1. ročník

1. ročník sústredenia STO VALČA sa konal v dňoch 1.8.2016 – 7.8.2016. Zúčastnilo sa ho štrnásť hráčov, trénovalo sa dva krát denne po dvoch hodinách a k dispozícii bolo sedem stolov.

Deti chodili každý večer domov a zas ráno prichádzali. Každý deň bol zabezpečený obed, o ktorý sa starala pizzeria TuSi, ktorej touto cestou ďakujem za super služby. Obedovalo sa v hale, kde bola na to vyhradená miestnosť.

Deti mali každý deň program od rána. Tréningy začínali o 10:00 hod. pričom ich náplňou nebol iba stolný tenis, ale aj strečing a kondičný tréning riešený formou plávania, či futbalu. V nedeľu, na konci sústredenia, prebehol celodenný turnaj, pričom sa hralo systémom každý s každým. Prvé tri miesta obsadili:

1. Tomáš Valach
2. Michal Pavlák
3. Tomáš Hurta

Z môjho pohľadu je takéto sústrednie úžasná vec. Každým dňom bolo vidno ako sa tí mladí nádejní hráči zlepšujú. Základom je uvedomiť si, že úspech ide ruku v ruke s množstvom odohratých hodín. Počas sústredenia deti odohrali cca 28 hodín a celý deň mali stolný tenis tak ako to majú profesionálny športovci. Na záver by som chcel vyzdvihnúť aj spoločenský aspekt podujatia, keďže svojou náplňou odvádza pozornosť detí od tabletov a mobilov.

Pevne verím, že sa na budúci rok v rovnakom termíne a ešte väčšom počte opäť stretneme.
Ďakujem všetkým ktorí podporili toto podujatie.

S pozdravom
Pavel Valko ml.

  • STO Valča v akcii
  • STO Valča v akcii
  • STO Valča v akcii
  • STO Valča v akcii
  • STO Valča v akcii
  • STO Valča v akcii