Líder o vlások unikol prehre !!!

Valča B13 Čadca D5

KOLO21 13 MAR2015

4. LIGA

Na predposledné stretnutie v súťaži sme nastúpili s cieľom udržať si neporaziteľnosť, hoci sme nastúpili v oklieštenej zostave, nakoľko nám chýbal (pre školské povinnosti) druhý najlepší hráč celej súťaže Marek Rezetka. Ale ako sa ukázalo máme široký káder a dokážeme nahradiť hráčov adekvátnou náhradou. V úvode sme sa hneď hosťom „odtrhli“ – vytvorili si rozhodujúci náskok, ktorý sme potom len kontrolovali.
Vynikajúci výkon podali až traja hráči Jery Straka, Roman Kľučiarik a Jaroslav Vaverka, prví dvaja menovaní neprehrali žiadny svoj zápas a Jaro Vaverka vyhral tri zápasy zo štyroch. Najmenej sa darilo Jánovi Ruttkayovi, ale treba povedať, že mal aj kus smoly, pretože dva dobre rozbehnuté zápasy nešťastne prehral. Po zápase bol sklamaný, ale vôbec to nevadilo, pretože sme vyhrali a hlavný cieľ splnili. Posledné kolo hráme o týždeň u rivala v Martine a budeme chcieť zakončiť súťaž bez prehry.

Body: Straka 4,5; Kľučiarik 4,5; Vaverka 3,5; Ruttkay 0,5

Obe derby pre STO

Valča B12 Bytča B6

KOLO14 23 JAN2015

4. LIGA

V stretnutí proti mužstvu zo stredu tabuľky sme neponechali nič na náhodu a od začiatku sme išli pevne za víťazstvom. Hostia držali prijateľný stav 1:1 len po úvodných štvorhrách, potom sme už v stretnutí jasne dominovali a za stavu 9:3, sme hosťom dovolili znížiť, ale víťazstvo sme si už z rúk nepustili. Bezchybný výkon podali „polo-A-čkari“ Jery Straka a Marek Rezetka, ktorí vyhrali  všetky svoje zápasy a Jery aj štvorhru s Jánom Ruttkayom. Tradične spoľahlivý výkon podal aj prechorený Roman Kľučiarik, ktorý vyhral obidva svoje zápasy a potom prenechal miesto Jánovi Ruttkayovi, ktorý však dva zvyšné zápasy nedotiahol do úspešného konca. Štvrtý náš hráč Jaroslav Vaverka vyhral jeden zápas. Hlavný cieľ sme splnili, naďalej sme ostali bez straty bodu na prvom mieste a o týždeň sa tešíme na derby zápas na Medokýši.

Body: Straka 4,5; Rezetka 4; Kľučiarik 2; Vaverka 1; Ruttkay 0,5

Suverénne víťazstvo u priameho konkurenta na postup

Žilina C6 Valča B12

KOLO13 16 JAN2015

4. LIGA

Na stretnutie proti priamemu konkurentovi na postup sme nastúpili veľmi koncentrovaní a odhodlaní udržať si naďalej neporaziteľnosť. Úvodné štvorhry boli vyrovnané, dvojica Anton Smitka a Jery Straka svoj zápas vyhrali a druhá dvojica Roman Kľučiarik a Marek Rezetka zápas prehrali. Po úvodných štvorhrách a vyrovnanom stave 1:1 sa začali jednotlivé dvojhry. Domácim sme za stavu 2:2 odskočili na 4:2 a potom dokonca až na 7:3, čo bol nakoniec ako sa ukázalo rozhodujúci náskok. Výborne rozohrané stretnutie sme už z rúk nepustili a doviedli do zaslúženého víťazného konca. Všetci hráči v stretnutí podali veľmi dobrý výkon, od začiatku boli maximálne sústredení a išli jednoznačne za víťazstvom. Jery Straka vyhral všetky svoje zápasy aj so štvorhrou. Marek Rezetka vyhral taktiež všetky svoje zápasy okrem štvorhry. Roman Kľučiarik vyhral svoje tri zápasy a na posledný zápas prenechal miesto Jánovi Ruttkayovi, ktorý však po veľmi bojovnom a obetavom výkone s oveľa skúsenejším protihráčom zápas prehral. Anton Smitka mal ako jediný kus smoly. Hoci vyhral len štvorhru, čo však bolo veľmi dôležité, hral veľmi dobre a mal „na lopatkách“ dvoch protihráčov, ale zápasy tesne prehral, čo však v konečnom účtovaní vôbec nevadilo.

Pred stretnutím mali domáci najlepšieho hráča celej súťaže, čo už neplatí, pretože traja naši hráči ho porazili a dokonca na prvé a druhé miesto sa dostali hráči Marek Rezetka a Jeremiáš Straka.

Víťazstvo má pre nás veľkú cenu, pretože sme sa konkurentovi v boji o postup vzdialili na 8 bodov a v súťaži sme zatiaľ ešte neokúsili pocit prehry.

Body: Straka 4,5; Rezetka 4; Kľučiarik 3; Smitka 0,5

DOMINANCIA STO VALČA !!!!!

Valča B15 Vrútky B3

KOLO9 28 NOV2014

4. LIGA

Proti odvekému rivalovi sme od začiatku neponechali nič na náhodu a išli sme za jednoznačným víťazstvom. Po úvodných zápasoch bolo prakticky rozhodnuté, otázkou už len ostávala výška skóre. Hráči aj za rozhodnutého stavu nepoľavili a pripísali si veľmi vysoké víťazstvo a potvrdili 1.miesto v súťaži. Všetci štyria zahrali takmer bez chybičky a menovite Marek Rezetka a Jery Straka vyhrali všetky svoje zápasy (4 + štvorhra), Anton Smitka vyhral 3 zápasy + štvorhra a Roman Kľučiarik vyhral 2 zápasy + štvorhra.
Také vysoké víťazstvo sme neočakávali, avšak s predvedenou hrou sme si ho zaslúžili. Upevnili sme si 1. miesto v priebežnej tabuľke,  do konca jesennej časti zostávajú ešte dve stretnutia, ktoré chceme vyhrať a zakončiť polovičku súťaže bez jedinej prehry !!!

Body: Rezetka a Straka po 4,5; Smitka 3,5; Kľučiarik 2,5

Polovičný východ

Valča B10 Kláštor8

KOLO7 14 NOV2014

4. LIGA

Derby stretnutia nemajú favorita, čo sa potvrdilo aj teraz. Hostia z Kláštora nás hneď v úvode zaskočili, vyhrali obe štvorhry a po prvých dvojhrách bol stav 3:1 pre hostí. My sme sa pomalšie rozbiehali, jednotlivé zápasy boli veľmi vyrovnané a mali obrovskú kvalitu. V stretnutí sme nemohli na všetky zápasy počítať s našou jednotkou Marekom Rezetkom, pretože cestoval s hráčmi A – mužstva na východ Slovenska. Nahradiť ho museli iní hráči z mužstva, čo sa aj stalo. Vynikajúci výkon podal Jery Straka, ktorý vyhral všetky svoje zápasy a hlavne jeho posledný zápas mal pre nás cenu zlata (vyhral nad veľmi skúseným hráčom, ktorý pred dvomi rokmi hral 1. ligu). Opäť skvele sekundoval Roman Kľučiarik, ktorý vyhral tri svoje zápasy. Veľmi dobre si zastal svoje miesto náš prezident Anton Smitka, ktorý vyhral dva päť-setové zápasy a jeden päť-setový prehral. Marek Rezetka zo svojich dvoch zápasov jeden vyhral. Na zvyšné zápasy nastúpil Jaro Vaverka, ktorému sa však nepodarilo bodovať, hoci bol blízko k výhre v jednom zápase.
Veľmi ťažké stretnutie sme zvládli a udržali sme si neporaziteľnosť v súťaži, čo nás veľmi teší. Dôležité víťazstvo budeme chcieť potvrdiť na budúci piatok u predposledného Strečna.

Body: Straka 4; Kľučiarik 3; Smitka 2; Rezetka 1

Východ nemal šancu

Kysucký Lieskovec8 STO Valča „B“10

KOLO5 24 OKT2014

4. LIGA

Svoju líderskú pozíciu sme si chceli udržať aj po stretnutí s K. Lieskovcom. Na stretnutie sme nastupovali s miernymi obavami, nakoľko sme ešte nikdy neporazili domácich na ich pôde. Stretnutie bolo až nečakane vyrovnané, domáci statočne držali s hosťujúcim favoritom krok a o našej výhre rozhodli až posledné dva zápasy. Bez chybičky zahrala naša stabilná opora R. Kľučiarik, ktorý vyhral všetky svoje zápasy (4), dobrý výkon podal aj J. Straka, vyhral tri zápasy. M. Rezetka vyhral „len“ dva zápasy, nakoľko sa pred stretnutím necítil vôbec dobre, ale zaťal zuby a zabojoval. Vôbec sa nedarilo A. Smitkovi, ktorý prehral svoje zápasy, hoci mal v nich kusisko smoly, ale pričinil sa s J. Strakom o veľmi dôležitý bod vo štvorhre.

Náš cieľ – udržanie líderskej pozície sme splnili a po stretnutí sme teda mohli byť spokojní, hoci sme predsa len očakávali jednoduchšie víťazstvo.

Body: Kľučiarik 4; Straka 3,5; Rezetka 2; Smitka 0,5

Na úvod prehra, ktorá mrzí 2 !!!

Bytča B6 Valča B12

KOLO3 10 OKT2014

4. LIGA

Na stretnutie proti silnému súperovi sme sa tešili a cez týždeň dobre pripravili. Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Na začiatku bolo stretnutie vyrovnané po štvorhrách 1:1 a po úvodných dvojhrách 2:2. Potom sme domácim mierne odskočili na 4:2 a tento tesný náskok sme udržiavali až do stavu 6:4, kedy sme prebrali réžiu do svojích rúk a vypracovali si rozhodujúci náskok 10:5. Po tomto náskoku sa stretnutie už len dohrávalo a v závere sme výsledok ešte prikrášlili. V stretnutí podal výborný výkon Marek Rezetka, ktorý vyhral všetky svoje zápasy (v súťaži ešte neprehral), dobre mu sekundovali ďalšie naše opory Roman Kľučiarik a Jery Straka, ktorí vyhrali po tri svoje zápasy. Bojovný výkon predviedol Anton Smitka, ktorý vyhral jeden zápas a taktiež aj dôležitý zápas vo štvorhre.

Toto stretnutie sme chceli vyhrať, čo sa nám aj podarilo, takže sme boli spokojní. V tabuľke 4.ligy sme sa na čele osamostatnili a uvidíme, dokedy sa na ňom udržíme.

O týždeň sa všetci v oddieli tešíme na 1.ligu, ako aj na stretnutie 4. ligy na mužstvo Medokýš “B”.

Body: Rezetka 4; Straka 3,5; Kľučiarik 3; Smitka 1,5

Na úvod prehra, ktorá mrzí 1 !!!

Kysucké Nové Mesto B6 STO Valča B12

KOLO1 26 SEP2014

4. LIGA

Do stretnutia sme vstupovali ako mierny favorit. Chceli sme vyhrať, čo sa nám nakoniec aj podarilo, takže sme boli spokojní. Ale poďme pekne po poriadku. Nezačali sme vôbec dobre, obe štvorhry sme prehrali, domáci vystrkovali rožky a naši hráči hrali v úvode kŕčovito. Po miernom zvýšení hlasu od manažéra začali naši hráči hrať to, na čo majú a postupne sme začali misky váh naklánať na našu stranu. Za stavu 5:5 sme stretnutie zlomili, vytvorili si náskok 8:5, ktorý sme už do konca nepustili. Všetci štyria hráči zahrali dobre a spoľahlivo, keď M. Rezetka a J. Straka vyhrali všetky svoje zápasy (4), R. Kľučiarik vyhral tri zápasy a J. Ruttkay jeden zápas.

O týždeň v piatok nás preverí silná Žilinu, ktorú samozrejme budeme chcieť zdolať a pôjdeme za víťazstvom.

Body: Rezetka a Straka po 4, Kľučiarik 3, Ruttkay 1