Derby pre STO VALČA

Turčianske Teplice4 STO Valča B10

KOLO5 04 NOV2023

2. LIGA

V 3. dvojkole nás čakali derby stretnutia, doobeda v Martine a poobede v Turčianskych Tepliciach. Mali sme menšie starosti so zostavou, keď nám chýbali z rôznych príčin až traja stabilní hráči (D. Hrčka, P. Veterník a čiastočne aj P. Vaverka st.). Museli sme ich nahradiť za pomoci širšieho kádra z A-mužstva. Chalani, ktorí nastúpili (R. Valuch, R. Reho, J. Straka, K. Babušík a vo štvorhre v Martine P. Vaverka st.) podali veľmi dobrý, zodpovedný, maximálne koncentrovaný výkon.

V Martine sme postupne budovali svoj náskok, viedli sme 4:2, 5:3 a 7:3. Stretnutie sme mali viac menej pod kontrolou, aj keď domáci sa snažili a náskok 7:3 sa zase až tak jednoznačne netvoril. Treba ale povedať, že s celkovým priebehom ako aj s konečným stavom sme boli spokojní. Samozrejme mali sme v podvedomí aj poobedňajšie ťažké stretnutie, ktoré nás čakalo v Turčianskych Tepliciach. Stretnutie malo svoju kvalitu, dobrú úroveň, aj rivalitu. V úvode to bolo dosť vyrovnané, avšak od stavu 2:2 sme sa „odtrhli“ na 4:2 , 5:3  a 7:3, čo bol rozhodujúci náskok, ktorý sme si už do konca stretnutia postrážili. Poobedňajší výkon sme veľmi dobre vyšperkovali a zaslúžene ovládli derby zápas o Turiec.

Našich hráčov treba pochváliť, pretože bol na nich dosť veľký tlak, keďže sa jednalo o prestížne derby, ktoré zvládli na výbornú a zaslúžene sme nefalšovanými „Králmi Turca“.

Body: Babušík J. 3,5; Reho R. 3; Valuch R. st. 2; Straka J. 1,5

Nepríjemný úvod sezóny

STO Valča B6 STK Sokol Stránske8

KOLO1 07 OKT2023

2. LIGA

Stretnutie proti Stránskemu sme očakávali ťažké, čo sa potvrdilo a každý bod v stretnutí bol dôležitý. Úvod sme mali výborný, keď sme vyhrali obe štvorhry a aj prvú dvojhru. Potom sme však prehrali za sebou 4 zápasy, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce. Hostia si jednobodový náskok udržiavali  až dokonca stretnutia či už na 5:4, 6:5 a aj 7:6. Posledný zápas lepšie zvládli hostia, keď 5 setovú bitku vyhrali. Viac by stretnutiu svedčila remíza, ale nedá sa s tým nič robiť a jednoducho hostia boli šťastnejší.

S prehrou sme moc nerátali, ale pevne verím , že nás tento nepríjemný úvod nezaskočí, ale skôr vyburcuje ešte k lepším výkonom.

Body: Babušík J. 2,5; Straka J. 1,5; Veterník P. 1,5; Hrčka 0,5