Zavŕšený postup !!!!

STO Valča B13 Teplička n. Váhom A5

KOLO21 19 MAR2016

3. LIGA

Na posledné dve stretnutia v sezóne sme sa dobre pripravili, obe sme chceli vyhrať a tým potvrdiť postup do 2.ligy.

V stretnutiach sme išli od prvého zápasu jasne za víťazstvom a nič sme nepodcenili. Už prvé zápasy naznačili, že hostia to nebudú mať vôbec jednoduché a v oboch stretnutiach len doťahovali skóre. Naši hráči predviedli maximálne koncentrovaný a zodpovedný výkon. Treba pochváliť všetkých našich hráčov menovite Jeremiáša Straku, Filipa Vilgu, Mariána Gajdoša a Romana Kľučiarika, ktorí nielen v poslednom dvojkole, ale v celej sezóne podávali veľmi kvalitné výkony. V oboch stretnutiach dostal príležitosť aj „C-čkar“ Ján Ruttkay, ktorý si taktiež veľmi dobre zastal svoje miesto.

Cieľ dvojkola sme splnili a po stretnutiach prepukla veľká radosť a oslava, pretože ako nováčik súťaže sme nakoniec vyhrali 3. ligu a postúpili do 2. ligy, čo pred sezónou asi nikto neočakával.

Body: Vilga F. a Straka J. 3,5; Kľučiarik R. 3; Gajdoš M. 2; Ruttkay J. 1

Dráma s postupovým koncom

Čadca C8 STO Valča B10

KOLO19 12 MAR2016

3. LIGA

Tabuľkové postavenie prvého s druhým sľubovalo dramatické stretnutie, čo sa aj do bodky naplnilo. Domáci by sa víťazstvom veľmi priblížili postupu a zrejme by už bolo rozhodnuté o postupujúcom. My sme sa však na stretnutie tiež veľmi dobre pripravili, túžili sme vyhrať a odplatiť prehru z domáceho súboja.

Domáci zachytili lepšie úvod, keď vyhrali obe štvorhry a dostali sa hneď do psychickej výhody. Naši hráči však nespanikárili, ešte viac začali bojovať a razom sme stav vyrovnali na 3:3 a aj na 4:4. Domáci sa ujali vedenia 5:4, avšak potom sme prebrali taktovku my a otočili stav na 6:5 pre nás, čo bolo pre ďalší prebieh kľúčové. Domáci už len doťahovali skóre, stále sme si udržiavali náskok jednej výhry a v poslednom zápase za stavu 9:8 pre STO sme vyhrali a tým pádom aj celé stretnutie.

Kolektívne sme podali veľmi dobrý výkon, chalani sa povzbudzovali, bojovali jeden za druhého a nakoniec bolo z toho veľmi dôležité a cenné víťazstvo. Každý hráč si zastal svoje miesto na „jednotku“ menovite Filip Vilga, Marián Gajdoš, Jeremiáš Straka a Roman Kľučiarik.

Stretnutie trvalo vyše tri a pol hodiny, bolo veľmi vyrovnané, vyčerpávajúce a kvalitou patrilo do 2. ligy.

Po stretnutí prepukla u nás veľká radosť, pretože sme porazili ašpiranta na postup a zároveň sme sa na neho bodovo dotiahli. V poobedňajšom stretnutí domáci zaváhali aj s tretím mužstvom tabuľky Žilinou B a po našom víťazstve v Zákopčí sme sa vyšvihli na prvé miesto, ktoré si už budeme chcieť udržať.

Do konca súťaže zostávajú ešte dve stretnutia, ktoré odohráme doma v sobotu 19.03.2016 proti Tepličke a Radoli.

Body: Vilga F. 4; Gajdoš M. 3; Straka J. 2; Kľučiarik R. 1

Veľmi dôležitá výhra

TJ Dolný Kubín A8 STO Valča B10

KOLO16 13 FEB2016

3. LIGA

Domáce mužstvo hrajúce o záchranu, posilnené od polovice súťaže o nášho bývalého prvoligistu J. Cagáňa, sa pustilo do favorita bez rešpektu. Po úvodných štvorhrách sme prehrávali 0:2, následne sme stav vyrovnali na 2:2, ale domáci sa nevzdávali a bojovali. Ani jedno mužstvo až do stavu 7:7 neodskočilo na viac ako jeden bod. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané a napínavé až do úplne posledného zápasu. Posledný zápas za celkového stavu 9:8 pre STO sme v dramatickom päť – setovom zápase zvládli lepšie my. Po tomto zápase prišla veľká úľava, nakoľko sme už vedeli, že prvé dve mužstvá v tabuľke Čadca C a Žilina B svoje stretnutia v tomto kole nevyhrali a k obom mužstvám sme sa tesne priblížili, resp. sme Žilinu B o 1 bod preskočili.

Hráči odviedli veľmi obetavý a kolektívny výkon, dreli až do samého záveru. S výsledkom sme boli veľmi spokojní, pretože domáci s hore uvedenou posilou sú doma veľmi silní a nepríjemní pre každé jedno mužstvo v súťaži.

Na vedúcu Čadcu C sme sa priblížili na rozdiel dvoch bodov a všetky tromfy máme vo svojich rukách.

O dva týždne v sobotu budeme chcieť doma proti Stránskemu B a Trnovému naplno bodovať.

Body: Vilga F. a Gajdoš M. po 3; Straka J. a Kľučiarik R. po 2

Na víťaznej vlne

STO Valča B12 Námestovo B6

KOLO13 31 JAN2016

3. LIGA

Napriek veľkému bodovému odstupu medzi súpermi v tabuľke sme sa na stretnutie svedomito pripravovali a očakávali sme ťažký a vyrovnaný priebeh, čo sa nakoniec aj potvrdilo. V úvode sme nezachytili nástup hostí a razom sme prehrávali 2:0 po úvodných štvorhrách. Tento stav nás vyburcoval ešte k väčšej aktivite a k zlepšenej hre. Za stavu 3:3 sme vyhrali ďalších päť zápasov a troška otupili snahu hostí, ktorí sa však ani za tohto nepriaznivého stavu nevzdávali. Za stavu 8:4 sme vyhrali veľmi dôležitý päť- setový zápas, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci a následne sme si už náskok bez problémov postrážili. Bodovali všetci domáci hráči, dokonca bez prehry v dvojhrách J. Straka, dobre mu sekundovali M. Gajdoš a R. Kľučiarik, obaja prehrali len po jednom zápase. Dve víťazstva vybojoval F. Vilga – naša nová posila.

S výsledkom ako aj s predvedenou hrou okrem úvodných štvorhier a prvého zápasu v dvojhre môžeme byť spokojní. O dva týždne vycestujeme na horúcu pôdu do Tvrdošína a následne do Dolného Kubína, pričom tabuľkové postavenie nám velí jednoznačne vyhrať.

Body: Straka J. 4; Kľučiarik R. a Gajdoš M. po 3; Vilga F. 2

Ďalšia strata

STO Valča B9 Zákopčie A9

KOLO9 13 DEC2015

3. LIGA

Na poobedňajšie stretnutie sme nastúpili s cieľom vyhrať, hoci sme vedeli, že nás čaká ťažké stretnutie, vzhľadom na našu oslabenú zostavu. Po úvodných štvorhrách bol stav nerozhodný 1:1, avšak potom sme nešťastne prehrali tri zápasy. V dvoch z nich sme mali match- baly a stačila by nám 1 loptička a zápas-y by sme vyhrali, ale nestalo sa tak a razom súper odskočil na 1:4. Tento moment nás však ešte viac vyburcoval. Veľmi ťažký zápas zvládol Jerry Straka s najlepším hráčom 3. ligy  v úspešnosti a tento okamih nás „nakopol“ a otočili sme stav na 5:4 a potom dokonca aj na 7:5. V závere však hostia opäť pridali, vyrovnali stav na 8:8 a v posledných dvoch zápasoch sa rozhodovalo o víťazstve alebo remíze. Nakoniec aj posledné dva zápasy sa skončili zmierlivo 1:1 a teda aj celkový stav bol vyrovnaný 9:9. Veľmi dobrý výkon podal  Jerry Straka, ktorý vyhral všetky svoje zápasy, po dve výhry zaznamenali Roman Kľučiarik a Anton Smitka.  Štvrtý náš hráč Jano Ruttkay pomohol v štvorhre získať cenný „bodík“, v dvojhre už nemal toľko šťastia a nebodoval, hoci nešťastne prehral jeden už temer vyhratý zápas.

Vzhľadom na priebeh a aj oslabenie nášho mužstva sme nakoniec s remízou boli spokojní.

Prehrou a remízou sme si skomplikovali prvé miesto v  tabuľke, avšak ideme ďalej od zápasu k zápasu a veríme, že v odvete oboch súperov zdoláme.  Už  budúci týždeň nás čaká ďalšie dvojkolo v Tepličke a v Radoli,  povinnosť ako aj postavenie v tabuľke nám velí oba zápasy vyhrať.

Body: Straka J. 4,5; Kľučiarik R. a Smitka A. po 2; Ruttkay J. 0,5

Prvá prehra !!!!

STO Valča B5 Čadca C13

KOLO8 13 DEC2015

3. LIGA

Na dôležité stretnutie proti druhému celku tabuľky sme nastupovali oslabení, pretože nám chýbal pre chorobu Marián Gajdoš. Táto strata sa nakoniec ukázala ako veľmi citeľná a rozhodujúca, pretože proti tak kvalitnému súperovi (hrajúcemu v kompletnej zostave) sme nášho bojovníka Mariána nedokázali adekvátne nahradiť.  Stretnutie mali hostia od začiatku vo svojej réžii, a aj keď naši hráči robili, čo mohli, vyššia kvalita bola predsa len na strane hostí. Hosťom dokázali konkurovať len dvaja naši hráči, najmä Roman Kľučiarik podal veľmi obetavý a zodpovedný výkon, vyhral tri zo štyroch svojich zápasov. Druhý náš hráč Jerry Straka vyhral dva svoje zápasy, aj keď treba povedať, že počas zápasu mal žalúdočné problémy, čo ovplyvnilo hlavne jeho prvý zápas. Ďalší naši hráči Anton Smitka, Jaro Jurčák a aj striedajúci Jano Ruttkay už nebodovali. Hoci snahu a ani bojovnosť im nemožno uprieť, ale v koncovkách jednotlivých setov sa prejavila vyššia kvalita hostí.

Body: Kľučiarik R. 3; Straka J. 2

Dôležité výhry

Trnové A7 STO Valča B11

KOLO7 21 NOV2015

3. LIGA

Poobedňajšie stretnutie malo veľmi podobný priebeh a rovnaký výsledok ako doobedňajsie stretnutie hrané v Stránskom s miestnym B-čkom. Po štvorhrách v úvodných dvojhrách sme domácim mierne odskočili a tento tesný náskok sme si udržiavali až do konca. Domáci v oboch zápasoch len doťahovali, avšak v dôležitých momentoch, keď sa „lámalo“ stretnutie, naši hráči potvrdili svoju vyššiu kvalitu a domácim nedali šancu vyrovnať nepriaznivý stav. Veľmi dobre výkony podala najmä trojica našich hráčov menovite Jery Straka vyhral všetky svoje zápasy, Marián Gajdoš a Roman Kľučiarik vyhrali po tri zápasy a Marián spolu s Jerym vyhrali aj štvorhru. Štvrtý náš hráč nemal svoj deň, keď všetky svoje zápasy prehral, ale v oboch stretnutiach bol blízko minimálne k jednej výhre. Prví traja menovaní bodovali identicky aj v doobedňajšom stretnutí v Stránskom.

Cieľ – dve výhry sme splnili, takže s výjazdom môžeme byť maximálne spokojní. V najbližšom kole (13.12.2015) sa sa stretneme doma s Čadcou „C“ a bude to stretnutie dosiaľ nezdolaných mužstiev o prvé miesto v tabuľke.

Body: Straka J. 4,5; Gajdoš M. 3,5; Kľučiarik R. 3

Zatiaľ bez prehry…

STO Valča B13 Tvrdošín B5

KOLO4 07 NOV2015

3. LIGA

V 4. kole sme si zmerali sily s „B-čkom“ Tvrdošína. Zo začiatku bolo stretnutie vyrovnané, hostia dokonca mohli vyhrávať po štvorhrách aj 2:0, keď sa obe rozhodovali až v 5 – setovej dráme, ale naši hráči zabojovali, menovite R. Kľučiarik a A. Smitka vyhrali svoju štvorhru a teda nedopustili vedenie hostí. V ďalšom priebehu bolo ešte vyrovnané skóre 2:2, ale potom sme hosťom ušli až na 7:2, čo bolo nakoniec rozhodujúce. Hostia už nemali veľa možností na obrat a v závere skóre už len kozmeticky upravili. Po štvorhrách sme prakticky celé stretnutie ovládali a kontrolovali priebeh. Výborný a zodpovedný výkon predviedli všetci štyria hráči. Už v druhom stretnutí po sebe vyhral všetky svoje zápasy R. Kľučiarik, tradičná opora z minulých sezón. Výborne mu kontrovali ďalší dvaja ťahúni mužstva J. Straka a M. Gajdoš, prvý vyhral všetky svoje zápasy okrem štvorhry a druhý menovaný vyhral tri zápasy. Štvrtý hráč A. Smitka vyhral jeden zápas a tiež sa podieľal na dôležitom víťazstve vo štvorhre.

Celkovo sme boli s priebehom ako aj s hrou spokojní a už sa tešíme o dva týždne na ďalšie kolo, ktoré odohráme v Stránskom, resp. v Trnovom pri Žiline.

Body: Kľučiarik R. 4,5; Straka J. 4; Gajdoš M. 3; Smitka A. 1,5

Na úvod víťazstvo s favoritom súťaže

STO Valča B10 Žilina B8

KOLO1 10 OKT2015

3. LIGA

V úvodnom stretnutí sezóny sa stretli dve mužstvá, ktoré budú bojovať o postup do 2. ligy. Tomu od začiatku predvedená hra oboch mužstiev nasvedčovala. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané, kvalitou spĺňalo druholigové parametre a o výsledku a našom víťazstve rozhodli nakoniec malé detaily. Ale poďme pekne postupne. V úvode sme hosťom odskočili v štvorhrách na 2:0, keď sme obe štvorhry vyhrali dosť jednoznačne. Potom sme si udržiavali tesný náskok až do stavu 5:4, kedy hostia prebrali opraty do svojich rúk a dostali sa do vedenia 6:5. Od tejto chvíle sme sa s hosťami naťahovali o výsledok a nakoniec z posledných štyroch zápasov sme tri vyhrali. Naši hráči podali veľmi obetavý, kolektívny a bojovný výkon, v niektorých momentoch aj keď nedarilo, sa zomkli a išli za víťazstvom. Sto-percentný výkon podal M. Gajdoš, vyhral všetky svoje zápasy a išiel ako „švajčiarske hodinky“. Ďalšia naša tradičná opora R. Kľučiarik najskôr dva svoje zápasy s relatívne slabšími súpermi prehral, avšak potom ukázal veľké majstrovstvo a bojovnosť,
keď porazil dvoch prvoligových hráčov. Tretí v poradí náš „polo – áčkar“ J. Straka vyhral dva zápasy, hoci treba povedať, že v týždni nemal optimálnu prípravu na zápas, čo sa aj trošku odzrkadlilo na jeho výkone. Štvrtý hráč v stretnutí J. Jurčák zohral v stretnutí dôležitú úlohu, keď v štvorhre pomohol získať veľmi dôležitý bod a hoci v dvojhrách už nebodoval, unavil a potrápil hosťujúcich hráčov.

S úvodným vstupom do sezóny sme veľmi spokojní, pretože sme zdolali najväčšieho favorita v súťaži, čo nám dodá ešte viac sebavedomia. Už sa tešíme na ďalšie kolo, v ktorom vycestujeme do Námestova a Krušetnice a budeme chcieť odtiaľ doviezť dve víťazstvá.

Body: Gajdoš M. 4,5; Straka J. a Kľučiarik R. po 2,5; Jurčák J. 0,5