10. ročník

STO Valča usporiadal dňa 28.12.2013 už svoj tradičný jubilejný 10. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja. Za účasti 32 hráčov z prvej až šiestej ligy sa v hlavnej časti turnaja hralo systémom dvojíc v štyroch skupinách daviscapovým spôsobom (každý s každým + štvorhra).
Po odohratí základných skupín si hráči oddýchli počas tomboly a pochutnali si v bufete na domácich klobáskach. Potom nasledovala najdôležitejšia časť turnaja – vyraďovacie boje.

Pre jednotlivcov od 3.ligy a nižšie sa začali súboje jednotlivcov vyraďovacím spôsobom. Vo finále sa stretli spoluhráči z oddielu Stránske – Matej Brodňaň a Michal Matiašovký, pričom úspešnejší bol druhý menovaný.

V kategórii dvojíc kraľovala dvojica Patrik Páleník hrajúci za Valču s Ladislavom Danajom hrajúcim za Trnové, ktorí neprehrali ani jeden zápas. Vo finále porazili dvojicu Peter Vaverka st. – domáci tréner hrajúci v zahraničí a Igor Janckulík z Krušetnice. V zápase o 3. miesto medzi hráčmi z Trnového – Róberom Holešom a Jozefom Ovečkom proti Mariánovi Gajdošovi z Valče a Igorovi Gálikovi z Banskej Bystrice sa zrodil veľmi tesný výsledok 3:2 pre hráčov z Trnového. Avšak treba pochváliť všetkých pozvaných hráčov, ktorí podali veľmi dobré výkony a z chuti si zahrali. Najlepší hráči turnaja boli vecne odmenení.

Samostatnú pochvalu si zaslúžia aj prezident oddielu Anton Smitka a manažér oddielu Martin Ďuračík, ktorí celý turnaj pripravili a organizovali.