So sezónou veľká spokojnosť

STO Valča7 Kežmarok7

KOLO22 01 APR2023

1. LIGA

Článok prebratý z novín – MY Život Turca.

Body: Vaverka P. ml. 2,5; Straka 2; Páleník P. 1,5; Babušík 1

Dve výhry = maximálna spokojnosť

STO Valča10 Lokomotíva Košice4

KOLO18 04 MAR2023

1. LIGA

Článok prezvatý z novín MY ŽIVOT TURCA.

Valčania nastúpili na dvojzápas bez troch hráčov, ktorých museli zastúpiť chalani z béčka. V súboji proti Starej Ľubovni bolo cítiť, že súperovi ide o všetko a jeho hráči naozaj bojovali ako o život. Turčania však ich odpor zlomili a dramatický súboj dotiahli do víťazného konca. Meranie síl proti Lokomotíve Košice už mali od začiatku až do konca pod kontrolou a s prehľadom dokráčali za plným bodovým ziskom.

„Prvý zápas bol veľmi ťažký, no dokázali sme ho zvládnuť. Vydretou výhrou sme si zdvihli herné sebavedomie, ktoré nám potom pomohlo v druhom stretnutí dňa. Základy obidvoch víťazstiev sme položili vo štvorhrách, dnes sme zvládli všetky štyri. Pochvalu si zaslúži celý tím, no klobúk dole pred chalanmi z béčka za to, ako sa zhostili svojich úloh,“ zhodnotil sobotný dvojzápas klubový manažér Martin Ďuračík.

Najbližšie dvojkolo čaká na Valču 18. marca, keď doma privíta Tvrdošín a Nižnú „B“.

Body: Vaverka P. ml. 3,5; Páleník P. 2,5; Straka J. 2,5; Babušík J. 1,5

S remízou neúplná spokojnosť

STO Valča7 MSTK Krupina7

KOLO12 21 JAN2023

1. LIGA

Článok prevzatý z novín MY Život Turca.

Do prvého stretnutia nového kalendárneho roka vstúpili Valčania ako druhý celok prvoligovej tabuľky. Výborné priebežné umiestnenie dosiahli predovšetkým vďaka tomu, že starý rok zakončili sériou ôsmich zápasov bez prehry, pričom posledných sedem z nich vyhrali.

Výbornú formu chceli Turčania potvrdiť i v súboji proti Krupine. Po úvodných štvorhrách bol stav nerozhodný 1:1 a veľmi vyrovnaný bol i ďalší priebeh. Naši vyhrávali 3:2, potom súper otočil na 3:4 aby následne domáci viedli 6:4. Hostia však vyrovnali na 6:6 a v napínavej koncovke aj na konečných 7:7.

„Mrzí nás, že až päť zápasov sme prehrali 2:3 na sety, čo nás pripravilo o víťazstvo. Dnes síce zabrali Vaverkovci, ale naša jednotka Paťo Pálenik získal len bod a väčší príspevok sme čakali tiež od Roba Valucha. Treba však uznať aj kvality súpera, ktorého hráči podali veľmi sympatické výkony. Káder cez prestávku doplnili o dvoch kvalitných hráčov, s prípravou pomáha Krupine reprezentačný tréner a bolo to cítiť. Trúfnem si povedať, že ak Krupinčania dokážu nadviazať na dnešné výkony, môžu pripraviť o body každý tím súťaže. Ak to celé zhrniem, remíza trošku škrie, no zodpovedá priebehu zápasu,“ povedal manažér valčianskeho klubu Martin Ďuračík.

Body: Vaverka P. st. 3,5; Vaverka P. ml. 2; Paleník P. 1; Valúch R. 0,5

Valča hrala vonku šesťkrát po sebe, šesťkrát vyhrala

Fortuna Kežmarok6 STO Valča8

KOLO11 17 DEC2022

1. LIGA

Report nájdete na webe – MY TURIEC

Body: Páleník P. 3,5; Valúch R. 2; Vaverka P. st. 2; Hrčka D. 0,5

Na Orave „rabovačka“

TJ STO Nižná B6 STO Valča8

KOLO9 03 DEC2022

1. LIGA

Na Orave nás v rámci dvojkola nečakalo nič ľahké, hoci sme túžili po plusových bodoch. Doobeda v Tvrdošíne sme začali excelentne, keď sme vyhrali obe štvorhry, pričom jednu sme otáčali z 0:2 na sety na 3:2. Z nasledujúcich piatich dvojhier sme štyri vyhrali a razom bol stav 6:1 pre STO. Potom naši hráči troška podvedome poľavili, aj keď vedeli, že ešte nemáme vyhraté, avšak domáci sa chytili a začali nepríjemne doťahovať skóre až na stav 7:6 pre STO Valča. Posledný zápas sme si však postrážili a nakoniec pripísali pre nás dôležitú výhru.

Poobede sme čakali ešte o kúsok ťažšie stretnutie, avšak opäť sme začali ako z veľkej knihy, keď sme vyhrali obe štvorhry. Treba povedať, že aj poobede sme jednu štvorhru otáčali z 0:2 na sety na 3:2.  Následne sme si umnou hrou držali náskok dvoch bodov prakticky až do konca stretnutia. Samotné zápasy boli ťažké, aj 5- setové, avšak náskok zo štvorhry sme už nepustili.

V oboch stretnutiach boli kľúčom k výhram obe vyhraté štvorhry.

Pochváliť treba všetkých našich chalanov Peťa Vaverku mladšieho a staršieho, ako aj Roba Valúcha a Paťa Páleníka, pretože sa všetci už od štvorhier podieľali na bodoch. V Nižnej exceloval Paťo Páleník, keď vyhral všetky svoje zápasy. Opäť sme podali jeden komplexný kolektívny výkon, bojovný, s veľkou chuťou za výhrou, výsledkom čoho je priebežné 2. miesto v tabuľke. S oravským tripom sme boli veľmi spokojní, ako aj so samotným postavením v tabuľke.

Body: Páleník P. 3,5; Valúch R. 1,5; Vaverka P. ml. 1,5; Vaverka P. st. 1,5

Trip na východe s plným zásahom

Lokomotíva Košice5 STO Valča9

KOLO7 19 NOV2022

1. LIGA

Článok prevzatý z novín MY Život Turca.

Celok Valče nabral smer východ a po náročnom výjazde bol jeho prvým protivníkom tím Stará Ľubovňa/Jakubany. V priebežnej tabuľke bol súper pod našimi, a tak Turčania chceli bodovať. Do duelu vstúpili víťazstvami v obidvoch štvorhrách a následne viedli 4:2 i 5:3. Následne však domáci zvládli tri päťsetové bitky a výsledok otočili vo svoj prospech. To však ani zďaleka nebol koniec, Valčania ich kúsok zopakovali, tiež vyhrali tri stretnutia v rade a viac ako štvorhodinovú ťahanicu nakoniec ovládli pomerom zápasov 8:6.

„Súboj sme výborne rozohrali, ale potom svoju kvalitu ukázal aj súper a dianie za stolmi poriadne zdramatizoval. Chalani však boli správne mentálne nastavení, stále verili, že môžu vyhrať a išli si za tým. Nakoniec sa dočkali zaslúženej odmeny v podobe víťazstva,“ pochválil odolnosť tímu jeho manažér Martin Ďuračík.

Zápolenia v Starej Ľubovni zobrali mužstvu množstvo síl a po náročnom zápase ešte čakala na Valčanov cesta do Košíc. Keďže dopoludňajšie meranie síl sa poriadne natiahlo, naši nestihli ani obed. Dobrou správou bolo, že k stolnotenisovej výprave sa pred druhým duelom pridal René Reho.

V metropole východu síce naši prehrali prvú štvorhru, ale séria piatich bodov im zabezpečila pohodlné vedenie. Domáci sa síce ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, no prehru sa im už odvrátiť nepodarilo.

„Výsledok sa zdá pomerne jednoznačný, ale všetko sme si museli tvrdo vybojovať. Zápas sa zlomil na zápasoch, v ktorých chalani prehrávali 0:2 na sety, napriek tomu ich vyhrali. Všetci hráči dnes zabodovali, zaťali zuby aj keď sa nedarilo a za predvedené výkony si zaslúžia maximálny rešpekt. Po tomto dvojzápase cestujeme domov veľmi spokojní,“ doplnil Martin Ďuračík.

Dve víťazstvá pomohli Valči aj pri posune v priebežnom poradí a vo vyrovnanej tabuľke sa posunuli už na štvrtú priečku. Najbližšie čaká na turčiansky celok výjazd na Oravu, keď v sobotu 2. decembra najskôr narazí na Tvrdošín a následne otestuje jeho sily Nižná B.

Body: Vaverka P. ml. 3,5; Páleník P. 2,5; Reho R. 1; Vaverka P. st. 1; Valúch R. 1

Spokojnosť, avšak nie na 100 %

STO Valča10 STO Valaliky4

KOLO5 29 OKT2022

1. LIGA

V stretnutí proti nováčikovi z Veľkých Kapušian sme nastúpili v najsilnejšom možnom zložení, nakoľko sme chceli a potrebovali vyhrať. Od začiatku sa nám nedarilo odskočiť od hostí na viac ako jeden bod. Za stavu 5:4 sme mali najväčšiu šancu odskočiť na dva body, avšak v 5- setovej dráme sme o jednu loptičku ťahali za kratší koniec a viac menej nám bolo po tomto zápase jasné, že hráme len o remízu. Nakoniec sa aj celé stretnutie skončilo deľbou bodov (7:7). Určite to bolo sklamanie, stratili sme body a takto sme si to jednoducho nepredstavovali. Ani hra z našej strany nebola až taká dominantná od všetkých našich hráčov, ako sme čakali a chceli, až na pár svetlých momentov v stretnutí.

K poobedňajšiemu stretnutiu proti Valalikom sme pristúpili s veľkou zodpovednosťou, urobili sme zmeny v zostave oproti doobedňajšiemu stretnutiu. Naši hráči boli zdravo namotivovaní, nakoľko po Veľkých Kapušanoch bolo potrebné zvýšiť v šatni hlas. Myslím, si že to pomohlo, pretože po štvorhrách bol stav 2:0, hra bola jednoznačne na našej strane a išli sme jednoznačne za víťazstvom. Boli sme energickejší, drzejší, s veľkou túžbou po výhre. Stretnutie sme mali dobre rozohraté, za stavu 7:3 už hostia pochopili, že to na výhru, resp. remízu nebude a stretnutie sa už len dohrávalo. S poobedňajším výkonom sme už boli spokojní, nasvedčuje tomu aj celkové skóre 10:4.  Všetci naši hráči menovite Patrik Páleník, Peter Vaverka ml., René Reho, Peter Vaverka st.a Róbert Valúch odmakali celé stretnutie, splnili do bodky,  čo sme si povedali, takto by to malo vždy vyzerať.

S domácim dvojkolom sme teda neboli úplne spokojní, ale zase remíza a výhra sa počíta. Dúfame, že o tri týždne na východe zabojujeme o ďalšie dobré výsledky.

Body: Páleník P. a Vaverka P. st. po 3,5; Valúch R. 1,5; Vaverka P. ml. 1; Reho R. 0,5

Nevydarený výjazd

Energodata Žilina10 STO Valča4

KOLO3 15 OKT2022

1. LIGA

S ašpirantmi na popredné miesta v tabuľke v Čadci a v Žiline sme chceli odohrať vyrovnanú partiu s cieľom získať nejaké plusové body do tabuľky. Výsledky oboch stretnutí sú pomerne kruté pre nás, pretože v Čadci sme hrali rovnocennú partiu do stavu 7:3 pre domácich, pričom sme prehrali štyri 5-setové zápasy a v dvoch z nich sme mali „match ball-y“ na ukončenie zápasu. Pri stave 6:3 pre domácich mohol byť stav úplne iný a to 5:4 pre STO VALČA. Žiaľ viaceré koncovky setov nám nevyšli podľa predstáv. Určite nám na pohode nepridával ani fakt, že v hale bola veľká zima okolo 13 stupňov (regulárna teplota min. 15 stupňov), veľmi zlé podmienky na hranie. Nakoniec za stavu 7:3 pre domácich sa už stretnutie len dohrávalo a domáci ašpirant na postup si mohol vydýchnuť.

V poobedňajšom stretnutí v Žiline sme chceli odčiniť prehru z Čadce, ale domáci nás prevýšili bojovnosťou, húževnatosťou a za stavu 5:2 pre domácich sme odišli aj mentálne. Aspoň v závere hráči len zmiernili krutú prehru dvoma výhrami.

Určite s výjazdom nie sme spokojní a najbližšie dvojkolo doma musíme odčiniť.

Body: Páleník P. 2; Straka J. 1; Valúch R. 0,5; Vaverka P. st. 0,5