Valča „B“ – Medokýš Martin 7 : 11

Valča B7 Martin Medokýš A11

KOLO22 22 MAR2013

4. LIGA

Posledné stretnutie v tejto sezóne sme si predstavovali trošku inak. Chceli sme si udržať 4. miesto v tabuľke a oplatiť súperovi prehru z jesene. Stretnutie bolo spočiatku vyrovnané, ale hostia pôsobili počas celého stretnutia svižnejším dojmom. Za stavu 5:5 hostia vyhrali dôležité zápasy, naklonili misky váh na svoju stranu a stretnutie nakoniec dotiahli do víťazného konca. V tomto stretnutí podal svoj dobrý výkon ako v celej sezóne žial len Roman Kľučiarik, ktorý prehral len jeden zápas, čo však nestačilo. Naopak Ján Stráňay tentoraz prehral až dva zápasy aj keď tesne 3:2 na sety. Treba ešte vyzdvihnúť výkon C-čkara Jána Ruttkaya, ktorý sa snažil a nakoniec aj vyhral jeden zápas. Veľmi slabý výkon podal Jaroslav Jurčák, ktorý nebodoval.

Po zápase sme boli veľmi sklamaní, pretože sme klesli na 5. miesto v tabuľke. Na hodnotenie sezóny je ešte priskoro, ale v celku ako nováčik sme si nepočínali najhoršie a 5. miesto v súťaži je pre nás dobré umiestnenie.

Body: Kľučiarik 3,5; Stráňay 2,5; Ruttkay 1

Martin „B“ – Valča „B“ 6 : 12

Martin B6 Valča B12

KOLO20 08 MAR2013

4. LIGA

Ako „predkrm 2. ligy“ odohrali o deň skôr naši B-čkari derby stretnutie v Martine. Toto stretnutie sme chceli vyhrať, aby sme sa ešte pokúsili zabojovať o tretiu priečku v súťaži. Hneď v úvode sme vyhrali dôležité zápasy a tým pádom sme si utvorili pohodlný náskok 5:2, ktorý sme udržiavali. Bezchybný výkon ako už po niekoľký raz predviedol Roman Kľučiarik, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. Dobre mu sekundovali okrem Jana Stráňaya aj Jarovia Vaverka s Jurčákom. Obaja vyhrali po dva zápasy. Jano Stráňay vyhral tri zápasy. Ďalšie derby stretnutie sme zvládli, v tabuľke sme si upevnili štvrtú pozíciu a z turčianskych mužstiev sme najvyššie. Do konca súťaže zostávajú ešte dve stretnutia, ktoré by sme chceli vyhrať a poskočiť v tabuľke na bronzovú priečku.

Body: Kľučiarik 4,5; Stráňay 3,5; Vaverka a Jurčák po 2

STO Valča „B“ – Lokomotíva Vrútky „B“ 10 : 8

Valča B10 Vrútky B8

KOLO19 01 MAR2013

4. LIGA

Derby – stretnutie sa nieslo od začiatku vo veľmi vypätej atmosfére, nakoľko hosťom išlo v tomto stretnutí o veľa. V prípade prehry by boli „de facto“ druhým zostupujúcim mužstvom 4. ligy, iba s teoretickou šancou na záchranu. Naši hráči pristúpili k zápasu bojovne naladení. Spočiatku bol stav vyrovnaný, potom bol stav dokonca 6:4 pre STO, keď prišiel zlom a hostia otočili stav na 7:8. Do posledných troch zápasov dali naši hráči všetky sily a nakoniec ich všetky vyhrali. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal Jano Stráňay, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. Dobre mu sekundoval aj Roman Kľučiarik, ktorý prehral len jeden zápas. Ďalší dvaja hráči Jarovia Vaverka a Jurčák vyhrali „len“ po jednom zápase, ktoré ale mali nakoniec svoju cenu. Treba však povedať, že obaja majú na viac a aj oni sami neboli po stretnutí spokojní so svojim výkonom. S výsledkom sme boli nakoniec veľmi spokojní, keďže tesne pred koncom stretnutia sme prehrávali.

V tabuľke sme si upevnili štvrté miesto v priebežnej tabuľke 4. ligy.

Body: Stráňay 4,5; Kľučiarik 3,5; Vaverka a Jurčák po 1

Teplička nad Váhom – Valča

Teplička nad Váhom A11 Valča B7

KOLO14 25 JAN2013

4. LIGA

U lídra súťaže sme sa nastúpili s cieľom prekvapiť a získať nejaké body, aj keď sme na stretnutie nastupovali oslabení o Jara Jurčáka (choroba), namiesto ktorého nastúpil C-čkar – Jano Ruttkay. Už prvé zápasy naznačili, že stretnutie bude pre našich hráčov ťažké. Ako tak sme s domácimi držali krok, avšak svoj mierny náskok si udržiavali počas celého stretnutia, ktorý si nakoniec aj udržali. Výborný výkon podal hlavne Jano Stráňay, ktorý prehral neštastne len jeden zápas. Troška slabšie mu sekundovali Roman Kľučiarik a Jaro Vaverka, ktorý vyhrali dva, resp. jeden zápas. Štvrtý hráč Jano Ruttkay nebodoval, ale získal cenné skúsennosti do budúcna. S výsledkom nemôžeme byť úplne spokojní, ale treba priznať, že domáci, ktorí majú len jednu prehru v súťaži, boli lepší a zaslúžene vyhrali.

Body: Stráňay 3,5; Kľučiarik 2,5; Vaverka 1

Žilina „D“- Valča „B“ 9 : 9

Žilina D9 Valča B9

KOLO12 11 JAN2013

4. LIGA

Stretnutie v Žiline sme vôbec nezačali dobre. Hneď na začiatku sa domáci ujali vedenia 2:0, na čo naši hráči okamžite zareagovali a zvýšeným úsilím otočili priebeh na 3:2 pre STO. Potom sme sa s domácimi „doťahovali“ o každý bod a za stavu 7:5 pre STO sa už zdalo, že by sme mohli zápas aj vyhrať. Domáci sa však nezdávali a otočili skóre na 9:7. Nakoniec sme posledné dva zápasy vyhrali a odniesli sme si vzhľadom na celkový priebeh stretnutia cennú remízu. Štandardne spoľahlivé výkony podali Ján Stráňay a Roman Kľučiarik, ktorí vyhrali po tri zápasy. Uspokojivý výkon podal Jaroslav Vaverka, vyhral 2 zápasy. A jeden zápas vyhral Jaro Jurčák, ktorý však má na viac ako ukázal v tomto stretnutí.

Body: Kľučiarik a Stráňay po 3; Vaverka 2; Jurčák 1

Medokýš „B“ – Valča „B“ 11 : 7

Martin Medokýš A11 Valča B7

KOLO11 14 DEC2012

4. LIGA

Stretnutie proti rivalovi nám vôbec nevyšlo. Stretnutie sme síce rozohrali dobre, vyhrávali sme 5:3, ale domáci sa nevzdávali, nakoniec otočili výsledok a vyhrali. V tomto stretnutí podal svoj štandardne dobrý výkon iba J. Stráňay (3,5 boda). Slabšie výkony podali R. Kľučiarik a J. Jurčák, ktorí vyhrali dva resp. jeden zápas. Vôbec sa nedarilo J. Vaverkovi, ktorý prehral všetky svoje zápasy. V stretnutí nastúpil aj J. Ruttkay, ktorý striedal J. Jurčáka po 2 zápasoch, ale svoje zápasy taktiež prehral.

Po stretnutí, sme boli všetci veľmi sklamaní, pretože sme nakoniec stratili veľmi pekné druhé miesto v tabuľke po polovici sezóny.

Hráčom A a aj B mužstva, však patri veľká pochvala ako odohrali pol sezónu a ako reprezentovali oddiel a obec Valča.

Body: Stráňay 3,5; Kľučiarik 2,5; Jurčák 1

Valča „B“ – Martin „B“ 11 : 7

Valča B11 Martin B7

KOLO9 30 NOV2012

4. LIGA

Na derby – stretnutie sme nastúpili oslabení, ale za to odhodlaní zvíťaziť. Namiesto zraneného Jara Jurčáka (nešpecifikované zranenie hornej časti tela) nastúpil C-čkar Jano Ruttkay. Celé stretnutie bolo prakticky vyrovnané, na začiatku viedli hostia 3:1, potom domáce STO skóre vyrovnalo a prakticky sme sa naťahovali až do samého konca. Za stavu 3:4 pre hostí, sme vyhrali tri tažké zápasy a vytvorili sme si mierny náskok, ktorý sme do konca stretnutia už nepustili. Svoj excelentný výkon predviedol Jaro Vaverka (4), ktorý porazil všetkých súperov a výrazne pomohol k prestížnemu víťazstvu. Výborne výkony podali aj ďalší dvaja hráči Roman Kľučiarik (3,5) a Jano Stráňay (3,5), ktorí prehrali len po jednom zápase a vyhrali aj dôležitú štvorhru. C-čkar Jano Ruttkay bojoval ako „lev“ a bol blízko k výhre v jednom zápase (prehral 3:2 na sety), kde sa však prejavili väčšie skúsennosti hosťujúceho hráča.

Cieľ sme splnili, derby zápas vyhrali a upevnili sme si tým druhé miesto v priebežnej tabuľke 4. ligy. Hráčom patrí veľké ĎAKUJEM za predvedený výkon a bojovnosť v tomto stretnutí.

Body: Vaverka 4; Stráňay a Kľučiarik po 3,5

Stránske „B“ – Valča „B“ 7 : 11

Stránske B7 Valča B11

KOLO6 09 NOV2012

4. LIGA

Proti poslednému mužstvu sme nechceli nič podceniť a vyhrať toto stretnutie. Od začiatku sme si vypracovali mierny náskok, ktorý sme až do konca stretnutia kontrolovali. V tomto zápase podal výborný výkon Roman Kľučiarik, ktorý vyhral všetky svoje zápasy, ostatní hráči podali iba priemerné výkony Ján Stráňay, Jaroslav Vaverka a Jaroslav Jurčák, keďže vyhrali „iba“ 2 zo svojich 4 zápasov. Určite vedia hrať aj lepšie, ale doležité je víťazstvo, ktoré sme vybojovali, takže s výsledkom sme boli spokojní.

V tabuľke sme sa už posunuli na priebežné 2 miesto.

Body: Kľučiarik 4; Vaverka a Stráňay po 2,5; Jurčák 2

Valča „B“ – Strečno 12 : 6

Valča B12 Strečno A6

KOLO5 26 OKT2012

4. LIGA

Stretnutie s mužstvom zo stredu tabuľky sme si rozohrali výborne. Po oboch víťazných štvorhrách sme sa rýchlo ujali vedenia, ktoré sme po celý čas kontrolovali. V tomto stretnutí treba vyzdvihnúť kolektívny výkon našich hráčov. Všetci podali veľmi dobré výkony, či to boli naši „polo Ačkari“ Roman Kľučiarik (3,5) a Jano Stráňay (3,5), ktorí prehrali len jeden zápas ako aj Jarovia – Vaverka (2,5) s Jurčákom (2,5), ktorí vyhrali po 2 zápasy. V tomto stretnutí nastúpil na jeden zápas aj náš „Cečkar“ Ján Ruttkay, ktorý vystriedal Jara Vaverku, ale po tvrdom boji nakoniec tesne prehral. Celému mužstvu patrí poďakovanie za predvedený výkon.

Body: Kľučiarik 3,5; Vaverka 2,5; Stráňay 3,5; Jurčák 2,5

Trnové „A“ – Valča „B“ 8 : 10

Trnové A8 Valča B10

KOLO4 19 OKT2012

4. LIGA

Po dvoch prehrách sme nastúpili u lídra súťaže. Stretnutie sa od začiatku nevyvíjalo pre nás dobre, keďže sme prehrali obe štvorhry. Naši hráči sa snažili dohnať stratu, ale nedarilo sa a domáci pohodlne zvyšovali svoj náskok. Za stavu 8:3 !!!! pre domácich sa začali diať neuveriteľné veci a postupne sme preberali stretnutie do svojej réžie. Roman Kľučiarik otočil stratený zápas 0:2 na sety s Ladislavom Danajom a po bojovnom výkone vyhral 3:2, čím zavelil k obratu. Naši hráči sa chytili a veľmi dobre výkony podali už spomínaný Roman Kľučiarik, Jaroslav Vaverka a Jano Stráňay, ktorí vyhrali po 3 zápasy. Jaro Jurčák mal v tomto stretnutí kus smoly, keď dva zápasy prehral doslova o loptičku v 5 setových drámach. Vyhral len 1 zápas, ale aj ten mal cenu zlata. Po bojovnom výkone sme si odviezli od lídra tabuľky cenné a veľmi dôležité 3 body.

Naši hráči si zaslúžia veľké absolutórium, keď „prehratý“ zápas dokázali otočiť a nakoniec vyhrať !!

Body: Kľučiarik 3, Vaverka 3, Stráňay 3, Jurčák 1