Potrebné výhry !!!

STO Valča B10 Ľubovňa/Jakubany4

KOLO16 08 FEB2020

1. LIGA

Po troch prehrách sme potrebovali naplno zabrať, čo si naši hráči plne uvedomovali a k obom stretnutiam pristúpili s maximálnym úsilím vyhrať.
Doobedňajšie stretnutie proti Bardejovu bolo celkom jednoduché, nakoľko hostia nepricestovali v plnej sile. Od začiatku sme dominovali, nič sme neponechali na náhodu a išli celkom jednoznačne za výhrou. Hostia vyhrali až posledný zápas a kozmeticky upravili skóre celkovo na 13:1. Naši hráči hostí vôbec nešetrili, vo všetkých činnostiach dominovali a zaslúžene vyhrali. Všetky svoje zápasy vrátane štvorhry vyhrali Patrik Páleník, Igor Mihailovič a Peter Vaverka st.. Jery Straka, ktorý hral len dvojhry vyhral dve. Úspešný v štvorhre bol aj „parťák“ Patrika Páleníka – Peter Vaverka ml. Keďže hosťom chýbala zo základu až trojica hráčov, víťazstvo bolo povinnosťou, čo sa aj stalo realitou a našou jasnou záležitosťou.

Poobedňajšie stretnutie proti Starej Ľubovni sme očakávali oveľa vyrovnanejšie, čo sa aj naplnilo. Po štvorhrách bol stav vyrovnaný 1:1, prvé dvojhry boli tiež vyrovnané. Za stavu 3:3, sme hosťom ušli na 5:3 a aj 6:4 a 7:4 a nakoniec už hostia sa z tohto trháku nespamätali a stretnutie sme dotiahli do úspešného konca a nakoniec z toho bolo presvedčivé víťazstvo 10:4. Opäť naši hráči podali výborný výkon, hostí prekonali v bojovnosti a väčšou túžbou za výhrou. Bodovali všetci hráči menovite: Peter Vaverka ml. vyhral všetky svoje zápasy vrátane štvorhry, Patrik Páleník vyhral dva zápasy a štvorhru. Peter Vaverka st. vyhral dva zápasy, Igor Mihailovič a Jery Straka po jednom zápase.

Obe víťazstva sme vzhľadom na vyrovnanú tabuľku potrebovali a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Nasledujúce dvojkolo hráme u prvého v Kežmarku a posledného v Rimavskej Sobote, kde budeme chcieť niečo uhrať, aj keď vieme, že nás nič ľahké nečaká.

Body: Vaverka P. ml. 3,5; Páleník P. 2,5; Vaverka P. st. 2; Mihailovič I. 1; Straka J. 1

Stúpame v tabuľke

STO Valča B9 MSTK Tvrdošín5

KOLO11 14 DEC2019

1. LIGA

Po dvoch cenných výhrach v predchádzajúcom dvojkole sme chceli aj doma uspieť. Podarilo sa, hoci nás vôbec nečakali ľahké stretnutia.

Doobedňajšie stretnutie s Ružomberkom „B“ bolo zo začiatku vyrovnané, avšak za stavu 2:2 sme vyhrali tri zápasy a tento náskok sme si už prakticky udržiavali až do konca. Chalani podali veľmi obetavý a bojovný výkon všetci aj bodovali. Jery Straka zabral naplno a vyhral všetky svoje tri  zápasy, veľmi dobre mu sekundovali Peťovia Vaverkovci, ktorí vyhrali po dva zápasy. Marek Rezetka bodoval v jednom zápase a Paťo Páleník hrajúci len štvorhru, vybojoval výhru “ s parťákom“ Peťom Vaverkom ml. S výhrou sme boli spokojní a sústredili sme sa už na poobedňajšie stretnutie s Tvrdošínom, ktoré bolo pre nás dôležité, pretože sme sa mohli v tabuľke dostať až na priebežné 3. miesto. Výhru sme v bojovnom stretnutí uhájili, hosťom sme v stretnutí odskočili na 6:1 a viac menej sa z tohto náskoku už nespamätali. Opäť všetci chalani bodovali Paťo Páleník vyhral všetky svoje zápasy, po dve výhry zaznamenali Peťo Vaverka ml. a Jery Straka, Peťo vyhral aj štvorhru . Jednu výhru si pripísal Peťo Vaverka st.

Prvú polovicu sezóny sme zakončili vo veľkom štýle, keď sme vyhrali posledných päť stretnutí za sebou a v tabuľke sme sa dostali na priebežné 3. miesto. S prvou polovicou sezóny môžeme byť spokojní.

Body: Páleník P. 3,5; Vaverka P. ml. 2,5; Straka J. 2; Vaverka P. st. 1

Dve výhry u favoritov

STK Sokol Stránske6 STO Valča B8

KOLO9 30 NOV2019

1. LIGA

Proti druhému celku v súťaži sme nastupovali do stretnutia s pokorou a malou dušičkou pre dobrý výsledok, pretože sme v predchádzajúcich stretnutiach nehrali dobre. Avšak v tomto stretnutí sa to všetko zlomilo, od začiatku sme dominovali, diktovali priebeh celého stretnutia a nakoniec sme aj zaslúžene vyhrali.  „Nakopli“ nás úvodné štvorhry, v ktorých sme dominovali. Taktiež z úvodných štyroch zápasov sme až tri vyhrali a týmto pádom sme si vytvorili aj rozhodujúci náskok. Všetci naši piati hráči, ktorí nastúpili, podali veľmi dobrý výkon a prvý krát v sezóne aj všetci zabrali, tak ako sa patrí. Menovite Paťo Páleník vyhral všetky svoje zápasy, Peťo Vaverka st. vyhral dva kľúčové zápasy, Marek Rezetka vyhral veľmi dôležitý zápas z celého priebehu, Jery Straka a Peťo Vaverka ml. vyhrali štvorhru (druhý menovaný nastúpil v stretnutí len na štvorhru). Každý jeden bod v stretnutí bol dôležitý a konečne chalani ukázali svoju pravú silu.

V poobedňajšom stretnutí v Stránskom nás opäť nečakalo nič ľahké, domáci boli favoriti. Aj v tomto stretnutí sme dobre vstúpili do začiatku, keď sme vyhrali obe štvorhry. Pre ďalší priebeh to bolo rozhodujúce. Udržiavali sme si vybudovaný náskok, avšak domáci nepríjemne doťahovali až na stav 7:6 pre hostí. V poslednom v ťažkom stretnutí v päť- setovej „bitke“ sme boli úspešnejší a nakoniec sme si odviezli cennú výhru.

Opäť zabrali všetci naši piati hráči na jednotku, podali veľmi bojovný, koncentrovaný výkon a aj všetci v stretnutí bodovali. Paťo Páleník vyhral opäť všetky svoje zápasy, Peťo Vaverka st. ako aj Marek Rezeteka vyhrali po jednom dôležitom zápase, Jery Straka vyhral rozhodujúci zápas na 8:6. Peťo Vaverka ml. bodoval v štvorhre a v stretnutí hral okrem štvorhry, ešte jeden neúspešný zápas.

S týmito výhrami sme boli maximálne spokojní a aj sme si napravili reputáciu v súťaži. Pevne veríme, že dve ťažko vybojované výhry potvrdíme aj v domácom prostredí proti mužstvám Ružomberka „B“ a Tvrdošína.

Body: Páleník P. 3,5; Straka J. 1,5; Rezetka M. 1, Vaverka P. st. 1,5; Vaverka P. ml. 0,5

Slabá náplasť

STO Valča B12 Rimavská Sobota2

KOLO7 16 NOV2019

1. LIGA

Proti lídrovi súťaže z Kežmarku sme nastupovali odhodlaní s cieľom vyhrať a pripraviť hosťom prvú prehru. Avšak naše plány sa začali naštrbovať už po úvodných štvorhrách, ktoré sme žiaľ tesne prehrali. Následne sme ešte znížili stav na 2:3, ale to bolo viac menej z našej strany všetko a hostia nakoniec dosiahli presvedčivé víťazstvo. Po celkovom priebehu nemôžeme byť spokojní, nakoľko sme opäť nepodali výkon na 100% a hostia si zaslúžene pripísali výhru.

Popoludňajšie stretnutie proti Rimavskej Sobote sme už museli vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Hostia prišli v slabšom zložení, takže nám uľahčili cestu za víťazstvom, ktoré bolo nakoniec úplne jednoznačné. Všetci hráči, ktorí nastúpili, bodovali, takže z tohto pohľadu aspoň popoludní nastala spokojnosť, čo je však slabá náplasť, vzhľadom na tabuľkové postavenie. Do najbližších stretnutí budeme musieť pridať, aby sme sa v tabuľke posunuli na vyššie priečky.

Body: Páleník P. 3,5; Vaverka P. st. 2,5; Rezetka M. 2; Dragaš S. 1,5; Mihailovič I. 2; Vaverka P. ml. 0,5

Zlý „trip“

Ľubovňa/Jakubany10 STO Valča B4

KOLO5 26 OKT2019

1. LIGA

Na „ďaleký východ“ sme cestovali s rešpektom, ale aj s cieľom nevrátiť sa bez bodov. Doobeda v Bardejove sme si verili, že môžeme aj vyhrať alebo aspoň remizovať. Žiaľ nepodarilo sa našu predstavu naplniť, keď za stavu 3:1, sme prestali hrať a razom domáci ovládli ďalší priebeh stretnutia. Bodovali len dvaja naši hráči P. Páleník a P. Vaverka ml., čo bolo málo. S výsledkom a aj s predvedenou hrou sme neboli spokojní.

Poobede nás čakalo stretnutie v Starej Ľubovni, v ktorom domáci potvrdili pozíciu favorita. Našim hráčom nemožno uprieť snahu, avšak na body to nestačilo a opäť bodovala len dvojica hráčov P. Páleník a P. Vaverka ml.

Takýto „trip“ sme si nepredstavovali a v najbližšom domácom stretnutí budeme chcieť vyhrať a odčiniť  dve prehry.

Body: Vaverka P. ml. 2,5; Páleník P. 1,5

Konečne výhra

STO Valča B10 ŠKST Michalovce B4

KOLO3 12 OKT2019

1. LIGA

Po prvých dvoch kolách bez výhry sme nutne potrebovali naplno bodovať. Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, takže ani iné ako výhru sme si nepripúšťali. Od začiatku sme za stolmi dominovali, aj keď to nebol náš najlepší výkon (vieme hrať aj oveľa lepšie), tak sme stretnutie zvládli a pripísali si do tabuľky prvé dôležité víťazstvo. S výhrou sme spokojní a už sa sústredíme na ďalšie stretnutia. Všetci naši hráči v  stretnutí bodovali, takže aj po tejto stránke sme mohli byť spokojní.

Body: Páleník P. 3,5; Mihailovič I. 2,5; Vaverka P. st. 1,5; Rezetka M. 1,5; Straka J. 1;