Potvrdené 2.miesto

STO Valča A8 ŠKST Ružomberok B6

KOLO21 16 APR2016

1. LIGA

V posledných dvoch stretnutiach sezóny sme sa chceli rozlúčiť víťazne, čo sa nám aj podarilo. Doobedňajšie stretnutie malo väčší náboj a bolo až do konca otvorené, pretože hostia hrali o vyhnutie sa baráži a potrebovali u nás aspoň remizovať. My sme však hosťom nič nechceli dať „zadarmo“, hoci sme hrali oslabení bez našej opory T. Bezúra. Po štvorhrách bol ešte stav vyrovnaný 1:1, ale potom sme si vypracovali tesný náskok, ktorý sme udržiavali až do samého konca. Kolektívne sme stretnutie zvládli výborne a všetci hráči v stretnutí bodovali, menovite P. Valko, I. Páleník a P. Páleník prehrali len po jednom zápase. Taktiež dobre si zastal svoje miesto B-čkar J. Straka, ktorý vyhral dôležitý zápas a tiež s P. Valkom aj štvorhru.

Poobedňajšie posledné stretnutie v sezóne sme mali plne pod kontrolou, otázkou zostávalo len celkové skóre. Nakoniec bola z toho kanonáda a hostia odišli s debaklom 11:3.

S oboma výsledkami sme boli spokojní a po druhom stretnutí sme čakali, či náhodou Košice nezaváhali v poslednom kole, čo sa však nakoniec nestalo. Napriek tomu sme minuloročné 3.miesto ešte vyšperkovali a obsadili nakoniec konečné 2. miesto, čo je naše najlepšie umiestnenie v 1. lige počas nášho pôsobenia v súťaži.

Body: Valko P. 2,5; Páleník Patrik a Páleník Ivan po 2; Straka J. 1,5

Odplata

STK Košice-Čaňa A6 STO Valča A8

KOLO19 02 APR2016

1. LIGA

Stretnutie medzi dvoma prvými mužstvami tabuľky malo prestížny náboj, aj keď na tabuľkové postavenie vplyv nemalo. Domáci nastúpili v plnej sile a chceli si udržať domácu neporaziteľnosť. Nám zase išlo o odplatu z nevydareného domáceho stretnutia (10:4 pre Košice). Stretnutie sa začalo pekne z ostra, miestami bolo veľmi nervózne a domácich sme v úvode poriadne zaskočili, keď sme vyhrali obe štvorhry a prvé dva zápasy vo dvojhre. Stav 4:0 (pravý opak domáceho zápasu) domáci očividne neočakávali a pôsobili dosť bezradne. Potom sa predsa len otriasli a začali doťahovať skóre na 4:5 a 5:6, ale stále sme si udržiavali náskok až do víťazného konca.

Veľmi nám pomohol dobrý úvod a taktiež naše dve hlavné opory Pavel Valko a Tomáš Bezúr. Podali veľmi kvalitný a zodpovedný výkon a dokonca obaja porazili najlepšieho hráča v úspešnosti 1. ligy prebiehajúcej sezóny J. Tilla.

Keďže sa k nim pridali aj obaja Páleníkovci, Patrik a Ivan, ktorí vyhrali okrem štvorhry aj po jednom zápase, tak nakoniec bolo z toho veľmi cenné a prestížne víťazstvo.

Veľmi nás teší, že sme Košiciam odplatili prehru a taktiež sme im prerušili domácu neporaziteľnosť. Škoda domácej nešťastnej prehry so Žilinou, pretože tá nám nakoniec zahatala cestu za 1. miestom. Pred posledným dvojkolom majú Košice náskok jedného bodu, ale svoje stretnutia hrajú s mužstvami hrajúcimi o záchranu a nepredpokladáme, že by si nechali vziať 1. miesto, aj keď je všetko možné.

Body: Valko P. a Bezúr T. po 2,5; Páleník Ivan a Páleník Patrik po 1,5

Zhasla aj teoretická šanca na postup

STO Valča A6 Energodata Žilina A8

KOLO15 20 FEB2016

1. LIGA

Ako sa hovorí, derby nemá favorita. To sa aj do bodky naplnilo. Ako mierny favorit sme vstupovali do stretnutia, avšak hostia od začiatku držali s nami krok. Celé stretnutie bolo vyrovnané a nakoniec hostia si odviezli veľmi cenné tri body. Až šesť zápasov vyhrali hostia v päť-setových drámach a to nakoniec rozhodlo. Naši hráči nepodali optimálny výkon, pričom až traja z nich mali virózu. Najviac sa choroba prejavila u Pavla Valka, ktorý po prvom svojom zápase a prehre v päť-setovej „bitke“ musel byť vystriedaný Jerrym Strakom, ktorý v dvoch svojich zápasoch nesklamal. Práve naopak, podal nebojácny výkon a dokonca aj jeden zápas vyhral. Ďalší dvaja maródi Tomáš Bezúr a Ivan Páleník vyhrali po jednom zápase a ostatné zápasy obaja prehrali v päť-setových drámach o loptičku !!!! Jediný zdravý zo základnej zostavy Patrik Páleník podal štandardne dobrý výkon a vyhral dva svoje zápasy, hoci v treťom zápase bol tiež veľmi blízko k výhre, ale ani on nemal päť-setovej dráme šťastie. Po stretnutí nastalo veľké sklamanie, pretože sme chceli toto stretnutie vyhrať a aj sme ho mohli vyhrať.

Poobedňajšie stretnutie vzhľadom na okolnosti doobeda sme očakávali veľmi ťažké a to sa aj potvrdilo. Na začiatku stretnutia sme si veľmi pomohli, keď sme obe štvorhry vyhrali. Náskok 2:0 sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci, pretože po celé stretnutie sme si náskok o dva body držali až do konca. V tomto stretnutí sme predviedli kolektívny výkon, ale najviac vyčnieval zdravý Patrik Páleník, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. Jeden zápas a víťazný absolvoval P. Valko. Po jednom víťaznom zápase si pripísali aj I. Páleník a T. Bezúr. J. Straka v dvojhrách nebodoval, hoci všetky svoje zápasy prehral v päť-setových „bitkách“, ale v štvorhre uhral dôležitý bod.

Toto dvojkolo nemôžeme hodnotiť ako úspešné, pretože až jedenásť zápasov sme prehrali v päť- setových drámach a to sa nám v 1. lige ešte nikdy nestalo. Pri troche šťastia sme mohli obe stretnutia v „pohode“ vyhrať. V zostávajúcej zvyšnej časti sezóny budeme mať cieľ udržať priebežné 2. miesto.

Body: Páleník Patrik 2,5; Bezúr T. 1,5; Straka J. a Páleník Ivan po 1

Favorit nezaváhal

TJ Sokol Stránske A4 STO Valča A10

KOLO14 06 FEB2016

1. LIGA

Na stretnutie proti nováčikovi sme nastupovali aj bez našej opory T. Bezúra v pozícii favorita. Očakávali sme búrlivé prostredie a ťažké zápasy. Prostredie nesklamalo, avšak domácim sme v prvých šiestich zápasoch dovolili vyhrať len jeden zápas. Treba však povedať, že v dvoch zápasoch boli domáci blízko k výhre, ale v päť-setových drámach sme predviedli lepšiu koncovku. Od tohto momentu sme boli pánmi na stoloch a svoj sľubný náskok sme si už do konca postrážili. Všetci štyria hráči podali koncentrovaný a zodpovedný výkon, Patrik Pálenik vyhral všetky svoje zápasy, J. Straka vyhral dva zápasy a taktiež P. Valko a Ivan Páleník vyhrali po dva zápasy a za rozhodnutého stavu svoj posledný zápas vzdali v prospech domácich.

Úlohu favorita sme do bodky splnili, takže sme spokojní a ideme ďalej „naháňať“ neohrozeného lídra z Košíc.

Body: Páleník Patrik 3; Straka J. a Valko P. 2,5; Páleník Ivan 2

V novom roku víťazne na horúcej pôde

Rimavská Sobota A4 STO Valča A10

KOLO12 16 JAN2016

1. LIGA

Na úvodné stretnutie v novom roku sme sa svedomito pripravovali, pretože sme očakávali veľmi ťažký priebeh, čo sa však nakoniec nestalo. Ale poďme pekne po poriadku. Veľmi veľa napovedali už štvorhry, ktoré sme vyhrali, ale obe v päť-setových drámach o jednu loptičku. Tieto dve výhry nám dodali väčší pokoj a naši hráči si ešte viac verili. V prvých zápasoch v dvojhrách sme pevne kontrolovali priebeh a pomaličky zvyšovali svoj náskok, ktorý narástol na hrozivých 0:6 v neprospech domácich. Domáci boli takýmto úvodom zaskočení a nakoniec sa zmohli už len na skorigovanie výsledku. Výborné výkony podala trojica hráčov Patrik Páleník, ktorý vyhral všetky svoje zápasy, Pavel Valko a Ivan Páleník prehrali len po jednom zápase. Svoju slabšiu chvíľku si vybrala naša opora – Tomáš Bezúr, ktorý netradične prehral až dva zápasy, čo však na priebeh a aj celkový stav nemalo veľký vplyv.

S celkovým skóre ako aj s priebehom sme boli maximálne spokojní.

Body: Páleník Patrik 3,5; Valko P. a Páleník Ivan po 2,5; Bezúr T. 1,5

Opäť na víťaznej vlne

TJ Javorinka Levoča5 STO Valča A9

KOLO11 12 DEC2015

1. LIGA

V poslednom dvojkole tohto roka sme chceli odčiniť prehru s Košicami z predchádzajúceho kola, čo sa nám vzhľadom na výsledky a aj predvedenú hru podarilo splniť. Doobedňajšie stretnutie sme mali v plnej réžii a domáci oslabení o dvoch hráčov zo základnej zostavy nemali proti nám žiadnu šancu. Nakoniec sme domácim dovolili uhrať dva body.

Poobedňajšie stretnutie sme očakávali podstatne ťažšie, čo sa aj potvrdilo a domáci sa nebojácne pustili do favorita. Po štvorhrách bol stav nerozhodný 1:1, potom sme im však mierne odskočili na 4:2, čo bolo pre vývoj stretnutia veľmi dôležité. Domácich sme tým „pribrzdili“ a v ďalšom priebehu sme dokonca odskočili na 7:3, čo bol rozhodujúci náskok. Záver stretnutia sme si už postrážili a odviezli si cenné víťazstvo.

Všetci naši hráči podali koncentrovaný výkon, všetci bodovali a čiastočne sa rehabilitovali za nevydarený domáci zápas.

Do druhej polovice sezóny pôjdeme od zápasu k zápasu s cieľom „ponaháňať“ lídra z Košíc.

Body: Bezúr T. 3,5; Páleník Patrik 2,5; Valko P. 2; Páleník Ivan 1

Zápas roka za nami

STO Valča A4 STK Košice-Čaňa A10

KOLO8 28 NOV2015

1. LIGA

Na najdôležitejšie stretnutie sme sa všetci veľmi tešili a na druhej strane rešpektovali silu súpera, ale ani v najhoršom sne sme nečakali, že budeme prehrávať 7:0!!!! Ale poďme pekne po poriadku. Pred veľmi peknou diváckou kulisou sme úvodné štvorhry mohli obe vyhrať, jednu dokonca 3:1, keď dvojica Bezúr a Páleník P. mala dva matchball-y, ale nevyužili ich a nakoniec ako aj druhú štvorhru dvojica Valko a Páleník I. prehrali v päť-setovej dráme. Hostia sa dvoma úvodnými vydretými zápasmi dostali do „laufu“. Následne prvé dvojhry sme opäť nezačali zle, dokonca prvú Páleník P. viedol v prvom sete 10:5 nad súperom, ale se prehral a potom aj celý zápas. Ďalšie dva zápasy sme mali tiež veľmi dobre rozohraté, ale takisto sme ich prehrali a to dokonca naša jednotka Bezúr T. viedol už 2:0 na sety nad svojím súperom, ale nakoniec prehral svoj zápas. Toto všetko nahrávalo hosťom, ktorí už ponúknutú šancu nepustili z rúk a nakoniec zaslúžene zvíťazili. Predčili nás po stránke taktickej a aj bojovnej. Veľmi zle zahrali naši ťahúni jednotka a dvojka Bezúr T. a Valko P., keď obaja dokopy uhrali len jeden bod, čo je veľmi málo. Ďalší naši dvaja hráči – trojka a štvorka – Páleníkovci si v súčte svoje body uhrali, ale to však bolo málo a nestačilo to.

Po stretnutí sme boli veľmi sklamaní, pretože postup do EXTRALIGY už nemáme vo svojich rukách, ale ešte sa pokúsime zabojovať a budeme veriť v „zakopnutie“ lídra.

Body: Páleník Patrik 2; Páleník Ivan a Bezúr T. po 1

Úspešná generálka

STO Valča A12 Geológ Rožňava B2

KOLO7 14 NOV2015

1. LIGA

Poobedňajšie stretnutie sme očakávali v podobnom duchu ako doobedňajšie, čo sa aj nakoniec potvrdilo. Hostia na nás nestačili ani v štvorhre a od začiatku malo stretnutie jednoznačný priebeh, otázkou už len ostávala výška skóre. Nakoniec hostia uhrali „až dva“ body. Opäť sme v stretnutí nič nepodcenili, išli za víťazstvom s čo najväčším skóre. Všetci hráči v stretnutí bodovali a až za rozhodnutého stavu hostia vyhrali dva zápasy.

Obe stretnutia sme brali ako prípravu na najdôležitejšie stretnutie sezóny, ktoré budeme hrať doma o dva týždne (28.11.) s Košicami.

S výsledkami sme boli spokojní, naši hráči si z chuti zahrali, precvičili niektoré herné situácie a pevne veríme, že o dva týždne porazíme v tejto sezóne ešte nezdolané Košice.

Body: Bezúr T. a Páleník P. po 3,5; Valko P. 2,5; Straka J. 2; Páleník I. 0,5

Jednoznačná záležitosť

STO Valča A11 Margecany A3

KOLO6 14 NOV2015

1. LIGA

Stretnutie s jasným favoritom malo od začiatku plánovaný a jednoznačný priebeh. Hostia ako tak držali krok len v úvodných štvorhrách, po ktorých bolo 1:1. Potom sa už naplno prejavila väčšia kvalita našich domácich hráčov a hostí sme k ničomu vážnejšiemu nepustili. Všetci naši hráči k stretnutiu pristúpili zodpovedne, ani za rozhodnutého stavu nepoľavili a výsledné skóre utešene zveľaďovali. Vyzdvihol by som zodpovedný prístup a skvelú tímovú hru.

Body: Bezúr T. a Páleník Patrik po 3,5; Valko P. 3; Páleník Ivan 1

Dráma so šťastným koncom

MSK Čadca B6 STO Valča A8

KOLO5 24 OKT2015

1. LIGA

Poobedňajšie stretnutie sme očakávali o trochu jednoduchšie, čo sa však nakoniec vôbec nepotvrdilo. Od úvodu stretnutia sme prehrávali, čo nás mierne zaskočilo a naopak domácich ešte viac povzbudilo. Domáci razom viedli 4:1, hoci zápasy boli veľmi vyrovnané a ťažké. Naši hráči však ukázali veľkú bojovnosť a odhodlanie ísť za víťazstvom. Domácich sme dobehli za stavu 5:5 a potom sme z posledných štyroch zápasov tri vyhrali a definitívne stretnutie otočili. Bezchybný výkon predviedol hlavne T. Bezúr, ktorý vyhral v dvojhre všetky svoje zápasy. Ďalší naši dvaja hráči P. Valko a I. Páleník vyhrali po dva zápasy. Hoci iba jeden, ale zato veľmi kľúčový zápas vyhral P. Páleník.

Spokojní sme boli predovšetkým z víťazstva a troch privezených bodov. Herne to mohlo byť aj lepšie a hráči sami vedia, že v tomto zápase mali trošku rezervy. Víťazstvo a hlavne neporaziteľnosť v súťaži sú však cenné a môžeme sa pokojne pripravovať na ďalších súperov.

Body: Bezúr T. 3; Valko P. a Páleník Ivan po 2; Páleník Patrik 1

Potvrdenie 1. miesta

Energodata Žilina A5 STO Valča A9

KOLO4 24 OKT2015

1. LIGA

V Žiline sme očakávali vyrovnané stretnutie. Po štvorhrách bol stav nerozhodný 1:1, potom sme na chvíľku aj prehrávali 3:2, avšak to bol impulz pre našich hráčov k zvýšeniu hernej aktivity. Stav sme otočili na 6:3 pre STO a stretnutie sme kontrolovali až do konca. Stopercentný výkon predviedol I. Páleník, ktorý vyhral všetky svoje zápasy, kľúčový bol hlavne jeho druhý v poradí. Dobre mu sekundovali P. Valko a T. Bezúr, ktorí vyhrali po dva zápasy. Jeden cenný zápas vyhral náš štrvtý hráč P. Páleník.

Do stretnutia sme vstupovali s cieľom vyhrať ho, čo sa nám podarilo, takže prevládala spokojnosť a odhodlanie vyhrať aj poobedňajšie stretnutie a udržať si neporaziteľnosť.

Body: Páleník Ivan 3,5; Valko P. 2,5; Bezúr T. 2; Páleník Patrik 1

Presvedčivé víťazstvo s nováčikom

STO Valča A10 TJ Sokol Stránske A4

KOLO3 17 OKT2015

1. LIGA

Na stretnutie s nováčikom sme nastúpili oslabení o našu oporu P. Valka (pre reprezentačné povinnosti). Hostia tak od začiatku vycítili šancu na dobrý výsledok a pustili sa do favorita bez rešpektu, veľmi odvážne. Po štvorhrách bol stav vyrovnaný 1:1 a hoci sme potom hosťom „ušli“ až na 6:1, napriek tomu hostia ani za takého nepriaznivého stavu zbrane nezložili a znížili na 6:3. Sľubný náskok sme však už nepustili a nakoniec dosiahli vysoké víťazstvo, hoci až osem zápasov bolo dramatických 5-setových a z toho šesť zápasov skončilo v prospech domáceho STO. V dôležitých momentoch sa prejavila predsa len väčšia skúsenosť a kvalita našich hráčov. Bezchybný výkon predviedol „zaskakujúci“ „B-čkar“ J. Straka, ktorý vyhral všetky svoje zápasy a dokonca v 1. lige má 100% úspešnosť ako jediný z mužstva. Výborne mu sekundoval „bombardér“ P. Páleník, ktorý taktiež vyhral všetky svoje zápasy. Zvyšní dvaja hráči, naše opory T. Bezúr resp. I. Páleník vyhrali dva resp. jeden zápas. S výsledkom ako aj s predvedenou hrou sme boli spokojní a ideme ďalej od zápasu k zápasu. Už o týždeň očakávame ťažké stretnutie hlavne v Žiline, ale netreba podceniť ani Čadcu, ktorá býva doma tradične silná.

Body: Páleník Patrik 3,5; Straka J. 3; Bezúr T. 2,5; Páleník Ivan 1

Úspešné vykročenie za veľkým cieľom 2

Valča14 Lučenec–Kalinovo0

KOLO2 03 OKT2015

1. LIGA

Poobedňajší zápas sme očakávali jednoduchší oproti doobedňajšiemu, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Od úvodu zápasu sme diktovali hru, dominovali, hostí do ničoho vážneho nepustili a otázkou ostávalo iba skóre. Naši hráči si schuti zahrali, ani jeden zápas nepodcenili a hostia nakoniec utŕžili debakel.

S výkonom hráčov, ako aj s výsledkom sme veľmi spokojní. Cieľ, dve víťazstva sme splnili a tak úspešne odštartovali vstup do novej sezóny. O dobrú kulisu v hľadisku sa starali hlavne naši hráči z B a C – mužstva, R. Kľučiarik, J. Ruttkay, J. Jurčák a M. Mišík.

Tešíme sa na ďalšie zápasy, v ktorých budeme chcieť opäť bodovať naplno. Najbližší zápas odohráme opäť doma 17.10.2015 s mužstvom Sokol Stránske.

Body: Bezúr T., Valko P. a Páleník P. po 3,5; Straka J. 2 a Páleník I. 1,5

Úspešné vykročenie za veľkým cieľom 1

Valča9 Rimavská Sobota5

KOLO1 03 OKT2015

1. LIGA

Na úvodný zápas sezóny sme sa všetci tešili a boli sme plní očakávania, ako sa prejavia nové posily, ako odštartujeme vstup do sezóny. Ešte pred úvodnými štvorhrami novú sezónu zahájila naša pani starostka JUDr. M. Ondráčková. Hostia prišli v silnom zložení, čo predpovedalo kvalitný a vyrovnaný zápas, ktorý taký aj bol. Od začiatku bol stav vyrovnaný, ako po štvorhrách, tak aj po úvodných dvojhrách. Do stavu 5:5 sme sa s hosťami ťahali a skóre sa preklápalo raz na jednú, raz na druhú stranu. Do posledných štyroch zápasov sme vstupovali s tým, že musíme aspoň tri zápasy vyhrať, ak sme chceli bodovať naplno. Nakoniec sa nám to aj podarilo, vďaka nesmiernej bojovnosti a vysokej kvalite našich hráčov. Všetci hráči podali zodpovedný, kvalitný a kolektívny výkon, a hoci sa vyskytla aj menšia nervozita pred prvým zápasom, nakoniec všetko veľmi dobre dopadlo. Tento výsledok nám dodá veľa energie a sebavedomia do ďalších zápasov.

Body: Bezúr T. 3; Valko P. 2,5; Páleník Ivan 2; Páleník Patrik 1,5