Stúpame v tabuľke

STO Valča B9 MSTK Tvrdošín5

KOLO11 14 DEC2019

1. LIGA

Po dvoch cenných výhrach v predchádzajúcom dvojkole sme chceli aj doma uspieť. Podarilo sa, hoci nás vôbec nečakali ľahké stretnutia.

Doobedňajšie stretnutie s Ružomberkom „B“ bolo zo začiatku vyrovnané, avšak za stavu 2:2 sme vyhrali tri zápasy a tento náskok sme si už prakticky udržiavali až do konca. Chalani podali veľmi obetavý a bojovný výkon všetci aj bodovali. Jery Straka zabral naplno a vyhral všetky svoje tri  zápasy, veľmi dobre mu sekundovali Peťovia Vaverkovci, ktorí vyhrali po dva zápasy. Marek Rezetka bodoval v jednom zápase a Paťo Páleník hrajúci len štvorhru, vybojoval výhru “ s parťákom“ Peťom Vaverkom ml. S výhrou sme boli spokojní a sústredili sme sa už na poobedňajšie stretnutie s Tvrdošínom, ktoré bolo pre nás dôležité, pretože sme sa mohli v tabuľke dostať až na priebežné 3. miesto. Výhru sme v bojovnom stretnutí uhájili, hosťom sme v stretnutí odskočili na 6:1 a viac menej sa z tohto náskoku už nespamätali. Opäť všetci chalani bodovali Paťo Páleník vyhral všetky svoje zápasy, po dve výhry zaznamenali Peťo Vaverka ml. a Jery Straka, Peťo vyhral aj štvorhru . Jednu výhru si pripísal Peťo Vaverka st.

Prvú polovicu sezóny sme zakončili vo veľkom štýle, keď sme vyhrali posledných päť stretnutí za sebou a v tabuľke sme sa dostali na priebežné 3. miesto. S prvou polovicou sezóny môžeme byť spokojní.

Body: Páleník P. 3,5; Vaverka P. ml. 2,5; Straka J. 2; Vaverka P. st. 1