Jedna výhra sa nám máli 2 !!!

Rimavská Sobota A3 STO Valča A11

KOLO20 28 MAR2015

1. LIGA

V poobedňajšom stretnutí sme sa chceli rehabilitovať za prehru, čo sa nám podarilo. K stretnutiu sme pristúpili veľmi zodpovedne a od začiatku sme udávali tón stretnutia. Domáci sa zmohli len na kozmetickú úpravu výsledku.
Bodovali všetci naši hráči, Tomáš Bezúr a Jaroslav Cagáň vyhrali všetky svoje zápasy, dobre im sekundovali aj Jery Straka vyhral dva zápasy a Marián Gajdoš, ktorý musel prísť nahradiť zraneného Patrika Páleníka. Marián bodoval vo štvorhre a v jednom zápase dvojhry.
S poobedňajším výsledkom sme boli spokojní, ale prehra z rána nás „škrela“ celú cestu domov.

Jedna dovezená výhra má svoju cenu, ale keďže sme neudržali druhé miesto v  súťaži, tak nemôžeme byť spokojní a mali sme vyhrať obe stretnutia.
V poslednom dvojkole privítame doma o dva týždne mužstvá Lučenca a Krupiny.

Body: Bezúr a Cagáň po 3,5; Straka 2,5; Gajdoš 1,5

Jedna výhra sa nám máli 1 !!!

Rožňava B9 STO Valča A5

KOLO19 28 MAR2015

1. LIGA

V doobedňajšom stretnutí sme nastupovali v pozícii favorita, čo sme však vôbec nepotvrdili. Domáci sa do nás pustili bez rešpektu a od začiatku stretnutia sme len doťahovali náskok súpera. Prehrávali sme 2:1 a potom až 4:1, dotiahli sme na 4:4, ale to bolo z našej strany všetko. Tentoraz naši hráči nepredviedli svoj štandard a to rozhodlo. Dobrý výkon podal žiaľ iba Tomáš Bezúr, ktorý prehral len jeden zápas. Vôbec sa nedarilo doteraz nášmu lídrovi Jaroslavovi Cagáňovi, ktorý si vybral svoj slabší deň a až nečakane prehral dva zápasy. „Mladé pušky“ Patrik Páleník a Jery Straka taktiež nemali svoj deň. Patrik si v prvom zápase natiahol zadný stehenný sval a zvyšné zápasy odohral so sebazaprením a aj kvôli zraneniu vyhral len jeden zápas. Jery Straka nebodoval, aj keď to mal v dvoch zápasoch veľmi dobre rozohraté. Tento zápas sme mali jednoznačne vyhrať a prehra nás veľmi mrzela.

Body: Bezúr 2,5; Cagáň 1,5; Páleník 1

Líder o vlások unikol prehre 2 !!!

STO Valča A6 Vranov A8

KOLO18 14 MAR2015

1. LIGA

Na poobedňajší zápas ROKA sme sa všetci tešili, avšak nakoniec sme nemohli nastúpiť v najsilnejšom zložení, pretože pre školské povinnosti chýbal Marek Rezetka a pre chorobu naša opora Jaroslav Cagáň. Aj napriek týmto stratám sme sa pustili do favorita bez rešpektu. Pred búrlivou diváckou kulisou podporenou aj pani starostkou obce Valča sa od úvodu hral špičkový stolný tenis. Po úvodných štvorhrách bol stav 1:1, potom nám však hostia nešťastne odskočili na 4:2 (pričom kľudne mohol byť stav aj opačný), ale naši hráči „nezložili zbrane“ a dotiahli stav na 4:4. V ďalších zápasoch mali opäť viac šťastia hostia a nakoniec si pripísali cenné víťazstvo. Aj napriek prehre sme však boli s výsledkom a predvedenou hrou spokojní. Všetci štyria  hráči si zaslúžia veľkú pochvalu. Menovite Patrik Paleník  prehral len jeden  zápas (dokonca porazil aj najlepšieho hráča súťaže) a nebyť zranenia v poslednom zápase (podvrtnutý členok), pevne verím, že aj ten zápas by vyhral. Tomáš Bezúr prehral taktiež len jeden zápas. Marián Gajdoš mal doslova na lopate v prvom zápase hosťujúceho skúseného hráča, s ktorým nakoniec nešťastne prehral. Štvrtý hráč Jery Straka bojoval, čo mu sily stačili, ale nakoniec prehral všetky svoje zápasy. Aj napriek prehre sme ukázali svoju silu a favorita celej ligy (doposiaľ neprehral žiadny zápas) sme sa nezľakli.

Body: Bezúr 2,5; Páleník 2; Gajdoš 1,5

Líder o vlások unikol prehre 1 !!!

STO Valča A9 Margecany A5

KOLO17 14 MAR2015

1. LIGA

Ako „predkrm zápasu roka“ nás čakalo stretnutie s Margecanmi. Chceli sme sa správne pozitívne naladiť pred popoludňajším stretnutím. Zodpovedným a kolektívnym výkonom sa nám to nakoniec podarilo. Od začiatku sme si vypracovali mierny náskok, ktorý sme až do konca udržali.
Bezchybný výkon podal P. Páleník, ktorí vyhral všetky svoje zápasy (3). T. Bezúr ako aj J. Straka vyhrali po dva svoje zápasy. Marián Gajdoš vyhral jeden zápas. Po stretnutí sme boli spokojní, v dobrej nálade sme sa plne koncentrovali na lídra súťaže.

Body: Páleník 3; Bezúr 2,5; Straka 2; Gajdoš 1,5

Valčanom nešlo, po hodoch prišlo bolenie brucha 2

Veľké Kapušany A9 STO Valča A5

KOLO16 21 FEB2015

1. LIGA

Nevydarený záver prvého zápasu sa preniesol aj do druhého stretnutia vo Veľkých Kapušanoch. Valčania sa v búrlivom prostredí, v malej a nevetranej telocvični, nestihli ani poriadne poobzerať a rýchlo prehrávali 1:4.

„Nevyšli nám štvorhry, domáci sa dostali do trháku a potvrdili ho aj v následných dvojhrách. Snažili sme sa potom ešte s výsledkom niečo urobiť, znížili stav na 4:6, ale záver si domáci postrážili a nedovolili nám zápas zdramatizovať,“ priblížil zápolenie so štvrtým celkom tabuľky Jaroslav Cagáň, ktorého mrzelo, že tentoraz Valčania nezabrali ako kolektív.
„Najmä mladým nešlo tak, akoby bolo žiadúce. Ale aj to sa stáva. Najbližšie nás doma preverí líder z Vranova, snáď sa proti nemu vytiahneme a predvedieme lepšie výkony,“ nestrácal optimizmus Jaroslav Cagáň.

Body: Bezúr 2; Cagáň 2; Páleník 1

Valčanom nešlo, po hodoch prišlo bolenie brucha 1

Udavské7 STO Valča A7

KOLO15 21 FEB2015

1. LIGA

Východniari ukončili úspešnú sériu Valčanov. Napriek zakopnutiam si Turčania držia v prvej lige druhé miesto.

Stolným tenistom Valče východniarske turné nevyšlo podľa ich predstáv. Za súpermi cestovali s ambíciou vyhrať obidva zápasy, no nakoniec sa museli uspokojiť len s jednou remízou.

„Ani s tou ale nie sme spokojní, lebo výborne rozbehnutý duel s nováčikom sa nám nepodarilo doviesť do úspešného konca,“ povedal jeden z lídrov tímu Jaroslav Cagáň.
Valčania v Udavskom viedli už 6:2 a 7:5, ale o sľubný náskok vo finiši prišli.

„Stratili sme vyhraný zápas, ťažko sa to vysvetľuje. Zrejme sa mužstvo až príliš uspokojilo navonok s jasným vedením. Asi sme si mysleli, že sa nám už nemôže nič stať. Žiaľ, pokazili sme záver, neboli dostatočne koncentrovaní a napokon zbytočne prišli o body,“ nehľadal výhovorky Jaroslav Cagáň.

Body: Bezúr 3; Cagáň 2,5; Páleník 1,5

Obe derby pre STO 2

Čadca B6 STO Valča A8

KOLO14 24 JAN2015

1. LIGA

Domáci MSK Čadca posilnený o extraligistu Petra Krkošku chcel s nami naplno bodovať. Avšak ani my sme neprišli do Čadce s porazeneckou náladou, práve naopak. V úvodných štvorhrách obe naše dvojice v zložení T. Bezúr – M. Rezetka a J. Cagáň – M. Gajdoš (mimochodom sú majstri Turca vo štvorhre) vyhrali svoje zápasy a tým dokonale, ale zaslúžene zaskočili domácich. Domáci však za nepriaznivého stavu 0:2 nezložili zbrane, vyrovnali stav na 3:3 a potom sa každým zápasom skóre menilo raz na jednu a raz na druhú stranu. Za stavu 6:5 si už domáci mysleli, že stretnutie dotiahnu do víťazného konca, lenže naši hráči ukázali veľké odhodlanie, bojovnosť a nezlomnú vôľu po víťazstve. Dokázali sme vyhrať posledné tri zápasy a celkovo sme tak otočili skóre na konečných 6:8 pre hosťujúce STO !!! Domáci takýto zvrat v stretnutí vôbec neočakávali. Skvelý výkon bez jedinej chybičky podal Tomáš Bezúr, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. Štandardne kvalitný výkon podal aj Patrik Páleník podporený s jednou dôležitou výhrou. Od začiatku dostal príležitosť Jery Straka, naša „mladá puška“, ktorý sa odvďačil výborným bojovným výkonom a aj veľmi dôležitým víťazstvom. Po dvoch zápasoch ho na posledný zápas z taktických, nie výkonnostných dôvodov, vystriedal Jaroslav Cagáň, ktorý vyhral svoj zápas a dosiahol najcennejší ôsmy víťazný bod. Poobede sa menej darilo Marekovi Rezetkovi, ktorý bodoval len vo štvorhre.

Po stretnutí prepukla obrovská radosť, pretože sme porazili veľmi kvalitného a ťažkého súpera a táto výhra má veľkú cenu!!!
Pred „tripom“ sme tajne dúfali v jednu výhru a jednu remízu, avšak nám sa podaril husársky kúsok v podobe dvoch víťazstiev. Všetci šiesti hráči podali výkon na hranici svojich možností, navzájom sa dopĺňali, burcovali a mali jeden spoločný cieľ – víťazstvo.
Ako manažér som nesmierny hrdý na mužstvo. V tabuľke sme sa od tretieho miesta odpútali o sedem bodov a ako jediní stíhame vedúci Vranov.
Po trojtýždňovej prestávke cestujeme na východ do Udavského a Veľkých Kapušian.

Body: Bezúr 3,5; Cagáň 1,5; Straka a Páleník po 1; Rezetka a Gajdoš po 0,5

Obe derby pre STO 1

Žilina A4 STO Valča A10

KOLO13 24 JAN2015

1. LIGA

V„derby“ stretnutí sa domáci hotovali vrátiť nám prehru zo začiatku súťažného ročníka. Avšak od začiatku sme opraty stretnutia pevne držali vo svojich rukách a domácim sme odskočili až na 7:2, potom však domáci znížili na 7:4, ale to bolo z ich strany všetko.
Naši hráči podali veľmi zodpovedný cieľavedomý výkon, všetci zahrali výborne. Tomáš Bezúr a Jaroslav Cagáň vyhrali všetky svoje zápasy. Marek Rezetka podal vynikajúci  až priam heroický výkon, vyhral dva zápasy a hral ako z veľkej knihy. Patrik Páleník vyhral jeden zápas zo svojich dvoch a potom ho striedal Jery Straka, ktorý však tentoraz  nebodoval.
Nečakali sme také vysoké víťazstvo, o to viac sme boli spokojní a ešte s väčšou chuťou sme cestovali na poobedňajšie stretnutie do Čadce.

Body: Bezúr 3,5; Cagáň 3; Rezetka 2,5; Páleník 1

Potvrdenie 2. miesta !!!

Krupina A5 STO Valča A9

KOLO11 13 DEC2014

1. LIGA

Na stretnutie proti nováčikovi súťaže sme vstupovali v pozícii mierneho favorita a s odhodlaním potvrdiť 2. miesto v súťaži. Čakali sme ťažké stretnutie, nakoľko sme vedeli, že domáci sa budú chcieť na nás vytiahnuť (doma ešte v tomto ročníku neprehrali), čo sa nakoniec aj potvrdilo. Od začiatku bolo stretnutie maximálne vyrovnané, či už po štvorhrách 1:1 alebo aj po úvodných dvojhrách 2:2 a 3:3. Potom však naši hráči zapli ešte na „vyšší level“ a razom sme vyhrávali 7:3, čo nakoniec bol rozhodujúci náskok na konečných 5:9. Výborne a veľmi spoľahlivo zahral Jaroslav Cagáň, ktorý vyhral všetky svoje zápasy aj so štvorhrou. Jeho spoluhráč zo štvorhry Patrik Páleník mu taktiež dobre kontroval a  vyhral dva zápasy aj štvorhru. Tomáš Bezúr odohral svoj štandard, vyhral dva zápasy, hoci mal vyhrať aj ten tretí, ale v konečnom dôsledku to nevadí. „Mladá puška“ Marek Rezetka podal bojovný výkon, z dvoch zápasov jeden vyhral a na posledný zápas ho vystriedal náš žolík Marián Gajdoš, ktorý tentokrát svoj zápas prehral.

Po stretnutí u nás prepukla veľká radosť, pretože sme zakončili prvú polovicu súťaže víťazstvom a potvrdením 2. miesta, čo pred súťažou nikto neočakával !!!!! Našim hráčom patrí veľké uznanie a taktiež treba vyzdvihnúť kolektívny výkon. V každom doteraz odohranom stretnutí hrali s veľkou túžbou vyhrať a až na nevydarené stretnutie s Ružomberkom, môžeme byť maximálne spokojní so svojou hrou a výsledkami.

O týždeň nás čaká domáci turnaj, kde si naši hráči môžu s chuťou zahrať a odvetnú časť súťaže odštartujeme v Ružomberku 17.01.2015.

Body: Cagáň 3,5; Páleník 2,5; Bezúr 2; Rezetka 1

Úspešná odplata !!!

Ružomberok B5 STO Valča A9

KOLO12 17 JAN2015

1. LIGA

Na prvé stretnutie odvetnej časti sme sa svedomito pripravovali, pretože sme chceli vrátiť domácim prehru z 1. kola.
Zo začiatku bolo stretnutie dosť nervózne, domáci chceli vyhrať, bolo to cítiť. Na druhej strane na našich hráčoch bola veľká bojovnosť a odhodlanie odčiniť prehru z úvodného kola. Očakávali sme vyrovnané stretnutie, po štvorhrách bol stav nerozhodný 1:1 a do stavu 3:3 tomu tak aj bolo. Potom sme však odskočili domácim na 3:5 a aj 4:6, náskok sme kontrolovali až do konca a záver stretnutia sme si úplne vychutnávali.

Výkon bez chybičky podala naša opora Tomáš Bezúr, ktorý vyhral všetky svoje zápasy aj so štvorhrou. Veľmi dobre mu sekundovali dvojica Patrik Páleník a Jaroslav Cagáň, ktorí vyhrali po dva zápasy. Štvrtý náš hráč Marek Rezetka podal taktiež výborný výkon, z dvoch svojich zápasov jeden vyhral a tiež vyhral štvorhru. Potom prenechal miesto svojmu parťákovi z B-éčka Jerymu Strakovi, ktorému sa však až tak nedarilo a svoj zápas prehral 3:1 s oveľa ostrieľanejším protivníkom.

Po stretnutí sme boli všetci veľmi spokojní, od manážera až po hráčov, pretože výhra u silného súpera má svoju cenu. V tabuľke sme si udržali aj naďalej vynikajúce druhé miesto a už na budúci týždeň sa tešíme na súperov zo Žiliny a Čadce, ktorých budeme chcieť opäť zdolať a naháňať lídra súťaže z Vranova.

Body: Bezúr 3,5; Cagáň a Páleník po 2; Rezetka 1,5

DOMINANCIA STO VALČA 2 !!!!!

STO Valča A8 Rimavská Sobota A6

KOLO9 29 NOV2014

1. LIGA

Všetci sme si však uvedomovali, že poobede nás čaká úplne iné stretnutie, veľmi ťažké, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Od začiatku boli jednotlivé zápasy maximálne vyrovnané, štvorhry sa rozhodovali v 5-setových drámach, keď dvojica Jaro Cagáň a Paťo Páleník bola úspešná a naopak dvojica Majo Gajdoš s Jerym Strakom prehrala veľmi tesne. Stav 1:1 bol však dobrý a išli sme ďalej. Hostia boli veľmi dobre pripravení  a „hrýzli“. Po stave 3:3 sa dostali hostia do vedenia 3:4, ale potom naši hráči vyhrali dva 5-setové zápasy po veľkej dráme a razom sme viedli 5:4. A potom to prišlo !!! Manažér spravil striedanie a miesto „mladej pušky“ Jeryho Straku, ktorému sa moc nedarilo, poslal do hry skúseného a doliečeného „žolíka“ Mariána Gajdoša. Marián s nesmiernou bojovnosťou vyhral svoj zápas so súperovou jednotkou a ujali sme sa kľúčového vedenia 6:4. Hostia ešte znížili na 5:6, ale ďalšie dva zápasy naši hráči zvládli a celé stretnutie vyhrali,  v poslednom zápase už len hostia kozmeticky upravili stav na konečných 8:6.

Všetci hráči predviedli neuveriteľnú túžbu po víťazstve, veľkú bojovnosť, odhodlanie, vložili do toho klubové srdiečko a odmenou im bolo nielen víťazstvo, ale aj posun v tabuľke na historické 2.miesto. To tu ešte nebolo !!!  Manažér a aj prezident boli po zápase veľmi spokojní, hráči zahrali fantasticky a aj napriek   absencii T.Bezúra  sa nepoložili a zaslúžene vyhrali.

Do konca jesennej časti nám už ostáva už len jedno stretnutie v Krupine, ktoré chceme vyhrať a potvrdiť  2.miesto v tabuľke.

Body: Páleník 2,5; Gajdoš a Rezetka po 2; Cagáň 1,5

DOMINANCIA STO VALČA 1 !!!!!

STO Valča A12 Rožňava B2

KOLO8 29 NOV2014

1. LIGA

Na obe stretnutia proti tabuľkovo nižšie postaveným súperom sme nastupovali s miernou obavou a rešpektom, pretože nám chýbala naša jednotka Tomáš Bezúr (pre pracovné povinnosti), ale zato už s uzdraveným Mariánom Gajdošom (našou štvorkou), ktorý nakoniec zohral kľúčovú úlohu. Ale poďme pekne po poriadku.

V dooobedňajšom stretnutí pôsobili hostia úplne odovzdaným dojmom, naši hráči si s chuti zahrali a vysoko vyhrali, hoci sme taký vysoký výsledok vôbec nečakali. Stretnutie sme mali  jasne v rukách a všetci hráči podali výborné výkony.  Jaro Cagáň a Paťo Páleník vyhrali všetky svoje zápasy, Marek Rezetka a  Jery Straka vyhrali po dva zápasy. V štvorhre už hral aj spomínaný Marián Gajdoš a úspešne.

Body: Cagáň a Páleník po 3,5; Straka 2,5; Rezetka 2, Gajdoš 0,5

Minuloročný extraligista bez šance !!!!

Lučenec A2 STO Valča A12

KOLO10 18 NOV2014

1. LIGA

Na stretnutie proti „ex-ligistovi“ sme nastúpili veľmi zodpovedne a koncentrovane. Od začiatku sme udávali tón stretnutia a domáci nám boli vyrovnaní len v úvodných zápasoch. Za stavu 3:1 sme hru úplne ovládli a stretnutie doviedli do zaslúženého víťazstva.
Výborné výkony bez chybičky podali naše opory Tomáš Bezúr a Jaro Cagáň, ktorí vyhrali všetky svoje zápasy. Výborne im sekundovali aj naše dve „mladé pušky“ Marek Rezetka a Jery Straka. M. Rezetka vyhral dva zápasy a J. Straka vyhral dokonca všetky svoje zápasy a „na jednotku“ zastúpil pre školské povinnosti chýbajúceho Patrika Páleníka.

Nečakali sme také vysoké víťazstvo, o to viac nás to teší a taktiež potvrdenie výborného 3. miesta v tabuľke.

Najbližšie nás čakajú dve domáce stretnutia s Rimavskou Sobotou a Rožňavou B, ktoré chceme vyhrať a pripísať si do tabuľky ďalšie dôležité body.

Body: Bezúr 3,5; Cagáň 3; Straka 3; Rezetka 2,5

Polovičný východ 2

Vranov A10 STO Valča A4

KOLO7 15 NOV2014

1. LIGA

Domáci MŠK VSTK Vranov v búrlivom prostredí sa do nás pustil veľmi aktívnom hrou, čo však našich hráčov nezaskočilo, práve naopak ešte viac nabudilo a vyburcovalo. Už štvorhry boli maximálne vyrovnané, naša dvojica T. Bezúr – M.Rezetka prehrali v päť-setovej dráme posledný set17:15 !!!!! a druhá naša dvojica J. Cagáň – P. Páleník vyhrali v päť-setovej dráme posledný set14:12!!!
Prvé dvojhry sme mali výborne rozohraté, obe sme viedli, avšak domáci ich otočili a razom sa dostali do vedenia 3:1, hoci to mohlo byť úplne naopak. Domáci boli v „laufe“, ale my sme ďalej bojovali, nevzdávali sa a znížili sme stav na 4:3. Potom nám domáci opäť odskočili až na 7:3, hoci zápasy boli aj naďalej vyrovnané. Nakoniec sme výsledok už len skorigovali, ale s predvedenou hrou môžeme byť spokojní.
Naši hráči podali výborné výkony, hoci veľa bodov nespravili. Menovite J. Cagáň a P. Páleník vyhrali po jednom zápase so štvorhrou a T. Bezúr vyhral tiež len jeden zápas.
Taktiež treba povedať, že v hale bolo extrémne vlhko a dosť chladno. Na podmienky na hranici regulárnosti boli domáci pripravení a náležite to aj využili.
Stretnutie trvalo viac ako tri hodiny a hoci sa zdá byť výsledok jednoznačný, priebeh tomu nezodpovedal. V odvete im budeme chcieť prehru jednoznačne vrátiť.

Body: Cagáň1,5; Páleník 1,5; Bezúr 1

Polovičný východ 1

Margecany A3 STO Valča A11

KOLO6 15 NOV2014

1. LIGA

Na „ďaleký“ východ sme cestovali už v piatok a nechceli sme nechať nič na  náhodu. Cieľ bol jasný, potrápiť lídra súťaže (Vranov) a neprehrať v Margecanoch.
Oba ciele sme splnili, keď doobeda sme podali veľmi koncentrovaný, kvalitný a takmer bezchybný výkon. Na začiatku bolo síce stretnutie do stavu 3:3 vyrovnané, ale potom už naši hráči domácich do ničoho nepustili, jasne ich prevýšili a zaslúžene vyhrali. Víťazstvo s vysokým skóre sa veľmi cení, pretože domáce prostredie na východe je veľmi špecifické.
Bezchybné výkony podali J. Cagáň a P. Páleník, ktorí vyhrali všetky svoje zápasy (3) aj so štvorhrou. T. Bezúr ako aj M. Rezetka vyhrali po dva svoje zápasy. Po stretnutí sme boli veľmi spokojní, v dobrej nálade sme sa plne koncentrovali na lídra súťaže.

Body: Cagáň a Páleník po 3,5; Bezúr a Rezetka po 2

Východ nemal šancu 2

STO Valča8 Veľké Kapušany6

KOLO5 25 OKT2014

1. LIGA

Výhra z doobedňajšieho stretnutia nás zdravo nabudila a chceli sme uspieť aj poobede. Hostia povzbudení vysokým víťazstvom v Ružomberku, však tiež nechceli odísť domov naprázdno. Už štvorhry veľa napovedali, obe boli veľmi dramatické, vyrovnané, rozhodovali maličkosti, dokonca jeden set sme vyhrali 20:18 !!! Prvú štvorhru vyhrala naša dvojica J. Cagáň s P. Páleníkom a dokonca aj druhú T. Bezúr s M. Rezetkom vyhrali a to  bolo pre celé stretnutie nakoniec kľúčové. Hostia sa však ani za stavu 0:2 nezdávali a bojovali. Vyrovnali stav na 2:2, potom aj 3:3. Po troch náročných zápasoch sme hosťom opäť odskočili na 6:3, hostia však znížili na 6:4 a všetko bolo ešte otvorené. Dobre rozbehnuté stretnutie sme však už z rúk nepustili a nakoniec dotiahli do úspešného konca. Naši hráči sa navzájom  povzbudzovali ešte viac ako doobeda, bojovali jeden za druhého  a dosiahli veľmi cenné víťazstvo nad silným súperom. T.Bezúr vyhral všetky svoje zápasy (3) a trojica J. Cagáň, P. Páleník a M. Rezetka vyhrali po jednom zápase. V hľadisku bola opäť výborná nálada aj vďaka našim C-čkarom.
S výhrami sme boli všetci veľmi spokojní obzvlášť manažér a prezident oddielu. Hráči si zaslúžia absolutórium. Bojovali, aj keď prehrávali, nevzdali sa, otočili nepriaznivý stav, vložili do stretnutí srdiečko a zaslúžene vyhrali.

Body: Bezúr 3,5; Cagáň, Páleník a Rezetka po 1,5

Východ nemal šancu 1

STO Valča10 OŠK Udavské4

KOLO4 25 OKT2014

1. LIGA

Na dvojstretnutie s tabuľkovými susedmi sme sa svedomito pripravovali, pretože sme očakávali veľmi náročné a vyrovnané stretnutia, čo sa aj potvrdilo.
Doobeda bolo stretnutie do stavu 4:3 vyrovnané, ale potom sa nám podarilo vyhrať dva dôležité zápasy a ušli sme hosťom na stav 6:3. Tento stav sa ukázal ako kľúčový, nakoľko už hostia nenašli v sebe silu na zvrátenie výsledku. Všetci hráči podali zodpovedný, bojovný a kolektívny výkon. Menovite 100%-tný J. Cagáň vyhral všetky svoje zápasy (3) aj so štvorhrou, T. Bezúr ako aj M. Rezetka vyhrali dva svoje zápasy. P. Páleník z dvoch zápasov jeden vyhral a jeden prehral a potom ho vystriedal J. Straka, ktorý dokázal svoj zápas vyhrať. Hoci celkový výsledok sa zdá jednoznačný, jednotlivé zápasy boli vyrovnané a tesné.

Body: Cagáň 3,5; Bezúr a Rezatka po 2; Páleník 1,5; Straka 1

Chceli sme viac 2 !!!!!

STO Valča7 MSK Čadca „B“7

KOLO3 18 OKT2014

1. LIGA

Poobede sme očakávali ťažšie a vyrovnanejšie stretnutie, čo sa aj potvrdilo. Od začiatku až do konca bolo stretnutie vyrovnané, misky váh sa preklápali raz na jednu a raz na druhú stranu. Po úvodných štvorhrách bol stav 1:1 (dvojica T. Bezúr  a M. Rezetka vyhrala svoj zápas). Potom hostia vyhrávali 3:1, ale naši hráči hneď na to výborne zareagovali a otočili nepriaznivý stav na 5:3 pre STO. Hostia však opäť kontrovali na 5:5 a začínalo sa prakticky odznova. Dvomi  ťažko vyhratými zápasmi sme odskočili hosťom na 7:5, ale hostia mali nakoniec konečné slovo a vyrovnali stav na 7:7. Výborne bez chyby zahrala naša opora T. Bezúr, ktorý vyhral všetky svoje zápasy (tri zápasy + štvorhra). Dobrý výkon podala aj naša druhá opora J. Cagáň, ktorý vyhral dva zápasy a jeden zápas v päťsetovej dráme o dve loptičky prehral. Dobrým výkonom sa prezentoval aj M. Rezetka, ktorý porazil vo veľmi peknom a dramatickom zápase hosťujúcu jednotku a získal veľmi dôležitý bod, hoci v ďalších dvoch zápasoch uź nebodoval. Nedarilo sa P. Páleníkovi, ktorý prehral všetky svoje zápasy a nehral dobre, z čoho bol po stretnutí dosť smutný a sklamaný.
Už o týždeň nás čakajú ďalšie domáce stretnutia so silnými protivníkmi z Udavského a Veľkých Kapušian.

Body: Bezúr 3,5; Cagáň 2; Rezetka 1,5

Chceli sme viac 1 !!!!!

STO Valča10 ŠKST Žilina4

KOLO2 18 OKT2014

1. LIGA

Po prvej prehre v súťaži sme sa chceli výkonom rehabilitovať a druhé stretnutie vyhrať. Od úvodu sme hru kontrolovali, boli sme jasne lepší. Hráči „makali“ až do konca, nenechali nič na náhodu a napokon bola z toho celkom jasná záležitosť. Všetci hráči sa predviedli vo výbornom svetle, menovite J. Cagáň a P. Páleník vyhrali všetky svoje zápasy (tri  zápasy + štvorhra). Marek Rezetka vyhral dva zápasy a T. Bezúr vyhral jeden zápas, ale treba podotknúť, že hral len dva zápasy, potom ho vystriedala  „mladá puška“ J. Straka, ktorý zápas prehral, ale predviedol nebojácny dobrý výkon s oveľa ostrieľanejším protivníkom.
S výsledkom a aj s predvedenou hrou sme boli spokojní, hlavný cieľ – víťazstvo sme splnili.

Body: Cagáň a Páleník po 3,5; Rezetka 2; Bezúr 1

Na úvod prehra, ktorá mrzí !!!

STO Valča5 ŠKST Ružomberok B9

KOLO1 28 SEP2014

1. LIGA

Na prvé stretnutie nového ročníka sme sa všetci veľmi tešili. Do hľadiska prišla na naše pomery nevídaná návšteva, čo trošku našich hráčov asi aj zaskočilo, pretože hrali s dosť veľkou trémou. Stretnutie sme nezačali ideálne, keď prvú štvorhru v zložení  T. Bezúr, P. Páleník sme prehrali, ale ďalší  naši hráči  J.Cagáň s M.Gajdošom vyhrali a vyrovnali stav na 1:1. Potom však hostia zobrali réžiu do svojich rúk a vyhrali dva päť-setové zápasy s našimi oporami Cagáňom a Bezúrom a zrazu bol stav 1:5. Z tohto nepriaznivého stavu sme sa spamätali neskoro,  až  za stavu 2:7 z hráčov konečne spadla nervozita a začali hrať svoju hru. Znížili sme na 5:7 a začali sme pomýšlať na remízu. Avšak posledné dva  zápasy sme opäť prehrali a tým pádom aj celé stretnutie.  Naše nové opory J. Cagáň a T. Bezúr vyhrali po dva zápasy z troch, ale ostaní hráči P. Páleník a M. Rezetka ako aj striedajúci M. Gajdoš im moc nepomohli, keď svoje zápasy prehrali, takže nemôžeme byť výsledkom a ani s predvedenou hrou spokojní.
Po stretnutí prepuklo veľké sklamanie, pretože sme túžili vyhrať prvé stretnutie v novej sezóne a minimálne na remízu sme mali. Pevne verím, že už v nasledujúcom domácom dvojstretnutí s mužstvami  Žiliny a Čadce, podáme lepší výkon a stretnutia dotiahneme do víťazného konca.
O tri týždne ideme opäť bojovať.

Body: Cagáň 2,5; Bezúr 2; Gajdoš 0,5