V slabšom zložení dve tesné prehry

STO Valča4 STK Rybník6

KOLO19 16 MAR2018

EXTRALIGA

V oboch stretnutiach nám prakticky už o nič nešlo, avšak chceli sme doma vyhrať, hoci sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké vzhľadom na problémy so zostavou. Viacerí hráči z A-mužstva ako aj z B-mužstva boli chorí, takže sme to museli nejako „polátať“. Proti Rybníku nám nevyšla úvodná štvorhra, ktorú sme prehrali a tento náskok si hostia ustrážili až do konca. Prechorený Luka Fučec vyhral všetky svoje zápasy a už mu v stretnutí len čiastočne sekundoval Palo Valko, ktorý vyhral jeden zápas. Tretí hráč Jery Straka prehral všetky svoje zápasy. Tesná prehra mrzela o to viac, že sme s týmto súperom takým istým výsledkom prehrali stretnutie aj vonku.

V sobotňajšom stretnutí sme nastúpili opäť v inej zostave, keď okrem Pala Valka, hrali aj Ivan Páleník a po dlhšej odmlke aj Paťo Páleník. Stretnutie bolo od začiatku veľmi vyrovnané, ale koncovky vychádzali skoro v každom zápase lepšie hosťom a nakoniec stretnutie tesne vyhrali. Hráči bojovali, ale v záveroch setov ako už bolo uvedené, mali smolu a zdecimovaným chorobami chýbali aj sily.

Obe prehry mrzia, ale vzhľadom na postavenie v tabuľke nám prehry neublížili a v poslednom stretnutí sezóny budeme chcieť naplno bodovať.

Body: L. Fučec 3; P. Valko 1

Extraliga definitívne zachránená

Geológ Rožňava3 STO Valča6

KOLO18 24 FEB2018

EXTRALIGA

V stretnutí proti susedovi z tabuľky sme chceli bodovať a nakoniec sa nám to aj podarilo. V štvorhre sme herne síce nedominovali, ale v koncovke sme boli úspešnejší ako domáci a ujali sme sa vedenia 1:0. Nasledujúce dvojhry sme si dobre rozohrali, viedli sme 3:1 aj 4:2 a dokonca 5:3, ale ani tento náskok nakoniec nestačil a domáci vyrovnali na konečných 5:5. Stretnutie bolo vyrovnané a nakoniec aj remíza bola spravodlivá. Naši hráči podali kolektívny výkon, každý jeden bodoval. Po stretnutí sme prerátavali body v tabuľke ako sa situácia zamotala a už sme rozmýšľali o zápase v Rožňave.

Do stretnutia sme vstupovali s cieľom neprehrať a už úvodná štvorhra bola veľmi ťažká. Domáci na nás „vyleteli“ a mali sme čo robiť, aby sme odrazili ich nápor. Po veľkej dráme, keď domáci v 5. sete viedli už 9:3 a aj 10:6, aj napriek tomu zápas prehrali, nám toto víťazstvo dodalo veľkú vzpruhu do ďalších bojov. Následne prvú dvojhru Luka Fučec zvládol a druhú dvojhru Ivan Páleník s maďarským internacionálom otáčal z 0:2 na sety. V piatom sete prehrával Ivan 10:8, ale nakoniec vyhral 13:11. Tento okamih domácich veľmi zneistil a skóre 3:0 nám dávalo veľkú šancu vyhrať toto dôležité stretnutie. Domáci potom viac menej len korigovali stav na 3:1, a potom sme opäť domácim odskočili na 5:1. Domáci mierne zdramatizovali stav na 5:3, ale Luka nakoniec rozhodol celé stretnutie svojou treťou výhrou. Aj ostatní dvaja naši hráči podali veľmi dobrý výkon, keď Ivan Páleník aj Palo Valko vyhrali po jednom zápase.

Toto víťazstvo má pre nás veľmi veľkú cenu, pretože sme si tri kolá pred koncom súťaže zabezpečili definitívne udržanie sa v Extralige aj pre nasledujúcu sezónu.

Body: L. Fučec 3,5; P. Valko 1,5; I. Páleník 1

Povinné víťazstvo

Energodata Žilina2 STO Valča6

KOLO16 09 FEB2018

EXTRALIGA

V stretnutí proti beznádejne poslednému mužstvu sme chceli naplno bodovať a to sa nám aj od začiatku stretnutia darilo napĺňať. Úvodnú štvorhru sme vyhrali bez menších problémov a hoci sme ďalšiu dvojhru prehrali, tak nasledujúce tri vyhrali a stav 4:1 nás upokojil a už sme verili vo výhru. Domáci ešte korigovali na 4:2, ale naši hráči mali posledné slovo. Výsledok je síce jednoznačný, ale domáci robili, čo mohli, aby nám čo najviac sťažili víťazstvo, ale predsa len vyššia kvalita na našej strane rozhodla. Výborne (štandardne) zahral Luka Fučec, ktorý všetky zápasy vyhral, Palo Valko okrem štvorhry z dvoch zápasov – jeden vyhral. A žolík Ivan Páleník, ktorý hral namiesto pre pracovné povinnosti neprítomného Paťa Páleníka,  z dvoch svojich zápasov jeden vyhral a oba hral veľmi dobre.

S výsledkom a predvedenou hrou sme boli spokojní.

Body: L. Fučec 3,5; P. Valko 1,5; I. Páleník 1

Plusové body

Nové Zámky3 STO Valča6

KOLO15 27 JAN2018

EXTRALIGA

Na „tripe“ proti susedom z tabuľky sme chceli priniesť nejaké plusové body, čo sa nám nakoniec podarilo, ale poďme pekne po poriadku. V piatkovom stretnutí proti Rybníku sme začali excelentne, keď sme v štvorhre domácim nedali šancu. V dvojhre to už ale našim hráčom až tak dobre nešlo. Len Luka Fučec vyhral všetky svoje zápasy, Palo Valko bol blízko aspoň k jednej výhre, avšak v koncovkách pohorel a Paťo Páleník nemal svoj deň a taktiež nebodoval. Nakoniec sa teda zrodila tesná prehra, čo nás mrzelo, keď sme mali na remízu a aj by tomuto stretnutiu remíza pristala. Touto prehrou sa tabuľka zamiešala a preto sme nutne potrebovali v sobotu v Nových Zámkoch bodovať. Stretnutie sme opäť začali famózne, keď sme ľahko vyhrali štvorhru, avšak v dvojhrách sme až nečakane trikrát prehrali, dokonca aj Luka Fučec a razom domáci vo veľmi napätej a búrlivej atmosfére vyhrávali 3:1 a boli v „laufe“. Dokonca skoro viedli aj 4:1, ale proti bol Palo Valko, ktorý v 5 – setovej dráme „o loptičku“ v rozhodujúcom piatom sete vyhral zápas a skorigoval skóre na 3:2. Potom vyhral podľa očakávania aj Luka a bolo 3:3. Misky váh naklonil na našu stranu veľmi dôležitým víťazstvom Paťo Páleník, ktorý pomstil Luku. Psychická výhoda bola tentoraz na našej strane. Luka nám ďalšou výhrou zaistil remízu a následne ďalší zápas opäť v dráme Palo Valko vyhral a zariadil veľmi cenné víťazstvo. Vyzdvihujem veľmi bojovný kolektívny výkon našich hráčov.

Škoda, že sme v piatok nezískali bod za remízu, ale víťazstvom v Nových Zámkoch po ťažkom priebehu sme odčinili zaváhanie v Rybníku. Najbližšie nás čaká stretnutie s poslednou Žilinou a tabuľkové postavenie nám velí vyhrať.

Body: L. Fučec 2,5; P. Valko 2,5; P. Páleník 1

Bez Luku ťažko

STO Valča5 Geológ Rožňava5

KOLO13 13 JAN2018

EXTRALIGA

Na prvé stretnutie v novom roku sme sa poctivo pripravovali, chalani počas krátkej prestávky individuálne trénovali, zúčastnili sa turnajov a  chceli sme do druhej polovice súťaže vykročiť víťazstvom. Avšak plány nám skrížila choroba našej opory Luku Fučeca, ktorý pre horúčku nemohol nastúpiť. Týmto pádom sme vedeli, že nás čaká extra ťažké stretnutie, čo sa úplne potvrdilo. Hostia predsa len skúsenejší boli favoritom a aj v stretnutí túto pozíciu potvrdzovali, keď vyhrávali už 5:0, ale chalani sa nezlomili, bojovali a aspoň skorigovali stav na prijateľných 3:6. V stretnutí zažil extraligovú premiéru Jery Straka, ktorý síce v stretnutí nebodoval, ale nehral vyslovene zle, dokonca veľmi tesne 3:2 na sety prehral jeden svoj zápas a nazbieral určite cenné skúsenosti. V jednom stretnutí ho vystriedal Ivan Páleník, ktorý dokonca zápas vyhral. Dve naše extraligové stálice P. Valko a P. Páleník vyhrali po jednom zápase, ale obaja mali na dve výhry, čo by znamenalo v konečnom účtovaní remízu 5:5. Nepodarilo sa a po stretnutí sme sa už myšlienkami uberali na sobotňajšie ťažké stretnutie, ktoré sme opäť hrali bez chorého Luku Fučeca. Od začiatku sme chceli s hosťami držať krok, čo sa nám darilo. Úvodnú štvorhru sme mali veľmi dobre rozohranú, viedli sme 2:0, ale nakoniec sme prehrali 3:2 na sety, čo však našich hráčov „nakoplo“ ešte k lepšiemu výkonu. Skóre sa menilo raz na jednu,  raz na druhú stranu, viedli sme 4:3, prehrávali 5:4, takže nakoniec remíza bez Luku je nakoniec pre nás dobrá. Ťahúňmi boli Patrik Páleník a Palo Valko. Patrik podal najlepší výkon sezóny, vyhral všetky svoje zápasy, dva zápasy vyhral Palo. Jery Straka a aj striedajúci Ivan Páleník nebodovali.

S výsledkom sme nakoniec boli spokojní, aj keď sme cítili, že sme mohli aj vyhrať. S Lukom v ďalších zápasoch sezóny budeme silnejší a pôjdeme za víťazstvami.

Body: P. Páleník 3; P. Valko 2

Prehry v nesprávnom čase

STO Valča4 Lokomotíva Košice6

KOLO11 09 DEC2017

EXTRALIGA

Na najdôležitejšie stretnutie prvej polovice súťaže sme sa plne koncentrovali a zároveň si uvedomovali, že ak vyhráme, tak zrejme skončíme po polovici súťaže na 6. mieste a v novom roku budeme hrať v skupine o majstra. Táto dôležitosť však našim hráčom zväzovala ruky a už v štvorhre bolo cítiť veľkú zodpovednosť a napätie. Štvorhru sme prehrali 3:2, hostia sa dostali do výhody a v ďalšom priebehu si stále udržiavali náskok, keď viedli postupne 2:1, 3:2 a aj 5:4. V koncovkách setov boli pokojnejší a vyrovnané zápasy zvládali lepšie. S tlakom sa veľmi dobre vyrovnal za nás viac menej len Luka Fučec, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. Paľo Valko vyhral jeden zápas, ale mal ešte na jednu výhru. Paťo Páleník v dvoch zápasoch mal bodovať, ale na koncovkách stratil zápasy. Po celkovom skóre 6:4 pre hostí zavládlo u nás veľké sklamanie. Cítili sme, že sme mali na súpera, ale drobné zaváhania resp. väčšia vyspelosť súperových hráčov rozhodla. Po stretnutí nám bolo jasné, že o „prvú šestku“ sme prišli, o to viac prehra bolela.

Na stretnutie proti Košiciam sme nastupovali nie v najlepšej psychickej pohode, čo sa prejavilo v úvode stretnutia, keď sme prehrávali 3:0. Potom sme sa predsa len trošku otriasli a s hosťami vyrovnali hru, čo malo za následok zníženie skóre na 2:3 a potom dokonca na 4:4. Posledné dva zápasy sme však ťahali za kratší koniec a opäť sme prehrali tesne 6:4. Tentokrát bodovali všetci traja hráči, Luka Fučec vyhral dva zápasy a Paľo Valko a Paťo Páleník po jednom. Aj po tomto stretnutí nás však viac mrzela prehra o deň skôr proti Vranovu.

„Polsezónu“ aj napriek dvom nepríjemným prehrám musím hodnotiť jednoznačne kladne. Nakoľko pred sezónou by sme po polovici súťaže 7. miesto brali, aj keď teraz sa nám máli, pretože sme všetci cítili, že 6. miesto bolo na dosah. Okrem stretnutí s prvými troma mužstvami z tabuľky  sme ostatné stretnutia zahrali veľmi vyrovnane, mrzia tesné prehry 6:4 v Čadci  a doma dve vyššie zmienené, kde sme mohli vo všetkých troch prípadoch minimálne remizovať. S mužstvami v tabuľke pod nami sme ani s jedným neprehrali, takže v boji o záchranu si veríme a extraligovú príslušnosť by sme mali udržať. Určite by som ešte vyzdvihol výkony Luku Fučeca, ktorý v lige prehral len dva zápasy, v úspešnosti celej súťaže je na 3. mieste a bol našou veľkou oporou.

MY SME STO VALČA a ideme ďalej !!!!

Body: L. Fučec 2; P. Valko a P. Páleník po 1

Bližšie k „šestke“

STK Rybník5 STO Valča5

KOLO9 02 DEC2017

EXTRALIGA

Na stretnutie proti mužstvu z konca tabuľky sme nastupovali s jednoznačným cieľom vyhrať a tento plán sme začali od úvodnej štvorhry napĺňať. V úvodných dvojhrách po dramatickom a vyrovnanom priebehu P. Páleník vyhral svoj zápas a hoci P. Valko prehral, L. Fučec opäť naklonil misky váh na našu stranu. Potom opäť zaúradoval L. Fučec a po výhre P. Valka  za stavu 5:2 sme už verili, že víťazstvo je na dosah. Posledný 6. bod zariadil, kto iný ako neomylný L. Fučec. Víťazstvo 6:2 hovorí jasnou rečou, ale nebolo až také jednoduché, podmienky boli veľmi ťažké – búrlivá atmosféra, zima v hale, podlaha bola dosť nestabilná, šmykľavá, ale aj napriek týmto okolnostiam, sme dokázali triumfovať. Hráči boli veľmi koncentrovaní a išli za víťazstvom. S priebehom a aj s výsledkom sme boli spokojní.

Sobotňajšie stretnutie s tabuľkovým susedom malo veľký náboj vzhľadom o boj o prvú šestku v tabuľke. Uvedomovali sme si, že v prípade plusových bodov (okrem prehry) by sme sa veľmi reálne mohli priblížiť k prvej šestke a taktiež domácim skomplikovať situáciu. V úvodnej štvorhre sme dominovali a tento dobrý odrazový mostík sme chceli potvrdiť aj v nasledujúcich dvojhrách. Po úvodnej výhre P. Páleníka sme boli opäť bližšie k uhratiu bodov a hoci P. Valko prehral, tak L. Fučec nedal domácemu žiadnu šancu a stav 3:1 bol pre nás veľmi priaznivý. Potom síce domáci zvýšenou aktivitou korigovali priebeh, ale stále sme o jeden bod vyhrávali a pred poslednými dvoma zápasmi sme dokonca viedli 5:3. Domáci však v oboch zápasoch zabrali naplno. Mrzí hlavne prehra P. Valka v poslednom zápase 3:2 na sety a nakoniec sa celé stretnutie skončilo remízou. Táto remíza však v konečnom účtovaní môže mať pre nás cenu zlata (podľa ostatných výsledkov, nám zahrala do karát).

Našich hráčov však treba za predvedený výkon v oboch stretnutiach na ďalekom a ťažkom „tripe“ pochváliť.

O všetkom podstatnom sa rozhodne už budúci týždeň, keď doma privítame Vranov a Košice a treba povedať, že všetko máme vo vlastných rukách.

Body: L. Fučec 3,5;P. Páleník 1; P. Valko 0,5

„Podľa predpokladov“

STO Valča6 NOVÉ ZÁMKY2

KOLO7 18 NOV2017

EXTRALIGA

Na stretnutie proti minuloročnému vicemajstrovi sme nastúpili s miernym rešpektom, ale aj s odhodlaním uhrať prijateľný výsledok. Hostia však vo svojom kádri majú okrem dvoch kvalitných domácich hráčov aj ukrajinského reprezentanta, takže sme viac menej očakávali dominanciu hostí. Tí hoci prišli bez jednej opory, chýbala im dvojka Erik Illáš, predviedli veľmi dobrý výkon a žiaľ nestačili sme im sekundovať. Jediný Luka Fučec im bol vyrovnaným súperom, ale sám na všetko nestačil a prehral jeden zápas a to prvý v celej sezóne. Výsledok 1:6 nás mrzel aj kvôli divákom, ktorí prišli v hojnom počte. Naši hráči však hneď po stretnutí hodili prehru za hlavu, pretože na druhý deň nás čakalo veľmi dôležité stretnutie s Novými Zámkami.

Už od samotnej prípravy na stretnutie bolo u hráčov vidno veľkú koncentráciu, motiváciu a to boli všetko dobré indície na zvládnutie ťažkého stretnutia. Veľmi dôležitý krok sme urobili hneď na začiatku v štvorhre, ktorú dvojica L. Fučec a P. Valko vyhrala. V dvojhrách hneď P. Valko vyhral ťažký 5- setový zápas, hoci na druhom stole P. Páleník prehral tesný zápas, stav 2:1 bol sľubný. Potom tradične neomylný Luka Fučec pridal ďalší bod a začali sme veriť, že stretnutie môžeme vyhrať. Následne opäť zaúradoval P. Valko, v ďalšej 5 -setovej dráme vyhral zápas, a hoci opäť P. Páleník prehral, tak stav 4:2, bol veľmi dobrý. V ďalších dvoch zápasoch L. Fučec potvrdil náskok na 5:2 a veľkú vec predviedol P. Valko hrajúci toto stretnutie vo veľkej pohode. Vyhral nad hosťujúcou jednotkou M. Filagom 3:1 na sety v  zápase krásnom na výmeny a dal dramatickú koncovku, keď získal šiesty rozhodujúci bod. Po stretnutí nastal veľký výdych a spokojnosť, ako sme celé stretnutie zvládli.

Veľká pochvala od manažéra patrí všetkým trom našim hráčom, ktorí predviedli veľmi dobrý, bojovný a zodpovedný výkon. Taktiež treba vyzdvihnúť opäť výbornú divácku kulisu, aj so skvelou fotografkou.

O dva týždne hráme vonku dve stretnutia. V piatok 1.12 v Rožňave, ktoré budeme chcieť vyhrať a v sobotu 2.12. sa predstavíme na horúcej pôde v Rybníku, kde budeme chcieť domácich, čo najviac potrápiť a aj niečo uhrať.

Body: P. Valko 3,5; L. Fučec 2,5

Čiastočná spokojnosť

Energodata Žilina2 STO Valča6

KOLO4 27 OKT2017

EXTRALIGA

Na stretnutie proti „ašpirantovi na zostup“ sme nastupovali veľmi koncentrovane a odhodlane s cieľom vybojovať dôležité víťazstvo. Nakoniec sa nám to aj podarilo, ale poďme pekne po poriadku. V úvodnej štvorhre sme si po 5-setovej dráme 11:9 v piatom sete vydýchli a získali dôležitý bod. Ďalšie dve dvojhry sme vyhrali. P. Valko nedal šancu M. Rezetkovi. P. Páleník hrajúci proti jednotke domácich P. Kuckovi v prvom sete prehrával 8:3 a od tohto momentu začal dominovať, otáčať skóre vo svoj prospech, nakoniec nedal domácemu hráčovi šancu a vyhral „nečakane hladko“ ale zaslúžene 3:0 na sety. Stav 3:0 a to ešte nehrala naša opora Luka Fučec dával tušiť, že by sme toto stretnutie mohli vyhrať. Luka ako sa očakávalo vyhral všetky svoje 3 zápasy a nakoniec sme zaslúžene vyhrali celé stretnutie. Treba ešte povedať, že vo svojom druhom zápase bol aj P. Valko blízko k svojej druhej výhre v stretnutí, ale prehra 3:2 s domácim T. Kuckom nás nemusela mrzieť. V stretnutí si odkrútil aj extraligový debut I. Páleník (vystriedal po prvom zápase P. Páleníka), ktorý takmer vybojoval bod, keď prehral 3:2 na sety s domácim Mrázom.

Po stretnutí sme boli maximálne spokojní a už sme sa plne sústredili na sobotňajšie stretnutie v Čadci.

Úvodná štvorhra bola veľmi vyrovnaná, ale malé detaily nakoniec rozhodli o výhre domácich opäť v 5- setovej dráme. Domácich s miernym náskokom sme dotiahli na 2:2, ale potom nám odskočili na 4:3 a aj 5:4, čo bol nakoniec aj rozhodujúci náskok. Opäť fantasticky zahrala naša jednotka Luka Fučec, ktorý vyhral všetky svoje 3 zápasy a všetky 3:0 na sety. Len tak mimochodom Luka je stále bez prehry v súťaži. P. Valko odohral tiež dobré stretnutie, keď okrem jednej výhry, bol aj blízko k ďalšej, keď hral veľmi vyrovnaný zápas s domácou jednotkou P. Petrášom. Hoci mu podľahol 3:0 na sety, tak v každom sete prehral o loptičku 11:9, 11:9 a 12:10, a v prvom a aj v treťom sete viedol 9:8 resp. 10:6, ale ani takýto náskok nestačil na výhru v sete. Tretí náš hráč P. Páleník dnes nemal svoj deň, keď nebodoval a sám Patrik vie, že vie zahrať aj lepšie. Určite lepší výkon budeme od neho očakávať v domácom stretnutí proti Novým Zámkom.

Po stretnutí sme boli sklamaní, pretože remíza bola veľmi blízko. Ale hlavy nevešiame, ideme ďalej a najbližšie dve stretnutia odohráme doma 17.11. s ašpirantom na titul Hontianske Trsťany-Dudince a v sobotu 18.11. s Novými Zámkami, s ktorými budeme chcieť vyhrať.

Body: L. Fučec 3,5; P. Valko 1,5; P. Páleník 1

Prehry s lepšími

STO Valča3 MSK Malacky6

KOLO3 14 OKT2017

EXTRALIGA

Na stretnutie proti minuloročnému majstrovi Vydranom sme nastupovali s rešpektom k súperovi, ale zároveň aj s odhodlaním uhrať nejaký bod. Výsledok 6:2 pre hostí hovorí jasnou rečou, ale stretnutie malo vysokú kvalitu z oboch strán. Na úvod štvorhra priniesla menšiu drámu pre hostí, ktorí ju nakoniec vyhrali 3:1. Ďalšie zápasy vo dvojhrách mali viac v réžii skúsení hostia. Veľmi vyrovnaný zápas predviedol P. Valko s hosťujúcim internacionálom Muskóm. Prehra 3:1 na sety dosť mrzela. Naša jednotka Luka Fučec nemal s hosťujúcimi hráčmi zľutovanie a oba zápasy, na ktoré nastúpil vyhral jednoznačne 3:0 na sety a hlavne 3:0 s hosťujúcim Novotom (5. hráčom v rebríčku na Slovensku) má veľkú cenu. Patrik Páleník bojoval, ale na body to nestačilo. Celkovo sme si stretnutie užili, s výsledkom sme boli viac menej spokojní a opäť musíme pochváliť skvelú atmosféru na stretnutí, ktorá nemala chybu.

Do stretnutia proti silným Malackám sme vstupovali s tým, že chceme zopakovať výkon proti Vydranom, trochu zaskočiť súpera. Štvorhra nám úplne nevyšla, keď sme ju mohli vyhrať, ale taktickými chybami sme ju nakoniec nedotiahli do úspešného konca. Tento bod nám nakoniec chýbal, keďže sme počas celého stretnutia len doťahovali náskok súpera. Hráči podali bojovný výkon, a aj napriek veľkej snahe P. Páleníka a P. Valka ani jeden nebodoval, čo bola veľká škoda. Jediný bodujúci ostal len L. Fučec, ktorý opäť nedal súperom žiadnu šancu, porazil aj reprezentačného trénera J. Truksu 3:0 a v súťaži zatiaľ ešte nenašiel premožiteľa.

Výsledok nás nakoniec nepotešil, ale táto prehra bola dosť poučná proti veľmi silnému a skúsenému súperovi.

O dva týždne hráme vonku dve stretnutia a to so  Žilinou v piatok (27.10.), ktoré chceme vyhrať a v sobotu (28.10) s tradične doma silnou Čadcou.

Body: L. Fučec 3

Historický zápas = historická výhra!

STO Valča6 ŠKST Ružomberok2

KOLO1 29 SEP2017

EXTRALIGA

Na prvé historické stretnutie v extralige sme sa všetci veľmi tešili a túžobne „čakali, kým to celé vypukne“. Do hľadiska prišla solídna návšteva, čo ešte viac podčiarklo dôležitosť stretnutia. Na stretnutie sme sa dobre pripravili a od začiatku išli za historickým víťazstvom. Úvodná štvorhra bola veľmi tesná a dramatická, ale naši hráči Luka Fučec spolu s Palom Valkom v 5- setovej dráme vyhrali posledné dve lopty 12:10 a 3:2 na sety. Tento prvý bod nám dodal ešte väčšiu istotu a chuť zabojovať o víťazstvo. V ďalších zápasoch v dvojhrách sme pomaličky, ale predsa začali dominovať a za stavu 4:1 sme začali veriť, že by sme mohli toto stretnutie aj vyhrať. Za veľmi dôležité môžeme označiť víťazstva P. Valka s Pindurom, ktorým zvyšoval priebežný stav na 3:1 a taktiež P. Páleníka s tým istým hráčom, ktorý dokonca navýšil skóre už na 5:1. Tretí náš hráč, naša predsezónna posila a jednotka mužstva chorvátsky reprezentant Luka Fučec všetky svoje (tri) zápasy bez menších problémov zvládol a nakoniec z toho bola na úvod skvelá výhra 6:2 nad tradičným extraligovým účastníkom. Naši hráči preukázali veľkú bojovnosť, dravosť a odhodlanie. Všetkých troch menovaných hráčov by som chcel pochváliť za výkon a špeciálne Luku, nech sa mu u nás dobre hrá a darí. Určite je veľká posila a osobnosť nielen u nás, ale celej extraligy.

O dva týždne opäť doma v piatok privítame majstra z posledných dvoch ročníkov mužstvo Vydrany a v sobotu mužstvo Malacky.

Body: L. Fučec 3,5; P. Valko 1,5; P. Páleník 1