12. ročník

12. ročník tradičného vianočného turnaja usporiadaného STO Valča sa konal za účasti 32 hráčov hrajúcich od 1. ligy (z domácej Valče a chalanov zo Stránskeho) až po 6. ligu. Okrem turčianskych hráčov a hráčov zo žilinského kraja, boli zastúpení hráči aj z Banskej Bystrice a z Nitry – konkrétne STO Klasov. Turnaj sa hral vo dvojiciach davis-cupovým spôsobom, pričom sa vždy začínalo štvorhrou. Celkovo boli štyri skupiny po štyroch dvojiciach, pričom do bojov o medailu postúpili prvé dve dvojice z každej skupiny. Nepostupujúce dvojice na 3. a 4. mieste hrali vyraďovacím spôsobom o cenu útechy. V nej mala najviac športového umenia dvojica R. Holeša z Trnového a Dominik Maruniak z MSTK Martin. V hlavnom pavúku prebiehali veľmi pekné, dramatické a vyrovnané zápasy.

Vo finále sa napokon stretli dvojice Babušíkovci, otec so synom (Priekopa, Medokýš) proti dvojici Valko P., Obžera M. (Valča, Dražkovce). O celom priebehu napokon rozhodla štvorhra, ktorú vyhrali Babušíkovci veľmi tesne 3:2, hoci v 5.sete prehrávali už 8:2 a napokon aj celý zápas v pomere 3:2.

Na treťom mieste sa umiestnila dvojica Čukan M., Hajas Ľ. (Klasov, Vrútky), ktorá porazila dvojicu zo Stránskeho Matiašovský M., Šupka J.

Turnaj sa po organizačnej ako aj hráčskej a kvalitatívnej úrovni vydaril a už sa tešíme na nasledujúci 13. ročník.