Konečne doma výhra

STO Valča6 STK Rybník1

KOLO8 06 DEC2019

EXTRALIGA

Do stretnutia proti tabuľkovému susedovi sme vstupovali s cieľom vyhrať, nič iné sme si nepripúšťali. Tento zámer sme prakticky aj od prvého zápasu potvrdzovali. Hostia nekládli veľký odpor ako tak sa držali do stavu 2:1 a za stavu 4:1 boli definitívne nalomení. Náskok sme si už postrážili a vyhrali možno až nečakane hladko 6:1. S výhrou sme spokojní, pretože sme poskočili v tabuľke o jednu miesto vyššie a vzdialili sme sa mužstvám na posledných dvoch miestach. Všetci traja naši hráči bodovali, Filip Delinčák vyhral všetky svoje tri zápasy, taktiež Luka Mahailovič vyhral svoje dva zápasy. Martin Kysel z dvoch zápasov vyhral jeden dôležitý. Chalani konečne zabrali aj doma, ukázali svoju kvalitu.

Už o týždeň nás čaká rozhodujúci „trip“ do Ružomberka a Rožňavy, ktorý  rozhodne o prvej šestke v tabuľke – mužstvá hrajúce o majstra a o záchranu.

Body: F. Delinčák 3; L. Mihailovič 2; M. Kysel 1

Z nedobytnej pevnosti dve výhry

MSK Čadca1 STO Valča6

KOLO7 16 NOV2019

EXTRALIGA

Článok prebratý z MY Život Turca

Na Kysuce cestovali Valčania v ťažkej situácii, keď nemali na svoj konte ani jedno víťazstvo. Nepriaznivé okolnosti ich však nezlomili, ale motivovali ku kvalitnejším výkonom. Súboj proti rezerve Čadce mali od začiatku pod kontrolou. Hráči podali vo svojich súbojoch koncentrované výkony a zaslúžene dokráčali za prvou výhrou v sezóne.
„Boli sme síce papierovým favoritom, no ak ťaháte sériu prehier, je pre vás každý duel náročný. Súper nám ani jednu loptičku nedarovali zadarmo, chalani však v kľúčových
momentoch potvrdili vyššiu hernú kvalitu a získali takzvané povinné body,“ zhodnotil najmä pre vylepšenie psychiky dôležité meranie síl manažér klubu Martin Ďuračík.

Pohodu z predchádzajúceho dňa si Turčania preniesli i do stretnutia proti prvému tímu Čadce. V ňom bol síce na papieri o niečo silnejší domáci kolektív, ale naši predzápasové
predpoklady otočili hore nohami a všetkých príjemne prekvapili vysokým víťazovom 6:1.
„Doma Kysučania často perie nepúšťajú, hrá sa u nich veľmi ťažko a preto by sme pred zápasom všetkými desiatimi brali aj remízu. Hráči však ukázali silného tímového ducha, od začiatku až do konca jeden druhého povzbudzovali, nevypustili jedinú výmenu, a tak boli schopní zaskočiť i rebríčkovo silnejších súperov. Treba spomenúť, že Čadca má zranenú svoju jednotku, ale jej káder je dosť široký a dokázala postaviť adekvátnu náhradu. Toto víťazovo je pre nás veľmi cenné a teraz urobíme všetko pre to, aby sme naň v ďalších kolách nadviazali,“ prezentoval odhodlanie celého družstva Martin Ďuračík.

Body: F. Delinčák 3; L. Mihailovič 2; M. Kysel 1

Prehry s „top“ mužstvami ligy

STO Valča2 MSK Malacky6

KOLO4 25 OKT2019

EXTRALIGA

Článok prebratý z novín MY Život Turca

Extraligový tím Valče má v tejto sezóne veľmi ťažký žreb. Počas základnej časti, po ktorej sa  súťaž rozdelí na prvú a druhú šestku, odohrá až sedem duelov vonku a len štyri doma.
Prvé súboje za domácimi stolmi tak absolvovali Turčania až vo štvrtom a piatom kole, pričom v nich narazili na vlaňajších finalistov.
Najskôr otestoval ich schopnosti strieborný tím minulej sezóny z Malaciek. Po jednej dvojhre v tomto meraní síl vyhrali Filip Delinčák i Luka Mihailovič. Obidvaja však mali blízko k úspechu aj v druhých dvojhrách, keď po dramatických koncovkách rozhodujúcich setov prehrali zhodne 2:3. Favorit si tak domov odviezol triumf 6:2.
„Aj keď treba uznať kvalitu Malaciek mali sme na lepší výsledok a ďaleko nebola ani remíza. V tomto ročníku nám však chýba potrebný kúsok šťastia, ktorý proti takýto silným
protivníkom každý potrebuje,“ povedal manažér valčianskeho klubu Martin Ďuračík.

Druhý duel proti obhajcovi titulu a viacnásobnému šampiónovi Slovenska bol jasnou záležitosťou Vydrian. Hosťom stačil na výhru najnižší počet zápasov a Turčanom v nich dovolili uhrať len štyri sety. Naši tak zostávajú po piatich extraligových kolách bez víťazstva.
„Bolo vidieť, že hráči súpera sú za stolmi oveľa istejší. Keď bolo treba, vedeli zmeniť rytmus hry, spraviť niečo prekvapivé a držali si kontrolu nad priebehom zápasov. Na Vydrany, ktoré vyzerajú ešte silnejšie ako vlani, si trúfať nemôžeme, ale naši chalani zatiaľ nepredvádzajú výkony, na ktoré majú. To musíme čo najrýchlejšie zmeniť,“ zdôraznil Martin Ďuračík.

Body: F. Delinčák a L. Mihailovič po 1

Prehra na úvod

TJ STO Nižná6 STO Valča2

KOLO1 27 SEP2019

EXTRALIGA

Na úvodné stretnutie sme nenastupovali v pozícii favorita, nakoľko domáci nastúpili v silnom zložení, keď obmenili celú minuloročnú trojicu hráčov. My sme taktiež nastúpili s dvomi novicmi a to reprezentantom Bosny a Hercegoviny Lukom Mihailovićom a mládežníckym reprezentantom Martinom Kyselom. Dva úvodné zápasy určili priebeh celého stretnutia, keď Luka Mihailović prehral tesne 3:2 na sety, pričom až 4-krát mohol zápas ukončiť (4 matchball-y), chýbala mu jedna loptička. Martin Kysel trápil domácu zahraničnú jednotku, avšak prehral a domáci sa týmito výhrami dostali „na koňa“. Tretí náš hráč mládežnícky reprezentant Filip Delinčák (naša jednotka) vyhral síce dva zápasy, avšak s domácou jednotkou prehral nešťastne všetky tri sety. A keď aj Luka prehral ďalší zápas 3:2, tak domáci si už víťazstvo nenechali vziať. Celkový výsledok je pre nás krutý, pretože sme siahali aspoň na remízu a herne to nebolo také zlé. Z prehry nerobíme tragédiu, poučíme sa z nej a do ďalších stretnutí pôjdeme ešte s väčšou chuťou na víťazstvo.

Body: F. Delinčák 2