Na východe po body

Lokomotíva Košice7 STO Valča7

KOLO3 10 OKT2020

1. LIGA

Na 2. a 3. kolo na východ republiky sme cestovali s cieľom uhrať nejaké plusové body a odčiniť nešťastnú prehru z prvého kola proti Ružomberku.

V stretnutí proti Michalovciam sme domácich nepustili do žiadneho trháku, aj keď je pravda, že domáci viedli o jeden bod až do stavu 5:5, kedy sme prvýkrát otočili skóre na 6:5 pre STO. Domáci znervózneli a tento náskok sme nakoniec pretavili do víťazného konca. V stretnutí nastúpili piati naši hráči, ktorí podali veľmi dobrý výkon a všetci do jedného sa pričinili o veľmi cenné víťazstvo. V stretnutí zabrali hlavne skúsení hráči Róbert Valúch, ktorý vyhral všetky zápasy aj so štvorhrou. Dva zápasy a štvorhru vyhral aj parťák zo štvorhry Peter Vaverka st. Dva dôležité body zaznamenala premiérovo naša nová posila  René Reho. V stretnutí nebodovali Monika Uríková a Peter Vaverka ml, ale významnou mierou sa taktiež zaslúžili o víťazstvo.

V poobedňajšom stretnutí v Košiciach sme očakávali náročný priebeh, čo sa aj v búrlivej atmosfére potvrdilo. Domáci sa do nás pustili  plnou parou, ale už vo štvorhre sme domácich pribrzdili, keď dvojica Monika Uríková a René Reho  vyhrali svoj zápas a stav bol 1:1. Skóre sa postupne menilo na jednej aj druhej strane, stále to bolo viac menej vyrovnané až do samotného konca, a nakoniec z toho bola spravodlivá remíza. Všetci naši piati hráči tentoraz bodovali, menovite po dva zápasy vyhrali Robo Valúch , ako aj  Peťo Vaverka ml., René Reho okrem štvorhry vyhral aj jeden zápas, taktiež Peťo Vaverka st., Monika Uríková bodovala vo štvorhre.

S výhrou a remízou môžeme byť a aj sme spokojní, pretože z východu sa body ľahko nenosia. Zároveň sme odčinili aj nešťastnú prehru z prvého kola. Do ďalších stretnutí nám tieto plusové body dodajú ešte väčšiu chuť a hernú istotu.

Body: Valúch R. 2; Vaverka P. ml. 2; Reho R. 1,5; Vaverka P. st. 1; Uríková M. 0,5