďalší naši hráči podali štandardne dobré výkony. Michal Karczmarczyk a Marián Gajdoš vyhrali po jednom zápase.

Body: Vaverka 3; Páleník 2; Karczmarczyk 1,5; Gajdoš 0,5

Dôležité víťazstvá 3 !!!!

Valča A7 Žilina A7

KOLO12 11 JAN2014

1. LIGA

V derby stretnutí sme chceli hosťom vrátiť tesnú prehru z 1. kola, čo sa nám nakoniec napriek veľkej snahe našich hráčov nepodarilo. Od začiatku až do samého konca bolo stretnutie úplne vyrovnané a nakoniec sa zrodila „zrejme“ spravodlivá remíza. Stretnutie sa hralo rekordne dlho až tri hodiny a dvadsať minút. Naši hráči bojovali a nechali „na stoloch“ všetky svoje sily. Už po štvorhrách bol stav vyrovnaný 1:1 a vlastne až do konca nikto neodskočil na viac ako jeden bod. Keď už sme sa dostali do vedenia 5:4 , tak hostia okamžite vyrovnali. Za stavu 6:6 sa hrali posledné dva zápasy, jeden vyhrali hostia v pomere 3:2 na sety a jeden my taktiež v pomere 3:2 na sety. Vynikajúce výkony predviedli hlavne naša trojka v mužstve P. Páleník a štvorka M. Gajdoš, ktorí vyhrali po dva zápasy, a to dokonca aj nad hráčom, ktorého ešte nikdy neporazili. Štandardne dobrý výkon podal aj M. Karczmarczyk, ktorý vyhral dva svoje zápasy, avšak jeden neočakávane prehral. Už menej sa na prekvapenie darilo majstrovi okresu Martin v roku 2014 P. Vaverkovi, ktorý netradične prehral všetky svoje zápasy a hlavne posledný zápas veľmi nešťastne. Po stretnutí bol z toho veľmi frustrovaný, ale verím, že v ďaľšom kole odčiní svoje zaváhanie.

Hoci boli zápasy veľmi vyrovnané, mali sme v tomto stretnutí na víťazstvo a naši hráči prijali remízu dosť ťažko.

O dva týždne cestujeme na horúcu pôdu do Čadce a Kysuckého Nového Mesta, ktoré sú na 2., resp. 1. mieste, kde by sme chceli domácim „uchmatnúť“ nejaký bodík.

Body: Gajdoš a Karczmarczyk po 2,5; Páleník 2

Dôležité víťazstvá 2 !!!!

Valča A10 Humenné A4

KOLO11 07 DEC2013

1. LIGA

V popoludňajšom stretnutí nás za stavu 2:1 pribrzdil výpadok elektrického prúdu, ale hráči správne zareagovali a nedali hosťom z Humenného žiadnu šancu. Po neočakávanej prestávke hrali veľmi dobre a stretnutie vyhrali s veľkým prehľadom. Treba pochváliť všetkých hráčov (Miša Karczmarczyka, Petra Vaverku, Patrika Páleníka, Mariána Gajdoša a striedajúceho Mareka Rezetku) ako aj manažéra Martina Ďuračíka, ktorí pristúpili k dvojstretnutiu veľmi zodpovedne a nič nenechali na náhodu. Hráči bojovali, do zápasov vložili srdce a zaslúžene vyhrali obe ťažké stretnutia. Mišo Karczmarczyk ako aj “konečne prebratý” Patrik Páleník prehrali len jeden zápas za celý deň. Vo veľmi dobrom výkone pokračoval z minulého kola Marián Gajdoš, ktorý dopoludnia prehral len jeden zápas a popoludní hral len jeden zápas a ten vyhral. Do zostavy sa vrátil aj Peter Vaverka a hneď to bolo poznať, pretože dopoludnia vyhral dva dôležité zápasy a popoludní jeden zápas, keď za rozhodnutého stavu sa mu súper vzdal. Striedajúci Marek Rezetka zahral fantasticky, keď z troch svojich zápasov dva vyhral. V hľadisku panovala opäť výborná atmosféra, o ktorú sa pričinili hráči z B a C mužstva na čele s prezidentom oddielu Antonom Smitkom.
Proti súperom zo spodnej časti tabuľky sme nechceli nič podceniť a chceli sme vyhrať, čo sa nám nakoniec s vysokým skóre aj podarilo, hoci to neboli jednoduché zápasy. Po oboch stretnutiach sme boli všetci maximálne spokojní.

Body: Karczmarczyk a Páleník po 3,5; Gajdoš 1,5; Rezetka 1; Vaverka 0,5

Dôležité víťazstvá 1 !!!!

Valča A10 Kapušany A4

KOLO10 07 DEC2013

1. LIGA

Na posledné dvojstretnutie prvej polovice súťaže sme nastupovali s cieľom vyhrať. Nič iné sme si nepripúšťali. Obe stretnutia sme začali vo veľkom štýle, keď na začiatku sme vyhrali obe štvorhry a vyhrávali sme pomerne rýchlo 4:1. Dopoludnia však V. Kapušany trocha zdramatizovali priebeh stretnutia, keď sa dotiahli na stav 4:3, ale potom naši hráči ukázali väčšiu túžbu po víťazstve a odskočili súperovi až na 7:3 a nakoniec dosiahli veľmi cennú výhru.

Body: Vaverka a Karczmarczyk po 2,5; Gajdoš 2,5; Páleník 1,5 a Rezetka po 1

Tesné prehry na juhu 2 !!!!

Revúca A8 Valča A6

KOLO9 23 NOV2013

1. LIGA

Na dvojstretnutie na juhu Slovenska sme nenastupovali v pozícii favorita, nakoľko nám chýbal pre pracovné povinnosti dôležitý hráč – Peter Vaverka, namiesto neho nastúpil Marek Rezetka a so sebazaprením nastúpil s črevnou virózou Patrik Páleník. Aj napriek spomínaným stratám sme boli domácim v oboch stretnutiach vyrovnaný súper a v určitých fázach dokonca aj lepší. V oboch stretnutiach sme mali kusisko smoly, keď sme doobeda štyri a poobede tri zápasy prehrali tesne 3:2 na sety doslova o jednu loptičku. Zase sme prehrali štvorhry, čo asi nakoniec rozhodlo. Musím však pochváliť našu „štvorku“ Mariána Gajdoša, ktorý hral celý deň výborne a prehral len jeden zápas. Svoj štandard odviedla aj jednotka“ Mišo Karczmarczyk, ktorý prehral len dva zápasy, ale aj tie mal vyhrať. Chorý Patrik Páleník bojoval, čo mu sily stačili. V každom zápase odviedol maximum, hoci vyhral po jednom zápase doobeda a poobede a zvyšné prehral 3:2, pričom veľkou mierou sa pod to podpísala choroba. Marek Rezetka si svoju pozíciu zastal, vyhral len jeden zápas, ale veľmi ho mrzí jedna prehra v Rimavskej Sobote, kde mal „súpera už na lopate“, ale nakoniec po veľkej dráme prehral. Po prehrách sme boli veľmi sklamaní, pretože sme mali na to, aby sme bodovali. Neostáva nám nič iné, len sa dobre pripraviť na posledné jesenné dvojkolo – Humenné a Veľké Kapušany, ktorých musíme bezpodmienečne zdolať.

Body: Gajdoš a Karczmarczyk po 2; Páleník a Rezetka po 1

Tesné prehry na juhu 1 !!!!

Rimavská Sobota A8 Valča A6

KOLO8 23 NOV2013

1. LIGA

Na dvojstretnutie na juhu Slovenska sme nenastupovali v pozícii favorita, nakoľko nám chýbal pre pracovné povinnosti dôležitý hráč – Peter Vaverka, namiesto neho nastúpil Marek Rezetka a so sebazaprením nastúpil s črevnou virózou Patrik Páleník. Aj napriek spomínaným stratám sme boli domácim v oboch stretnutiach vyrovnaný súper a v určitých fázach dokonca aj lepší. V oboch stretnutiach sme mali kusisko smoly, keď sme doobeda štyri a poobede tri zápasy prehrali tesne 3:2 na sety doslova o jednu loptičku. Zase sme prehrali štvorhry, čo asi nakoniec rozhodlo. Musím však pochváliť našu „štvorku“ Mariána Gajdoša, ktorý hral celý deň výborne a prehral len jeden zápas. Svoj štandard odviedla aj jednotka“ Mišo Karczmarczyk, ktorý prehral len dva zápasy, ale aj tie mal vyhrať. Chorý Patrik Páleník bojoval, čo mu sily stačili. V každom zápase odviedol maximum, hoci vyhral po jednom zápase doobeda a poobede a zvyšné prehral 3:2, pričom veľkou mierou sa pod to podpísala choroba. Marek Rezetka si svoju pozíciu zastal, vyhral len jeden zápas, ale veľmi ho mrzí jedna prehra v Rimavskej Sobote, kde mal „súpera už na lopate“, ale nakoniec po veľkej dráme prehral. Po prehrách sme boli veľmi sklamaní, pretože sme mali na to, aby sme bodovali. Neostáva nám nič iné, len sa dobre pripraviť na posledné jesenné dvojkolo – Humenné a Veľké Kapušany, ktorých musíme bezpodmienečne zdolať.

Body: Gajdoš 3; Karczmarczyk 2; Páleník 1

Konečne prišli víťazstvá 2 !!!

Valča A11 Rožňava A3

KOLO7 16 NOV2013

1. LIGA

V popoludňajšom stretnutí sme privítali rožňavské B-čko a naši hráči povzbudení prvým doobedňajším víťazstvom sa pustili do súpera bez rešpektu. Obe štvorhry sme vyhrali a pokračovali sme vo veľmi zodpovednom výkone. Náskok narastal, viedli sme 4:0, 6:0, 7:1 a nakoniec sme vyhrali vysokým rozdielom, hoci jednotlivé zápasy boli veľmi vyrovnané. Rozhodla však väčšia túžba našich hráčov po víťazstve. Všetci hráči podali veľmi zodpovedný a kvalitný výkon na hranici svojich možností. Naša „jednotka“ Mišo Karczmarczyk ako aj Peťo Vaverka vyhrali rovnako ako dooobeda všetky svoje zápasy. Patrik Páleník a Marián Gajdoš vyhrali po dva zápasy. Na jeden zápas nastúpila aj opora B-mužstva Marek Rezetka, ale svoj zápas po tuhom boji prehral.

Dva domáce zápasy sme zvádli s velkým prehľadom a boli sme všetci veľmi spokojní. Konečne zabrali všetci hráči a výsledok sa dostavil. Ešte by som vyzdvihol fantastickú atmosféru na zápasoch, o ktorú sa postarali hráči z B-mužstva a C- mužstva Roman Kľučiarik, Jano Ruttkay, Jaro Jurčák a Marián Mišík, ktorí neustále povzbudzovali a hnali našich hráčov za víťazstvom. Všetkým hráčom patrí od manažéra veľké ĎAKUJEM.

Body: Karczmarczyk 3,5; Vaverka, Páleník a Gajdoš 2,5

Konečne prišli víťazstvá 1 !!!

Valča A10 Margecany A4

KOLO6 16 NOV2013

1. LIGA

Na domáce stretnutie sme nastupovali „s nožom na krku“, pretože sme nutne potrebovali bodovať. Už štvorhry naznačili z našej strany zlepšenie oproti minulým zápasom. Po štvorhrách bol stav nerozhodný 1:1. Od tohto momentu si naši hráči začali viac veriť a postupne sme začali budovať skóre. Hostia sa však nevzdávali a do stavu 3:3 bolo všetko otvorené. Potom sme vyhrali štyri dôležité zápasy a razom sme odskočili hosťom na 7:3, z čoho sa už nespamätovali. Výborné výkony podali všetci hráči, Mišo Karczmarczyk ako aj Peťo Vaverka vyhrali všetky svoje zápasy. Patrik Páleník vyhral dva svoje zápasy a Marián Gajdoš jeden veľmi dôležitý zápas. Treba vyzdvihnúť kolektívny výkon našich hráčov, ktorí „makali“ a odmenou im bolo prvé historické víťazstvo v 1. lige. Po stretnutí prepukla v našich radoch obrovská radosť a aj úľava z prvej dôležitej výhry v súťaži.

Body: Karczmarczyk 3; Vaverka po 3,5; Páleník 2,5; Gajdoš 1

Dve prehry so vztýčenou hlavou 2 !

Valča A5 Kysucké N. Mesto A9

KOLO3 12 OKT2013

1. LIGA

V popoludňajšom stretnutí sme privítali ašpiranta na postup – mužstvo Kysuckého Nového Mesta. A hostia začali vo veľkom štýle, obe štvorhry vyhrali. Naši hráči sa však nezľakli a vyrovnali stav na 2:2. Potom však skúsenejší hostia zase odskočili na 2:4 a až do konca si udržiavali náskok 2 až 3 bodov a stretnutie dotiahli do víťazného konca. Dobrý výkon predviedol osamotený Michal Karczmarczyk, čo však na silného súpera nestačilo. Mišo prehral len jeden zápas. Konečne sa chytil Patrik Páleník. Hral dobre, síce vyhral len jeden zápas, ale veľa nechýbalo a vyhral by aj druhý. Nabúduce to už pôjde. Slabšie chvíle si vybrali Peter Vaverka s Mariánom Gajdošom. Prvý menovaný vyhral len jeden zápas, Marián žiadny a po dvoch neúspešných zápasoch za rozhodnutého stavu sa nechal vystriedať Marekom Rezetkom. Marek svoj zápas vyhral a kozmeticky upravil celkové skóre.

Prvé dva domáce zápasy sme si predstavovali trošku inak a všetci sme boli z toho veľmi sklamaní. Pevne verím, že nás to nakopne ešte k lepším výkonom a budúce dvojkolo v Bardejove a v Ružomberku už bude pre nás úspešné.

Body: Karczmarczyk 2; Vaverka, Páleník a Rezetka po 1

Dve prehry so vztýčenou hlavou 1 !

Valča A6 Čadca B8

KOLO2 12 OKT2013

1. LIGA

Na prvé domáce stretnutie sme sa tešili. Očakávali sme veľmi vyrovnané stretnutie, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Nezachytili sme však úvod stretnutia a obe štvorhry sme prehrali. Skúsení hostia to využili a vybudovali si náskok 1:5. Naši hráči sa však za nepriaznivého stavu nezlomili a bojovali ďalej. Stretnutie sme zdramatizovali, ale nakoniec sme prehrali tesne 6:8. Výborný výkon predviedla naša jednotka – Michal Karczmarczyk, ktorý vyhral oba svoje zápasy. Tretí zápas nehral, za rozhodnutého stavu sa prenechal miesto Mariánovi Gajdošovi. Ten svoj zápas vyhral a pripísal si cennú výhru na svoje konto. Dobrý výkon predviedol aj Peter Vaverka. Vyhral dva zápasy a len jeden prehral. Opäť sa nedarilo Patrikovi Páleníkovi, ktorý prehral všetky zápasy, ale bolo tam už zlepšenie a je len otázka času, kedy Patrikovi budú pribúdať víťazstvá. Príjemne prekvapil Marek Rezetka. V každom zápase podal výborný výkon, hoci vyhral len jeden zápas.

Prvé domáce stretnutie sme chceli minimálne remizovať a keďže sa nám to nepodarilo, nemôžeme byť spokojní.

Body: Vaverka a Karczmarczyk po 2; Gajdoš a Rezetka po 1

Nováčikovská daň !!!!!!!!

Žilina A8 Valča A6

KOLO1 28 SEP2013

1. LIGA

Na historické prvé stretnutie v 1. lige sme sa veľmi tešili. Očakávali sme veľmi ťažké stretnutie, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Od začiatku až do konca bolo stretnutie vyrovnané. Po štvorhrách bolo 1:1 (našu štvorhru vyhrali P. Vaverka s M. Gajdošom) a aj v dvojhrách sme s domácimi držali krok až do konca. Naši hráči boli na začiatku stretnutia dosť nervózni, čo ovplyvnilo výkony v prvých zápasoch. Výborný výkon podal hlavne Peter Vaverka, ktorý prehral len jeden zápas. Dobre mu ešte sekundovala aj naša nová posila – Michal Karczmarczyk, ktorý prehral taktiež len jeden zápas. Ďalšia naša nová akvizícia Marián Gajdoš vyhral jeden zápas. Svoj slabší deň si vybral Patrik Páleník, ktorý prehral oba svoje zápasy a posledný zápas prenechal taktiež novému hráčovi Marekovi Rezetkovi. Marek ho však po tvrdom boji prehral. Prehra nás veľmi mrzela, pretože sme mali v tomto stretnutí minimálne na remízu. Pevne verím, že nás to naštartuje ešte k lepším výkonom v ďalších kolách. O dva týždne privítame doma ašpirantov na postup – mužstvá Čadce a Kysuckého Nového Mesta.

Ideme ďalej !!!!!!

Body: Vaverka 2,5; Karczmarczyk 2; Gajdoš 1,5