Cenná výhra v Bytči

TZO Bytča6 STO Valča B8

KOLO6 05 NOV2022

2. LIGA

V stretnutí proti Bytči, mužstvu z hornej polovice tabuľky, sme čakali ťažšie stretnutie, čo sa nám potvrdilo. Od začiatku to bol boj, domáci sa chceli na nás vytiahnuť, cítili šancu. Po štvorhrách, ktoré boli obe dramatické 5-setové, sme jednu uchmatli my a jednu domáci. Potom nastal dosť dôležitý moment, keď domáci hráč sa v prvom svojom zápase proti Jerymu Strakovi nešťastne zranil, narazil si rebrá o stôl po šmyknutí sa na podlahe a domáci museli do ďalšieho priebehu striedať, čím sa im narušila koncepcia. Treba povedať, že podmienky na hranie boli dosť ťažké, veľmi vlhko v hale (aj vonku pršalo), loptička rýchlo padala, zároveň na podlahe sa dosť šmýkalo, nakoľko sa zrážala vlhkosť. Aj naši hráči si od spomínaného momentu dávali veľký pozor, aby sa nezranili, pričom Jery Straka sa vo svojom treťom zápase pošmykol a zle doskočil na členok. Výkon našich hráčov bol limitovaný možnosťami v hale, ale opäť sme podali bojovný výkon, hoci sa nám nedarilo moc odskočiť od domácich na viac ako jeden bod. Za stavu 5:5 sme konečne domácim ušli na 7:5 a už sme verili, že bodík na výhru uhráme, čo sa aj stalo.

Všetci naši piati hráči Jery Straka, Jakub Babušík, Mišo Pavlík, Peťo Vaverka st., ale aj pripravený Dano Hrčka odviedli maximum v stretnutí, navzájom sa povzbudzovali, išli kolektívne tvrdo za výhrou a nakoniec odmenou im bola síce tesná, ale veľmi cenná výhra. Po stretnutí sme boli spokojní,  nečakali sme až taký húževnatý odpor domácich.

Body: Babušík J. a Straka J. po 2,5; Vaverka P. st. 2; Pavlík M. 1

Derby ako na hojdačke

STO Valča B8 Kláštor p. Znievom6

KOLO4 22 OKT2022

2. LIGA

Na derby stretnutie sme sa poctivo pripravovali celý týždeň, naši „chalani“ nechceli nič podceniť. Očakávali sme ťažké a vyrovnané stretnutie, čo sa do bodky potvrdilo, aj keď taký priebeh aký sa odohral, by nikto neuhádol. Ale poďme pekne po poriadku.

Úvodné štvorhry sme obe zvládli, dokonca dvojica Peťo Vaverka st., Mišo Pavlík porazili s prehľadom tohtoročných okresných majstrov štvorhry 3:0 na sety.  Druhú štvorhru zvládla dvojica Jakub Babušík, Jery Straka. V oboch štvorhrách sme herne dominovali, boli sme dravejší, presnejší. Priebežný stav po štvorhrách bol 2:0. Nasledovali dvojhry, v ktorých sme si chceli udržiavať mierny náskok, avšak diali sa to veci. Hostia sa do nás pustili riadne z ostra, z úvodných  štyroch dvojhier sme všetky prehrali, z toho jeden zápas tesne 3:2 na sety, v 5. sete 16:14 a razom sa hostia dostali do vedenia na priebežných 4:2. Následne po ďalšom boji bol stav už 6:2 pre hostí, hoci treba povedať , že sme hrali vyrovnané zápasy, herne to nebolo z našej strany zlé, len koncovky v setoch nám nevychádzali. Od  tohto momentu sa začala veľká stíhacia jazda STO VALČA a ako prvý zavelil k obratu Mišo Pavlík, nasledoval ho Dano Hrčka, ktorý zvládol svoj zápas s prehľadom 3:0 a za stavu 4:6 sme cítili, že sa dá ešte niečo  so stavom urobiť. Ďalší dôležitý zápas zvládol Jery Straka a na priebežných 6:6 vyrovnal Mišo Pavlík s hosťujúcim skúseným hráčom, čo bol veľký zlom celého stretnutia. Tento moment našich chalanov neskutočne nakopol, aby dokončili stíhaciu jazdu, čo sa aj v ďalšom priebehu stalo a výhru zaklincovali Dano Hrčka a posledný víťazný ôsmy bod Jakub Babušík.

Našim hráčom patrí veľká pochvala a uznanie, lebo aj za stavu 2:6 sa psychicky nezlomili, práve naopak, ešte viac sa zomkli, naštartovali a dokázali prehratý zápas otočiť. Všetci naši vyššie spomínaní hráči hrali kolektívne, povzbudzovali sa, jednoducho bolo cítiť, že im na tomto stretnutí záleží a odmenou im bola vydretá, ale myslím si, že o jeden zápas sme boli lepší, aj zaslúžená výhra. Derby je naše, zvládli sme ho, aj keď to bolo ako na hojdačke, ale spokojnosť s výsledkom je veľká.

Od pondelka sa už budeme pomaly pripravovať na ďalšieho súpera, ktorým je Bytča a Kysucký Lieskovec.

Body: Pavlík M. 2,5; Hrčka D. 2; Straka J. 1,5; Babušík J. 1,5; Vaverka P. st. 0,5