Neočakávaná remíza

Valča B9 Kysucký Lieskovec A9

KOLO17 14 FEB2014

4. LIGA

V stretnutí proti odvekému rivalovi (za posledné dva roky sme súpera neporazili) sme očakávali veľmi ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Na začiatku sme nezachytili úvod, súper nám odskočil až na 4:0, ale naši hráči sa nezlomili a bojovali. Po ťažkých zápasoch sme dotiahli skóre na 5:5, potom sme dokonca odskočili hosťom na 7:5. Avšak hostia nám neostali nič dlžní a pred poslednými dvoma zápasmi bol stav nerozhodný 8:8. V záverečných zápasoch sme si podelili výhry a zrodila sa remíza. V tomto stretnutí podal výborný výkon Roman Kľučiarik, ktorý vyhral všetky svoje zápasy, dobre mu sekundoval Marek Rezetka (zranený hral so sebazaprením), ktorý vyhral tri svoje zápasy. Bojovný výkon predviedol Jaroslav Vaverka, ktorý hral všetky svoje zápasy na päť setov, dva vyhral v pomere 3:2 a dva opačným pomerom prehral. Veľmi sa nedarilo Jarovi Jurčákovi, ktorý prehral všetky svoje zápasy a on sám vie, že to nebol jeho optimálny výkon, pretože vie zahrať oveľa lepšie.

Toto stretnutie sme chceli vyhrať, ale napriek bojovnému výkonu sa nám to nepodarilo. S výsledkom nemôžeme byť spokojní a sami hráči si boli vedomí, že mali na víťazstvo.

Body: Kľučiarik 4; Rezetka 3; Vaverka2

Derby pre nás !!!!!

Valča B11 Kláštor A7

KOLO8 23 NOV2013

4. LIGA

V ďalšom derby stretnutí sme privítali nebezpečného nováčika, ktorý síce v tabuľke bol na predposlednom mieste, ale výsledky hostí naznačovali, že budú nepríjemní, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Od začiatku do stavu 6:6 bolo skóre vyrovnané. Potom sme hosťom odskočili na 8:6 a náskok sme si už udržali do konca. Veľmi dobrý výkon podali hneď traja naši hráči, už tradične Roman Kľučiarik, Marek Rezetka a Jaro Vaverka, všetci vyhrali po tri svoje zápasy. Troška slabší deň mal tentoraz Jaro Jurčák, ktorý vyhral „len“ jeden zápas, ale veľmi dôležitý.

Derby stretnutie sme zvládli a teraz nás čakajú tri veľmi dôležité zápasy jesennej časti, ktoré by sme chceli zvládnuť bez prehry a udržať si priebežné 1. miesto.

Body: Kľučiarik 3,5; Rezetka a Vaverka po 3; Jurčák 1,5

Dôležité víťazstvo

Valča B11 Martin B7

KOLO7 15 NOV2013

4. LIGA

Ako „predkrm 1. ligy“ odohrali o deň skôr naši B-čkari derby stretnutie s martinským B-čkom. K stretnutiu sme pristúpili veľmi zodpovedne a od začiatku sme si vypracovali náskok, ktorý sme až do konca udržali. Hostia v závere upravili skóre na prijateľných 11:7. Veľmi dobrý výkon podala naša „jednotka“ Marek Rezetka, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. Dobre mu sekundovali Roman Kľučiarik a Jaro Jurčák. Obaja vyhrali po dva zápasy, ale treba povedať, že Jaro Jurčák hral veľmi dobre, zvyšné svoje dva zápasy prehral veľmi tesne. Bojovný výkon predviedol aj Jaro Vaverka, hoci vyhral „len“ jeden zápas.

Po minulotýždňovej prvej prehre sme si napravili chuť a verím, že zostaneme čo najdlhšie na víťaznej vlne a na priebežnom prvom mieste.

Body: Rezatka 4,5; Kľučiarik a Jurčák 2,5; Vaverka 1,5

Opäť víťazne 2

Kysucké Nové Mesto B7 Valča B11

KOLO4 18 OKT2013

4. LIGA

Na stretnutie v Kysuckom Novom Meste sme napriek tabuľkovému postaveniu nenastupovali v pozícii favorita, pretože nám pre chorobu chýbali dvaja stabilní hráči (Jaroslav Vaverka a Roland Marčiš). Hneď v úvode sme však domácim odskočili na stav 0:3 a 2:4 a náskok sme si už potom zodpovednou hrou udržiavali až do konca. Opäť zodpovedný výkon predviedli Roman Kľučiarik a Marek Rezetka, ktorí vyhrali všetky svoje zápasy. Dobré výkony podali aj ďalší dvaja hráči Jaroslav Jurčák a Ján Ruttkay, ktorí spolu vyhrali v úvode stretnutia dôležitú štvorhru. Jaro Jurčák vyhral ešte jeden zápas a Jano Ruttkay prehral tesne dva zápasy.

S výsledkom sme boli veľmi spokojní, pretože sme zostali naďalej neporazení a upevnili sme si prvé miesto v priebežnej tabuľke.

Body: Kľučiarik a Rezetka po 4,5; Jurčák 1,5; Ruttkay 0,5

Opäť víťazne 1

Valča B10 Rajec A8

KOLO3 11 OKT2013

4. LIGA

V 3. kole sme privítali na domácej pôde minuloročného treťoligistu – mužstvo z Rajca. Stretnutie sľubovalo dramatický priebeh, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Od začiatku až do konca bolo skóre veľmi vyrovnané ako na hojdačke, raz sme vyhrávali my, raz hostia. Keď sa už zdalo, že stretnutie by sme mohli vyhrať, za stavu 8:6 hostia dvoma nečakanými víťazstvami priebeh zdramatizovali. Nakoniec rozhodla veľká túžba našich hráčov po víťazstve. Posledné dva zápasy vyhrali a pripísali si veľmi cennú výhru. Veľmi dobré výkony podali naše opory Marek Rezetka a Roman Kľučiarik, ktorí zhodne prehrali len po jednom zápase. Zlepšený výkon oproti minulému domácemu stretnutiu predviedol Jaroslav Vaverka, ktorý vyhral dva zápasy a hlavne za stavu 8:8 vyhral kľúčový zápas. Naopak svoj deň nemal Jaroslav Jurčák, vyhral len jeden zápas.

Po troch kolách sme ešte neprehrali a v priebežnej tabuľke sme poskočili na výborné 1. miesto.

Body: Kľučiarik a Rezetka po 3,5; Vaverka 2; Jurčák 1

Suverénny vstup

Valča B12 Medokýš B6

KOLO1 27 SEP2013

4. LIGA

Ako „predkrm 1. ligy“ odohrali o deň skôr naši B-čkari derby stretnutie s Medokýšom Martin. Toto stretnutie sme chceli vyhrať, aby sme si spravili pohodu do ďalších bojov. Od začiatku sme mali stretnutie vo svojich rukách, keď sa hostia držali len do stavu 2:2. Potom sme im odskočili až na 10:2 a stretnutie sa potom už len dohrávalo. Bezchybný výkon predviedla naša jednotka z A-čka Michal Karczmarczyk (mal výnimku, mohol v tomto stretnutí hrať), ktorý neprehral žiadny zápas a taktiež minuloročná opora Roman Kľučiarik, ktorý tiež všetko vyhral. Svoj výborný výkon predviedol po tvrdej letnej príprave v starej forme hrajúci Jaroslav Jurčák. Vyhral oba svoje zápasy a potom prenechal svoje miesto C-čkarovi Janovi Ruttkayovi, ktorý však oba svoje zápasy prehral tesne 3:2 na sety. V tomto stretnutí nastúpil aj Jaroslav Vaverka, ale sám nebol spokojný so svojím výkonom (vyhral len jeden zápas), pretože vie zahrať oveľa lepšie. Vstup do nového ročníka sme zvládli na výbornú.

Body: Karczmarczyk 4,5; Kľučiarik 4,5; Jurčák 2; Vaverka 1