Spečatený postup !!!!

MŠK VSTK Vranov B5 STO Valča A9

KOLO21 08 APR2017

1. LIGA

Posledné dve stretnutia tejto sezóny na „ďalekom“ východe ako víťazi ligy sme brali už len ako „povinnú jazdu“. Už ranná cesta bola veselá a všetci nominovaní hráči si užívali splnený cieľ – postup do Extraligy. Dvoch stabilných hráčov Páleníka Ivana a Valka Pavela doplnili dvaja B-čkari Straka Jeremiáš a Vilga Filip (zvyšní hráči z A-mužstva boli žial pracovne vyťažení a nemohli si užiť oslavu postupu). Dali sme si cieľ, nepredať kožu lacno a nakoniec sme dokonca jedno stretnutie vyhrali a jedno tesne prehrali, takže môžeme byť spokojní s posledným tohto sezónnym cieľom. Po poslednom stretnutí v Michalovciach sme už oficiálne „naplno“ oslávili postup, odpálili šampanské a čakala nás bujará cesta domov. Po ceste sme sa pár krát zastavili na odpočívadlách, kde sme „zapili postup“ a vôbec nám nevadil neskorý nočný príchod domov.

Ale vráťme sa ešte k stretnutiam. V doobedňajšom vo Vranove sme domácim od začiatku jasne dávali na vedomie, že hrajú proti lídrovi a diktovali sme hru aj skóre. Vyhrávali sme 2:0 aj 4:2, 7:5 a nakoniec sme vyhrali 9:5. Všetci hráči si svoje miesto zastali výborne a odviezli si pre nás už síce nepodstatné, ale z hľadiska prestíže cenné víťazstvo.

Poobede už bolo badať našu menšiu koncentráciu a oslavu postupu, ale vzhľadom na historický úspech, čo sme dosiahli, to bolo plne ospravedlniteľné.

So sezónou ako aj s posledným „tripom“ môžeme byť veľmi spokojní a k samotnému zhodnoteniu sezóny sa ešte budeme venovať v samostatnom reporte.

Body: Valko P. 3,5; Páleník I. 2,5; Straka J a Vilga F. po 1,5

VITAJ EXTRALIGA

Rimavská Sobota A3 STO Valča A11

KOLO18 25 FEB2017

1. LIGA

Doobedňajšie stretnutie nás prvý krát v tejto sezóne nezastihlo v optimálnej forme (opäť sme nastúpili pre prac. povinnosti bez našej jednotky Sašu Dragaša). Domáci, ktorí sa veľmi dobre na nás pripravili, nás v úvode stretnutia poriadne zaskočili. Už štvorhry čo to naznačili, keď sme obe prehrali. Jednu hladko, a v druhej hoci sme viedli 2:0 na sety, tak nakoniec ani to na víťazstvo nestačilo. Ďalšie dve dvojhry sme nečakane prehrali a razom domáci viedli 4:0. Naši hráči od tohto momentu pochopili, že to nebude také jednoduché a hoci sme zvýšili aktivitu, tak aj ďalšie dva zápasy sme prehrali, hoci sme ich mali rozohrané na víťazstva. Domáci nakoniec viedli už hrozivých 8:1, ale našim hráčom slúži ku cti, že aj naďalej bojovali a aspoň zmiernili prehru na prijateľných 8:6. Herne dobrý výkon podal viac menej s drobnými chybami len Pavel Valko, ktorý vyhral dva zápasy. Patrik Páleník síce aj vyhral dva zápasy, ale herne to nebolo ono, čo sám priznal po stretnutí. Tentoraz sa moc nedarilo bodovo a ani herne Ivanovi Páleníkovi a Jerymu Strakovi, ktorí vyhrali len po jednom zápase. Prvá prehra v súťaži nás veľmi mrzela a hoci nás čakala vyše 2 – hodinová náročná cesta z Levoče do Rimavskej Soboty, sme si v šatni po stretnutí jednoznačne povedali, že poobede dáme do stretnutia všetko a pôjdeme od úvodu za víťazstvom.

Do poobedňajšieho stretnutia sme nastupovali s cieľom odčiniť doobedňajšie zaváhanie a priblížiť sa ešte bližšie k predsezónnemu cieľu. Vstup do stretnutia bol z našej strany oveľa lepší, koncentrovanejší, po štvorhrách bol stav 2:0 pre STO. Tento stav nám vlial ešte väčšiu pohodu a sebavedomie a hoci domáci vyrovnali na 2:2, tak opäť sme domácim odskočili na 4:2 a aj 5:3. Od tohto momentu sa už domáci na favorita nechytali a pohodlne sme si išli za veľmi dôležitým víťazstvom. Všetci štyria hráči podali štandardne dobrý výkon, vyčnievali hlavne Palo Valko spolu s Patrikom Páleníkom, ktorí neprehrali žiadny zápas, Ivan Páleník vyhral dva zápasy a Jery Straka okrem štvorhry jeden zápas. Len tak pre zaujímavosť rozhodujúci ôsmy víťazný postupový bod do Extraligy zariadil Jery Straka (stabilný člen B-mužstva).

Po stretnutí sme v napätí čakali na výsledok zo Žiliny. Keď to prišlo, že Žilina zaváhala, tak vypukla obrovská radosť a zároveň aj úľava, pretože sme splnili náš veľký cieľ už štyri kolá pred koncom súťaže. Klobúk dole pred našimi hráči, keď v každom zápase, aj keď sa moc nedarilo, išli za víťazstvom a nakoniec prišla odmena v podobe postupu pred koncom súťaže. Do zostávajúcich zápasov budeme chcieť dať priestor naším hráčom zo širšieho kádra (hráčom, ktorý netvorili základnú zostavu A- mužstva). Náročný „trip“ hlavne z pohľadu cestovania sme zvládli k veľkej spokojnosti a hoci sme boli všetci veľmi unavení, tak pocit v podobe postupu bol neopísateľný a čo sme dosiahli, nám všetkým dôjde až neskôr.

Body: Valko P. a Páleník P. po 3,5; Páleník I. 2,5; Straka J. 1,5

Extraliga bližšie

STO Valča A9 ŠKST Ružomberok B5

KOLO16 18 FEB2017

1. LIGA

Do doobedňajšieho stretnutia sme nastupovali už aj s našou jednotkou Sašom Dragašom, ale zato bez stabilného člena skúseného Ivana Páleníka (vypožičaný pre B-mužstvo). Naopak z B-mužstva zaskočil Ján Stráňay a svoju „kožu“ nepredal lacno. Ale poďme pekne po poriadku.

Hostia posilnení od polovice súťaže o  kvalitného poľského hráča, ktorý doteraz nemal prehru v súťaži, sa pustili do favorita bez rešpektu. Po štvorhrách bol stav vyrovnaný 1:1, keď výborne zahrala dvojica Pavel Valko, Jano Stráňay. Avšak hostia následne nečakane vyhrali tri dvojhry a razom viedli 4:1. To nikto z nás nečakal, ale to nás vyburcovalo k veľkému výkonu a nakoniec aj k obratu celého stretnutia. Ako kľúčový bol za stavu 4:1 zápas Pala Valka s poľským hráčom, ktorého nakoniec (hoci prehrával 2:0 na sety) porazil 3:2 v piatom sete 17:15 !!!! To bol impulz pre našich hráčov, ktorí následne vyhrali ďalšie tri zápasy a otočili skóre na 5:4. Hostia ešte dorovnali stav na 5:5, ale z posledných štyroch zápasov sme tri vyhrali a zaknihovali cenné víťazstvo. O posledný bod sa postaral, kto iný ako naša jednotka Saša Dragaš, ktorý porazil poľského hráča (Podsiadla) a pripravil mu druhú prehru v súťaži. Všetci štyria hráči podali veľmi koncentrované, zodpovedné výkony, menovite Palo Valko vyhral všetky svoje zápasy, Saša Dragaš a Paťo Páleník vyhrali zhodne po dva zápasy a Jano Stráňay vybojoval veľmi cenný bod v štvorhre s Palom Valkom.

Víťazstvo nás veľmi tešilo, pretože sme porazili silného súpera a otočili nepriaznivý stav.

V poobedňajšom stretnutí sme očakávali jednoduchší priebeh, ale hostia do stavu 3:3 držali s favoritom krok a až od tohto stavu sa prejavilo tabuľkové postavanie a kvalita našich hráčov. Hosťom sme odskočili na rozhodujúcich 7:3 a zvyšné zápasy sa už len prakticky dohrávali. Doobedňajší skvelý výkon potvrdil aj poobede Palo Valko, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. Výborne mu sekundovali Saša Dragaš a aj dobre hrajúci Jano Stráňay, ktorí vyhrali po dva zápasy. Tentokrát menej šťastia v koncovke mal Paťo Páleník, ktorý okrem štvorhry vyhral jeden zápas.

Celkovo z oboch stretnutí sme vyťažili maximum, takže sme boli veľmi spokojní, hlavne otočenie doobedňajšieho stretnutia nás mentálne ešte viac posilnilo. Svoj náskok na čele tabuľky sme dokonca navýšili oproti prenasledovateľom, čo znamená, že sme už len kúsok od vytúženej EXTRALIGY.

Body: Valko P. 3; Dragaš S. 2,5; Stráňay J. 2; Páleník P. 1,5

Opäť víťazne aj so zahraničnou posilou

STO Valča A11 Kežmarok A3

KOLO14 28 JAN2017

1. LIGA

Do doobedňajšieho stretnutia sme nastupovali stále bez našej jednotky Sašu Dragaša, ale už s novou posilou až z ďalekého Londýna, paraolympijským bronzovým medailistom z RIA Aaronom McKibbinom. Očakávali sme vyrovnané stretnutie, čo sa aj potvrdilo. Od začiatku stretnutia sme si udržiavali jednobodový náskok (hostia však bojovali, nedarovali nám žiadnu loptičku zadarmo) a ten sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci, pretože v poslednom zápase sme stretnutie definitívne rozhodli. Naša nová posila to mala v úvode ťažké, nakoľko netrénovala s našimi hráčmi, štvorhru nemala nacvičenú. Aaron bojoval, len veľmi tesne v 5-setových drámach prehral dva zápasy o loptičku a jeden zápas s prehľadom vyhral. Veľmi dobrý výkon podal nestarnúci Ivan Páleník, ktorý vyhral všetky zápasy a položil základný kameň víťazstva. Štandardne dobre zahral aj Patrik Páleník s dvoma výhrami a jednu výhru dôležitú zaknihoval aj Pavel Valko. Cieľ – vyhrať sme splnili, takže po stretnutí sme boli veľmi spokojní.

Poobedňajšie stretnutie prinieslo jednoznačný priebeh, hoci hostia s favoritom tri zápasy prehrali len veľmi tesne. Avšak skóre na strane domácich utešene narastalo a aj nová posila (Aaron McKibbin) sa pevne udomácnila, podal ešte lepší výkon a skóre sa nakoniec zastavilo na stave 11:3. Pre hostí to bol dosť krutý výsledok, ale kvalita bola jednoznačne na našej strane. Všetci štyria hráči podali výborný výkon, Pavel Valko a Patrik Páleník vyhrali všetky svoje zápasy a po dvoch víťazstvách zaknihovali už spomínaný Aaron McKibbin a Ivan Páleník.

S obidvoma zápasmi môžeme vysloviť veľkú spokojnosť a opäť sme sa posunuli bližšie k nášmu veľkému cieľu.

Body: Valko P. 3,5; Páleník P. 3; Páleník I. 2,5; McKibbin A. 2

Povinné víťazstvo

STK Sokol Stránske A6 STO Valča A8

KOLO12 14 JAN2017

1. LIGA

Na úvodné stretnutie v novom roku sme sa už nevedeli dočkať a zároveň sme ho brali aj veľmi zodpovedne. Do stretnutia sme vstupovali ako favorit, hoci nám chýbala (pre prac. povinnosti) naša jednotka – opora mužstva Saša Dragaš. Z B-mužstva ho nahradil Jeremiáš Straka a to doslovne. Ale poďme pekne od začiatku. Od úvodu stretnutia sme išli pevne za svojím cieľom a tým bolo víťazstvo. Rýchlo sme si vypracovali náskok 3:1, ktorý sme navyšovali až do stavu 7:2. Nič nenasvedčovalo, že by mala byť dráma, ale domáci ktorí nemali za tohto stavu čo stratiť, zavelili k obratu. Vyhrali dva ťažké zápasy, následne aj ďalšie dva a razom sme viedli už len 7:6 ! Posledný zápas sme však jasne vyhrali a zabezpečili si týmto definitívne výhru. Opäť sme podali kolektívny výkon, po dve výhry aj štvrohru vyhrali Pavel Valko a Ivan Páleník. „Vypožičaný“ z B-mužstva Jeremiáš Straka hral veľmi dobre a vyhral dva veľmi cenné zápasy. Menej sa tentoraz darilo Patrikovi Páleníkovi, ktorý vyhral len jeden zápas, ale treba povedať, že hral so sebazaprením (mal zranené rameno).

Cieľ, s ktorým sme išli do stretnutia, sme splnili a teda môžeme byť spokojní. O dva týždne nás čakajú dve ťažšie domáce stretnutia so Starou Ľubovňou a Kežmarkom.

Body: Páleník I. a Valko P. po 2,5; Straka J. 2; Páleník P. 1

STO VALČA v trháku !!!!

STO Valča A7 ŠKST Michalovce A7

KOLO11 10 DEC2016

1. LIGA

Do posledných dvoch stretnutí v tomto roku sme vstupovali s cieľom udržať si neporaziteľnosť a taktiež 1. miesto v tabuľke. V oboch stretnutiach sme boli favoriti, avšak chýbala nám pre pracovné povinnosti naša opora a jednotka mužstva Saša Dragaš a Ivan Paleník hral so sebazaprením (seknutý v krížoch). Namiesto Sašu Dragaša bol z B-mužstva povolaný Jery Straka a treba povedať, že svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre. Ale poďme pekne po poriadku.

V doobednajšom stretnutí sme hosťom nedali žiadnu šancu, od začiatku sme dominovali, skóre narastalo. Všetci štyria naši hráči bodovali, Pavel Valko, Patrik Páleník vyhrali všetky svoje zápasy, Jery Straka vyhral okrem štvorhry aj dva zápasy vo dvojhre. Ivan Páleník vyhral jeden zápas vzhľadom na zranenie, ktoré ho limitovalo.

Poobedňajšie stretnutie sme očakávali vyrovnanejšie, čo sa aj potvrdilo. Od začiatku bol stav vyrovnaný, resp. každé mužstvo raz viedlo a raz doťahovalo. Hostia viedli 3:2 a aj 4:3. Naopak my sme vyhrávali zase 2:1, 5:4 a aj 7:5. Za stavu 7:5 sa hrali posledné dva zápasy, ktoré však hostia lepšie zvládli a nakoniec vyrovnali stav na konečné skóre 7:7. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané, vybičované, dramatické a nakoniec sa skončilo aj spravodlivou remízou. Veľmi dobrý výkon podal Patrik Páleník, ktorý neprehral žiadny zápas, dobre mu sekundoval Pavel Valko, ktorý vyhral dva zápasy, Jery Straka okrem veľmi dôležitého bodu zo štvorhry vyhral jeden zápas. Štvrtý náš hráč Ivan Páleník vzhľadom na zranenie, žiaľ nebodoval.

Hlavný cieľ neporaziteľnosť a 1. miesto v tabuľke sme splnili, a keď sme sa dozvedeli, že naši konkurenti na 2. mieste Čadca „B“ a na 3. mieste Žilina dokonca jedno stretnutie prehrali, tak u nás vypukla veľká radosť, pretože sme svoj náskok zvýšili už na 5 resp. 7 bodov. S prvou polovicou súťaže môžeme byť maximálne spokojní, avšak ešte nie sme na konci nášho snaženia. Do ďalšieho priebehu sezóny pôjdeme od zápasu k zápasu dosiahnuť náš veľký cieľ.

Body: Páleník P. 3,5; Valko P. 2; Straka J. 1,5

Potvrdenie „líderskej pozície“

Energodata Žilina A4 STO Valča A10

KOLO9 26 NOV2016

1. LIGA

V 8. a 9. kole nás čakali derby stretnutia „okorenené“ súbojmi o čelo tabuľky. Obe stretnutia boli veľmi náročné po stránke fyzickej ako aj psychickej. Nakoniec všetko dopadlo v prospech STO, ale poďme pekne po poriadku.

Doobeňajšie stretnutie v Čadci sme odštartovali veľmi dobre, keď sme vyhrali obe štvorhry. Následne zo štyroch dvojhier sme tri vyhrali a razom bolo celkové skóre 5:1 v prospech STO. Domáci však zbrane nezložili a v ďalšom priebehu dosť nervózneho stretnutia (išlo o veľa) vyhrali postupne päť zápasov a my len dva, teda sme viedli už len 7:6, preto sa posledný zápas hral o všetko. Domáci hrali o remízu a my o dôležitú výhru. Tento zápas sme zvládli s veľkým prehľadom, konkrétne naša jednotka Saša Dragaš. Saša vyhral všetky svoje zápasy, dobre mu sekundoval Patrik Páleník, jeho dve výhry boli dôležité. Ivan Páleník vyhral okrem štvorhry jeden zápas. Pavel Valko mal smolu, keď prehral dva päť- setové zápasy, avšak ako sa ukázalo, bod v štvorhre bol zlatý.

Poobedňajšie stretnutie sme odštartovali ako doobedňajšie, keď sme vyhrali obe štvorhry. Avšak domáci sa zmobilizovali a následné tri zápasy vyhrali a otočili skóre z 0:2 na 3:2. Síce sme vyrovnali na 3:3, ale domáci opäť kontrovali a viedli 4:3. Od tohto momentu sme však opraty stretnutia pevne chytili do rúk a už sme domácim nedovolili uhrať žiadny bod, hoci až štyri zápasy sme rozhodli v 5 – setových drámach. Výsledok je síce jasný, ale domáci hrali veľmi dobre a favorita nepríjemne trápili až do konca stretnutia.
Opäť bodovali všetci naši hráči, Saša Dragaš vyhral všetky svoje zápasy, Pálenikovci Patrik a Ivan vyhrali po dva zápasy a jeden zápas okrem štvorhry vyhral Pavel Valko.

Celkovo sme zvládli obe náročné stretnutie na výbornú, predviedli sme veľmi kvalitný, kolektívny výkon, v rozhodujúcich momentoch sme ukázali väčšiu istotu, nebojácnosť, dravosť a zaslúžene sme triumfovali. Všetkým hráčom patrí veľké uznanie a poďakovanie za výkony.

O dva týždne nás čakajú posledné dva zápasy prvej polovice súťaže a pevne verím, že ostaneme bez prehry aj naďalej.

Body: Dragaš S. 3,5;, Páleník P. a Páleník I. po 2,5; Valko P. 1,5

Jasná prevaha

STO Valča A11 Levoča A3

KOLO6 12 NOV2016

1. LIGA

Na domáce stretnutia, ktoré sme tentokrát nehrali v Beniciach, ale z technických príčin v Prievidzi (v najmodernejšej hale na Slovensku), sme neponechali nič na náhodu. Od piatku sme mali krátke jedno- dňové predzápasové sústredenie. Veľmi dobre sme sa pripravili na súperov, veď napokon aj výsledky z oboch stretnutí hovoria jasnou rečou. Ale poďme pekne po poriadku. Hlavne doobedňajšie stretnutie sme očakávali ťažšie, čo sa nakoniec aj potvrdilo. V úvode hostia ešte s favorizovanými domácimi držali krok, ale za stavu 5:1 bolo všetkým jasné, kto toto stretnutie nakoniec vyhrá. Kľúčový zápas hral P. Valko, ktorý za stavu 2:1 pre STO, vyhral veľmi ťažký päť- setový zápas, keď prehrával 2:1 na sety a v štvrtom sete odvrátil päť „mečbalov“, a nakoniec celý zápas otočil a vyhral. Tento zápas bol nakoniec impulzom pre našich hráčov, ktorí ďalšie zápasy vyhrávali, skóre pomaličky narastalo. Hostia už len korigovali priebežný stav na 7:2 a potom, keď už bolo o víťazovi jasné, za stavu 11:2 posledný zápas vyhrali a upravili „kozmeticky“ výsledok na 11:3. Treba pochváliť všetkých našich hráčov, pretože od začiatku sezóny podávajú veľmi kvalitné a zodpovedné výkony. Opäť bodovali všetci štyria hráči menovite Páleník I. vyhral všetky svoje zápasy, Dragaš S. okrem štvorhry vyhral taktiež všetky svoje zápasy. Páleník P. a Valko P. vyhrali po dva zápasy, Valko P. bodoval aj v štvorhre.

Poobedňajšie stretnutie nepotrebuje dlhší komentár, nakoľko sme ho mali jasne vo svojej réžii.

S oboma výsledkami sme boli veľmi spokojní, čo nám dodáva ešte väčšie sebavedomie do ďalších náročných stretnutí. O dva týždne hráme u druhého v priebežnom poradí v Čadci a u tretieho v Žiline, obe stretnutia majú veľký náboj, pretože pôjde o prvé miesto v tabuľke.

Body: Páleník I. 3,5; Dragaš S. 3; Valko P. 2,5; Páleník P. 2

Pokračovanie víťaznej série

ŠKST Ružomberok B2 STO Valča A12

KOLO5 22 OKT2016

1. LIGA

Do doobedňajšieho stretnutia v Nižnej sme nastupovali s miernym rešpektom, avšak s cieľom bodovať naplno. Domáci nechceli predať kožu lacno a do favorita sa pustili bez rešpektu. Keď k tomu pridáme ešte špecifické prostredie a dravosť domácich, hoci výsledok tomu nenapovedá, stretnutie bolo dosť vyrovnané. Až šesť zápasov malo 5 – setovú dramatickú zápletku. Napokon sa prejavila predsa len väčšia kvalita na našej strane, a keď sa lámalo stretnutie, tak naši hráči „zapli naplno“ a svoje zápasy vyhrali. Od začiatku sme sa snažili diktovať hru a vytvoriť si náskok, ktorý sme postupne navyšovali. Od začiatku ročníka podáva výborné výkony Saša Dragaš, ktorý opäť neprehral žiadny zápas a v tejto sezóne má zatiaľ 100% – tnú úspešnosť. K výbornému výkonu sa vypol aj Patrik Páleník, ktorý vyhral všetky svoje zápasy (zvládol aj dve 5 – setové „bitky“). Do tretice bez prehry v tomto stretnutí bol aj Pavel Valko a týmto výkonom odčinil menšie zaváhanie v predchádzajúcom stretnutí v Starej Ľubovni. Ivan Páleník si tentokrát vybral kusisko smoly, keď všetky svoje zápasy prehral v 5 – setových drámach!!!

Poobedňajšie stretnutie v Ružomberku sme mali plne pod kontrolou, otázkou zostávalo len celkové skóre. Nakoniec bola z toho kanonáda a domáci dostali debakel 12:2. Všetci štyria hráči podali zodpovedné výkony, Saša Dragaš a Ivan Páleník vyhrali všetky svoje zápasy a Pavel Valko, Patrik Páleník okrem jedného zaváhania, ďalšie svoje zápasy vyhrali.

S oboma výsledkami sme boli maximálne spokojní. Až také vysoké skóre z oboch stretnutí sme nečakali, avšak veľmi kvalitné a zodpovedné výkony sa nakoniec odzrkadlili na oboch konečných výsledkoch. Teší nás „líderská pozícia“ a neporaziteľnosť, ktorú budeme chcieť aj v ďalších kolách potvrdiť.

Body: Dragaš S., Páleník I. po 3,5; Valko P. a Páleník P. po 2,5

Dôležité výhry na východe

STK Stará Ľubovňa A6 STO Valča A8

KOLO2 15 OKT2016

1. LIGA

Na dôležité stretnutia na východe sme sa počas týždňa poctivo pripravovali. Na stretnutia sme vycestovali už v piatok deň pred stretnutiami. Nakoniec všetky tieto okolnosti zohrali svoju pozitívnu rolu a z východu sme si odviezli dve veľmi cenné a dôležité výhry. Ale poďme pekne po poriadku.

Doobedňajšie stretnutie proti minuloročnému extraligistovi sme začali nebojácne a od úvodu sme diktovali tempo. Po štvorhrách bol stav ešte nerozhodný 1:1 ale potom sme domácim odskočili na 3:1 a aj 4:2 a náskok o dva body sme udržiavali do stavu 6:4. Potom sme dokonca viedli už 7:4 a mysleli sme si, že výhra už príde sama. Domáci sa však nevzdávali a chceli vydolovať aspoň remízu. Stiahli náš náskok na 7:6 pre STO, avšak v poslednom zápase sme neponechali nič na náhodu a jasne tento zápas vyhrali. V stretnutí sme podali veľmi bojovný a koncentrovaný výkon s cieľom uspieť, čo sa nakoniec podarilo. Všetky svoje zápasy vyhrala naša jednotka Saša Dragaš (v úvode porazil domácu jednotku a tým načal domácich). Ivan Páleník prehral len jeden zápas a pokračoval vo výkone z minulého zápasu. Veľmi dôležité body uhrali aj ďalší naši hráči, menovite Patrik Páleník, ktorý okrem štvorhry vyhral jeden zápas a taktiež Pavel Valko vyhral jeden zápas.

Poobedňajšie stretnutie sme očakávali ešte ťažšie, ale napokon to tak nebolo. Naši hráči od začiatku presadzovali svoju hru a domáci sa nezmohli na „nič veľké“ okrem úvodnej vyhratej štvorhry. V ďalšom priebehu sme mali jasne stretnutie pod kontrolou a domácim sme dovolili upraviť konečné skóre, až keď bolo o výsledku rozhodnuté za stavu 8:2. Opäť všetci štyria hráči predviedli výborné výkony, dokonca Patrik Páleník a Pavel Valko podali ešte lepšie výkony ako doobeda. Stálice Saša Dragaš a Ivan Páleník sa k prvým dvom menovaným pridali a teda výsledok bol jednoznačný.

Cieľ sme mali jasný, dve výhry a tie sme dosiahli, takže sme boli veľmi spokojní a tešíme sa na ďalšie kolo, na ktoré sa opäť dobre pripravíme. Už o týždeň hráme v Nižnej a v Ružomberku s ich B-mužstvom.

Body: Dragaš S. 3,5; Páleník I. 2; Páleník P. 1,5; Valko 1

Favorit v úvode suverénny

STO Valča A12 Stránske A2

KOLO1 01 OKT2016

1. LIGA

Na úvodné stretnutie novej sezóny sme sa všetci veľmi tešili a aj ho brali veľmi zodpovedne. Od začiatku stretnutia sme neponechali nič na náhodu, obe štvorhry sme vyhrali a tým položili „základný kameň“ pre víťazstvo. V dvojhrách sa nám potom ľahšie „dýchalo“ a skóre postupne utešene narastalo. Všetci naši hráči podali výborný výkon a až za rozhodnutého stavu Patrik Páleník a Ivan Páleník prehrali po jednom zápase. Treba vyzdvihnúť aj „nováčika“ a hlavne našu posilu Sašu Dragaša, ktorý výborne zapadol do mužstva a podal stopercentný výkon, ktorý sa od neho aj očakával. Taktiež ďalšia opora Pavel Valko vyhral všetky svoje zápasy. Čo sa týka predvedenej hry a výsledku, môžeme byť maximálne spokojní a hoci výsledok sa zdá veľmi jednoznačný, tak tomu tak úplne nebolo, pretože hostia pár zápasov prehrali len veľmi tesne.

Úlohu favorita sme do bodky splnili a ideme ďalej za svojím „vysnívaným cieľom“.

Body: Dragaš S. a Valko P. po 3,5; Páleník P. a Páleník I. po 2,5