Už nešlo o nič

TJ STO Nižná6 STO Valča2

KOLO21 05 APR2019

EXTRALIGA

Report nájdete na webe – MY Turčianske noviny.

Body: P. Vaverka 1; J. Straka 1

Remíza a dominantná výhra

STO Valča6 ŠKST Michalovce0

KOLO20 16 MAR2019

EXTRALIGA

Do posledných dvoch domácich stretnutí v tejto sezóne, v ktorých nám išlo už len o prestíž, sme vstupovali s cieľom bodovať, čo sa nám prakticky podarilo. V piatkovom stretnutí proti Rožňave bolo skóre ako na hojdačke, najskôr sme viedli už 4:0, potom hostia korigovali stav na 4:3 a nakoniec musela štvorhra rozhodnúť o víťazovi alebo remíze. Viedli sme aj 5:4, boli sme bližšie k víťazstvu, ale stretnutie bolo viac menej poňaté našimi hráčmi priateľsky, bez emócii, čo sa nám nakoniec vypomstilo. Z pohľadu priebehu sme mohli vyťažiť viac, ale remíza nie je zlá. Bodovali všetci hráči, síce nikto nepodal extra výkon, ale svoje si každý uhral. Menovite Filip Delinčák a Peter Turček vyhrali po dva zápasy a Pavel Valko jeden zápas. Po stretnutí sme si povedali, že Michalovciam nič nedarujeme a pôjdeme za víťazstvom.

Tak sa aj stalo, od prvého zápasu sme dominovali, hostia pôsobili unaveným dojmom a pohodlne sme si vytvorili náskok, ktorí sme zveľaďovali. Hostí sme do ničoho nepustili, uhrali len dva sety! Výsledok 6:0 hovorí jasnou rečou a je to naše NAJPRESVEDČIVEJŠIE víťazstvo v extralige v dvojročnej existencii. Všetci traja hráči podali veľmi dobré výkony, Filip Delinčák, Peter Turček a Pavel Valko vyhrali po dva zápasy.

S výsledkom sme boli veľmi spokojní, taký hladký priebeh sme neočakávali. Celkovo môžeme naše domáce stretnutia v sezóne hodnotiť pozitívne, ale celkové bilancovanie sezóny bude až po poslednom stretnutí v Nižnej, ktoré odohráme 5.4.2019.

Body: F. Delinčák 2; P. Turček 2; P. Valko 2

Záchrana potvrdená

Devínska Nová Ves3 STO Valča6

KOLO18 23 FEB2019

EXTRALIGA

Na „trip“ sme odchádzali s cieľom potvrdiť záchranu, čo znamenalo priniesť nejaké plusové body domov. Môžeme konštatovať, že sa nám to s prehľadom podarilo.

Piatkové stretnutie nám nevyšlo optimálne, keď sme prehrali až štyri 5- setové zápasy, hlavne japonský internacionál Koyo Iwabuchi, ktorý na tripe nahradil Pala Valka mal smolu, prehral dva takéto zápasy. Filip Delinčák a Peter Turček vyhrali po dva zápasy, čo však na body nestačilo. Po stretnutí sme hlavy nevešali, práveže naopak vyburcovali sme sa na sobotňajšiu Devínsku, proti ktorej sme túžili veľmi uspieť. Úvod stretnutia sme mali veľmi dobrý, dva zápasy sme vyhrali, Filip Delinčák ako aj Peter Turček. Koyo Iwabuchi trápil domácu jednotku a nakoniec v 5-setovej dlhej dráme prehral. Stav 2:1 bol pre nás dobrý. Potom Filip vyhral svoj zápas, aj keď Koyo opäť v dráme prehral, tak sme stále viedli o jeden bod. A ďalší dôležitý bod získal Peter Turček, keď opäť vo vypätom 5- setovom zápase porazil domácu jednotku a razom sme viedli 4:2. Následne dobrú hru z predošlých dvoch zápasov Koyo pretavil konečne do výhry, a aj keď Peter Turček prehral, tak stav 5:3 pre nás bol vynikajúci, pretože sme mali už vo vrecku remízu. Nakoniec Filip porazil jednoznačne 3:0 domácu jednotku a pripísali sme si šiesty víťazný bodík. Treba pochváliť chalanov, pretože išli od prvého zápasu za víťazstvom a koncentrovaným výkonom sa nám to aj nakoniec v búrlivej atmosfére podarilo. Filip Delinčák  vyhral všetky svoje tri zápasy  a to dokonca bez straty setu, hral veľkou s chuťou. Ale aj Peter Turček a Koyo Iwabuchi tvrdo dreli a pričinili sa o celkovú výhru. Peter Turček vyhral dva zápasy a Koyo Iwabuchi jeden.

Po stretnutí sme boli veľmi spokojní, pretože už tri kolá pred koncom sme potvrdili svoju účasť aj v nasledujúcom ročníku.

Body: F. Delinčák 3; P. Turček 2; K. Iwabuchi 1

Výhra s cenou zlata

STO Valča6 TJ STO Nižná4

KOLO16 01 FEB2019

EXTRALIGA

Na stretnutie proti síce poslednému a posilnenému mužstvu z Nižnej sme nastupovali koncentrovaní s cieľom neprehrať. Rešpektovali sme silu súpera, ktorý má od druhej polovice súťaže kvalitnú zahraničnú posilu – obranára z Taiwanu, pričom hostia v druhej polovici súťaže ešte neprehrali. Stretnutie sme rozbehli dobre, vyhrávali sme 1:0, 2:1, 3:2 a aj 4:3. Nakoniec hostia dorovnali stav na 4:4 a v poslednom zápase v dvojhrách sa zrodila veľká dráma, keď náš Peťo Turček prehrával s hosťujúcim hráčom 2:1 na sety a v 4.sete 8:4. Set otočil a v 5. rozhodujúcom sete prehrával dokonca už 9:4 a opäť otočil set a vyhral zápas. Vyhrávali sme 5:4 a mali sme psychickú výhodu v štvorhre, ktorá o všetkom rozhodla a nakoniec sme v napínavom zápase vyhrali 3:2. Ako už bolo povedané, Peťo Turček bojoval ako lev a vyhral dva zápasy plus štvorhru, taktiež tradične bodoval Filip Delinčák, ktorý vyhral dva zápasy a štvorhru. Palo Valko vyhral dôležitý zápas s trojkou hosťujúceho mužstva. Našich chalanov je potrebné pochváliť za veľmi bojovný, koncentrovaný výkon. Išli si za víťazstvom a nakoniec aj prišlo. Pre nás má výhra veľkú cenu, pretože touto výhrou sme si prakticky už v predstihu zaistili miestenku aj v budúcom roku medzi elitou.

Body: F. Delinčák 2,5; P. Turček 2,5; P. Valko 1

Sklamanie – mali sme na viac

STO Valča5 Devínska Nová Ves5

KOLO12 11 JAN2019

EXTRALIGA

V skupine o záchranu je každý bod veľmi dobrý, žiaľ nám sa v prvých dvoch kolách po novom roku moc nedarilo. Chceli sme doma v oboch stretnutiach vyhrať, avšak vedeli sme, že nás čakajú vyrovnané a ťažké stretnutia. V piatok proti Devínskej Novej Vsi sa stretnutie vyvíjalo veľmi zle, keď sme vôbec nezachytili úvod. Prehrávali sme už 4:1, ale vôbec nás tento stav nezlomil. Naši chalani sa zomkli, všetci traja vyhrali, Filip Delinčák a Peter Turček po dva zápasy, Pavel Valko jeden zápas a razom sme otočili stav na 5:4 pre STO. O konečnom výsledku rozhodovala štvorhra, v ktorej sme ťahali za kratší koniec. Remízu sme po celkovom priebehu stretnutia „brali“.

Do sobotňajšieho stretnutia sme vstupovali s cieľom rehabilitovať sa za piatkovú remízu. Začali sme celkom dobre – 1:1, viedli sme 3:2, ale hostia sa nevzdávali a vyhrali tri ťažké zápasy a otočili stav na 5:3. S týmto stavom sme sa dostali pod tlak, ale zdramatizovali sme stretnutie na 5:4. V štvorhre hoci sme viedli 2:0, prehrali sme 3:2 a celkovo celé stretnutie 6:4. Boli sme sklamaní, nahnevaní, pretože sme chceli a aj mali minimálne na remízu. V stretnutí bodovali len Filip Delinčák a Peter Turček, ktorí vyhrali po dva zápasy, ale treba povedať, že vedia zahrať aj lepšie. Palo Valko pre žalúdočné problémy nebodoval.

V oboch stretnutiach (v piatok a aj sobotu) sme dali šancu aj našej novej akvizícii z Japonska Koyovi Iwabuchimu paraolypijskému reprezentantovi z Tokia, ktorý však v troch svojich zápasoch nebodoval.

Straty bodov z tohto dvojkola budeme musieť odčiniť na najbližšom „tripe“ na východe republiky – horúcej pôde v Michalovciach a  Rožňave.

Body: F. Delinčák 2; P. Turček 2; P. Valko 1

Jednobodová strata na prvú šestku

STO Valča6 Nové Zámky4

KOLO11 15 DEC2018

EXTRALIGA

V predposlednom súboji prvej časti súťaže privítali Valčania za domácimi stolmi Vydrany, ktoré obhajujú titul a v doterajšom priebehu extraligy ešte neokúsili horkosť prehry. Aj v Turci potvrdili úlohu favoritov a vyhrali 6:0. Pre domáci celok však bola prehra na nulu až príliš krutá.
„Hostia potvrdili svoju kvalitu a vyhrali zaslúžene. Filip Delinčák však dva zápasy prehral až po piatich setoch a jeden zo svojich súbojov mal dobre rozbehnutý i Peter Turček. Ak by sa nám tieto zápasy podarilo zvládnuť, mohol byť výsledok pre nás prijateľnejší,“ hovorí valčiansky manažér Martin Ďuračík.
Oveľa dôležitejšie meranie síl však čakalo na náš tím v sobotu proti Novým Zámkom. Priebežné skóre sa menilo ako na hojdačke, keď najskôr Turčania viedli 1:0, potom prehrávali 1:2, aby pred koncovkou opäť prehrávali 3:4. Následne však zvládli tri duely po sebe, vrátane záverečnej štvorhry, a otočili na konečných 6:4.
„V tomto zápase chalani ukázali, aký dobrý tím vytvorili. Do kolien ich nezrazil ani nepriaznivý vývoj, a keď sa nedarilo jednému hráčovi, vždy dokázal potiahnuť jeho kolega. Tento kolektívny výkon bol základom dôležitého víťazstva,“ netajil spokojnosť Martin Ďuračík.
Týmto stretnutím ukončil najlepší turčiansky stolnotenisový tím prvú časť základnej časti. Do najlepšej extraligovej šestky sa síce neprebojoval, chýbal k tomu len jeden bod, no vytvoril si dobrú východiskovú pozíciu pred bojmi v skupine o 7. až 12. miesto.
Zápasy v nej začnú v priebehu januára a doterajšie bodové zisky si mužstvá prenášajú so sebou. O súťaž nižšie budú vypadávať posledné dva kolektívy.

Body: P. Turček 3; F. Delinčák a P. Valko po 1,5

STO Valča sa z výjazdu opäť nevrátila naprázdno

ŠKST Michalovce3 STO Valča6

KOLO6 07 DEC2018

EXTRALIGA

V Michalovciach Valčania začali dobre, keď sa v prvom súboji dokázal Filip Delinčák vyhrabať z nepriaznivého stavu 0:2 na sety a otočiť vývoj vo svoj prospech. Tento moment pomohol celému tímu a výsledkom bolo, že Turčania sa dostali do vedenia 4:1. Potom prišla najlepšia pasáž domácich, ktorým sa podarilo zvládnuť nasledujúce dve dvojhry a zas bolo všetko otvorené. Filip Delinčák však vrátil Valčanom dvojbodový náskok a Pavol Valko mohol svojim prípadným víťazstvom nad najlepším domácim hráčom zápas uzavrieť. V ďalšej päťsetovej dráme ukázal pevné nervy i presnú ruku, svojho súpera zdolal a spečatil cenné víťazstvo Valče. „Potešil nás zisk bodov, no aj spôsob, akým sme sa k nemu dopracovali. Takmer všetky duely boli tesné a rozhodovali v nich detaily. Preto je veľmi pozitívne, že chalani dokázali vyrovnaný priebeh nakloniť na svoju stranu. Najviac zabrali práve v čase, keď sa domáci vracali do hry. Každý priložil ruku k dielu a pomohol tímu,“ pochválil hráčov manažér Martin Ďuračík.

V meraní síl na stolnotenisových stoloch vo Vranove patrila pozícia papierových favoritov domácim. Valčania však boli po predchádzajúcom úspechu dobre naladení a po troch stretnutiach viedli 2:1, keď Peter Turček a Filip Delinčák zvládli dva pätsetové súboje. Potom však Vranovčania zabrali a vyhrali tri dvojhry po sebe. Duel definitívne zlomili vo svoj prospech v siedmom zápase, v ktorom Oráč po dráme porazil Delinčáka 3:2 na sety a nasmeroval tak Vranov za ziskom všetkých bodov.

„Musíme priznať, že súper bol o niečo lepší a vyhral zaslúžene. Napriek tomu boli v stretnutí momenty, kde sa mohol vývoj zamotať a pri troche šťastia zvrtnúť iným smerom. Z východu napriek všetkému cestujeme domov spokojní, pretože chalani odviedli dobrú robotu,“ povedal manažér.

Valčania s najväčšou pravdepodobnosť prišli o možnosť zahrať si medzi najlepšou šestkou. Museli by totiž v piatok doma zdolať Vydrany, ktoré sú vedúcim celkom tabuľky a najväčším ašpirantom na titul.

„Musíme byť realisti a zostať pri zemi. Stále sme na tom dobre a ak v dvojzápase Vydrany – Nové Zámky zdoláme druhý spomínaný tím, bude všetko v poriadku. Prvá šestka by bola poriadne sladkou čerešničkou na torte,“ doplnil Martin Ďuračík.

Body: F. Delinčák 3; P. Turček 2; P. Valko 1

STO Valča zostáva v hre o prvú šestku

Devínska Nová Ves3 STO Valča6

KOLO8 30 NOV2018

EXTRALIGA

DEVÍNSKA NOVÁ VES, MALACKY. Meranie síl proti Devínskej Novej Vsi bolo pre Valču zápasom víkendu. Keby v ňom Valčania uspeli, mohli sa priblížiť prvej šestke, ktorá bude hrať o titul, no ak sa im postúpiť nepodarí, získané body by si preniesli do skupiny o záchranu.

Dôležité stretnutie však nezačali ideálne. Najskôr Pavel Valko prehral s domácou trojkou a potom zakopol i Peter Turček. Tím však nakoplo víťazstvo Filipa Delinčáka a následne si všetko vynahradil Pavel Valko, ktorý porazil súperovho hráča číslo jedna a vyrovnal. Tieto momenty výrazne zdvihli sebavedomie hosťujúceho celku, čo sa potvrdilo najmä v tesných koncovkách nasledujúcich zápasov, keď naši stolní tenisti vo chvíľach, v ktorých sa lámal chlieb, mali istejšie údery ako ich protivníci. Nakoniec si tak zaslúžene vybojovali veľmi dôležité víťazstvo 6:3.

„Tento duel sme potrebovali vyhrať, ale po dvoch úvodných zaváhaniach to vyzeralo všelijako. Chalani však ukázali charakter, fantasticky zabojovali a nepriaznivý vývoj dokázali otočiť. Určite treba spomenúť, že do úspešného konca doviedli všetky tri päťsetové súboje, ktoré sa hrali. Bolo to meranie síl, v ktorom sme chceli naplno bodovať nielen my, no verili si v ňom i domáci. Navyše, každé víťazstvo vonku sa rodí ťažko, a preto si to dnešné ceníme viacnásobne,“ netajil spokojnosť manažér valčianskeho klubu Martin Ďuračík.

Stretnutie v Malackách malo jasného papierového favorita a bol ním domáci celok. Predpoklady Zahoráci naplnili, a aj keď naši znížili na 1:2 i 2:3, silného protivníka z rytmu nevyviedli a ten sa tak tešil z celkového triumfu 6:2.

„V tomto zápase sme mohli len prekvapiť. Domácich potiahol jeden z najlepších extraligových hráčov Erik Illáš a takisto jeho kolegovia Jaromír Truksa a Vladimír Jančí, patria medzi to lepšie, čo súťaž ponúka. Naši chalani však bojovali a prehra 2:6 je pre nich až príliš krutá. Treba ale priznať, že súper potvrdil svoju vysokú kvalitu priamo za stolmi a zaslúžene vyhral. My sme radi, že z týchto dvoch stretnutí máme jedno víťazstvo,“ povedal Martin Ďuračík a pripomenul, že v závere tohto týždňa čakajú Valčanov súboje v Michalovciach a vo Vranove, ktoré ukážu, či môžu Valčania pomýšľať na miesto v prvej šestke.

Body: F. Delinčák 3; P. Turček 2; P. Valko 1

Mohlo byť aj lepšie

STO Valča2 ŠKST Ružomberok6

KOLO5 27 OKT2018

EXTRALIGA

Do piatkového stretnutia proti Nižnej sme nastupovali v pozícii favorita. Stretnutie sme chceli mať od začiatku pod kontrolou a môžeme povedať, že sa nám to aj podarilo. Viedli sme 3:0, 4:1 a celé stretnutie bolo v našej réžii. Hostia nás ničím neprekvapili a výsledok 6:2 hovorí jasnou rečou. Všetci traja hráči Peter Turček, Filip Delinčák a Pavel Valko podali kvalitný výkon. Prvý menovaný Peter vyhral všetky svoje zápasy, Filip dva zápasy a Pavel jeden zápas. Po stretnutí sme boli spokojní a sústredili sa už na Ružomberok, s ktorým sme očakávali vyrovnané stretnutie.

Stretnutie s Ružomberkom bolo od začiatku veľmi vyrovnané, za stavu 1:1 sa odohrala veľká dráma a kľúčové dva zápasy tohto stretnutia. Peter Turček viedol 2:0 na sety a v ďalších dvoch setoch nevyužil po dva „match-bally“ (jeden bod na ukončenie zápasu) a nakoniec v 5- setovej dráme prehral. Druhý dôležitý zápas prehral Filip Delinčák, ktorý taktiež v 5- setovej bitke ťahal za kratší koniec. Hostia sa ujali vedenia 3:1 a od tohto momentu hrali uvoľnenejšie a náskok si už postrážili až do konca. Tentokrát naši hráči nejako extra bodovo neoslnili, Pavel Valko prehral dva svoje zápasy a ďalší dvaja naši hráči Filip Delinčák a Peter Turček vyhrali len po jednom zápase.

Po stretnutí sme boli nahnevaní a aj sklamaní, pretože sme si to takto nepredstavovali. Prehru budeme musieť odčiniť na najbližšom výjazde do Michaloviec a Vranova.

Body: F. Delinčák 1; P. Turček 1

Čiastočná spokojnosť

Geológ Rožňava3 STO Valča6

KOLO2 12 OKT2018

EXTRALIGA

Na ďaleký „trip“ sme odchádzali s cieľom priniesť nejaké body domov. Cieľ sme síce splnili, ale mohlo to byť ešte lepšie, avšak poďme pekne po poriadku.

Piatkové stretnutie v Rožňave hrané pred plnou halou v búrlivej atmosfére sme začali veľmi dobre, keď všetci naši hráči vyhrali prvé svoje zápasy a vyhrávali sme 3:0. Tento náskok bol veľmi dôležitý pre celkový priebeh, pretože sme si tento odstup od súpera udržiavali až do konca stretnutia. Viedli sme 4:1 a aj 5:3. Všetci hráči podali výborné a bojovné výkony. Hneď prvý dôležitý bod zariadil Pavel Valko. Filip Deliňčák porazil domácu jednotku a ešte aj ďalšieho hráča, celkovo teda vyhral dva ťažké zápasy. No a Peter Turček porazil všetkých troch domácich hráčov a všetky tri zápasy vyhral po 5- setových drámach. V stretnutí treba jednoznačne vyzdvihnúť veľkú bojovnosť a odhodlanie našich hráčoch pobiť sa o víťazstvo.

Druhé stretnutie v Rybníku v sobotu sme začali ako v Rožňave, keď sme úvodný zápas Pavlom Valkom vyhrali a potom sa náš plán začal rúcať a prestalo sa nám športovo dariť. Peter Turček nešťastne prehral v 5- setovej bitke. Následne Filip Delinčák opäť nešťastne prehral v 5- setovej dráme a domáci sa ujali vedenia 2:1. Domáci si mierny náskok stále udržiavali, za stavu 4:3 vyhrali ďalšie dva zápasy a rozhodli celé stretnutie. Peter Turček prehral všetky svoje tri zápasy v 5- setových drámach, neuveriteľná smola. Filip Delinčák vyhral dva zápasy a tretí už spomínaný zápas prehral v 5. sete o dve loptičky. Pavel Valko bodoval v jednom zápase a aj on v jednom z dvoch zápasov, ktoré prehral, ťahal za kratší koniec až v 5- setovom zápase.

Po stretnutí sme cítili, že remíza bola veľmi blízko a jednoznačne sme na ňu mali. Musíme neúspech hodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalšie dôležité stretnutia. O dva týždne hráme doma s  Nižnou a Ružomberkom a určite kožu lacno nepredáme.

Body: P. Turček 3; F. Delinčák 2; P. Valko 1

Na horúcej pôde tesná prehra

MSK Čadca6 STO Valča4

KOLO1 28 SEP2018

EXTRALIGA

Na prvé stretnutie v novej sezóne sme sa tešili, ale zároveň uvedomovali, že nás čaká doma veľmi silný súper. Taktiež sme boli všetci v oddiele zvedaví ako nové posily zapadnú do mužstva, menovite Peter Turček a mládežnícky reprezentant Filip Delinčák. Od tejto sezóny sa na úvod nehrá štvorhra, ale naopak končí sa s ňou celé stretnutie (posledný zápas). Do stretnutia sme vstúpili skvele, prvý zápas sme vyhrali P. Turčekom, následne P. Valko prehral s domácou jednotkou a potom debut v extralige si odbil F. Delinčák, ktorý svoj zápas dokonca vyhral a následne v ďalších dvoch zápasoch rozbalil svoj talent naplno a nedal domácim hráčom šancu pomýšľať s ním na výhru. Hlavne Filipov tretí zápas s domácou jednotkou bol výborný, rýchly a domáci hráč nemal šancu. Škoda, že už naši dvaja hráči sa k nemu nepridali, svoje zápasy prehrali a aj v štvorhre sme ťahali za kratší koniec. Nakoniec sa teda zrodila tesná prehra 6:4 a všetci sme cítili, že remíza bola blízko a stretnutiu by svedčala.

Do ďalších stretnutí je na čom stavať, a ak zaberú aj ďalší dvaja hráči P. Turček a P. Valko, tak bude určite výsledok pre nás priaznivejší.

O dva týždne hráme opäť vonku dve stretnutia a to v  Rožňave v piatok (12.10.), ktoré chceme vyhrať a v sobotu (13.10) v Rybníku.

Body: F. Delinčák 3; P. Turček 1