Trip na východe s plným zásahom

STK Lokomotíva Košice5 STO Valča9

KOLO7 19 NOV2022

1. LIGA

Článok prevzatý z novín MY Život Turca.

Celok Valče nabral smer východ a po náročnom výjazde bol jeho prvým protivníkom tím Stará Ľubovňa/Jakubany. V priebežnej tabuľke bol súper pod našimi, a tak Turčania chceli bodovať. Do duelu vstúpili víťazstvami v obidvoch štvorhrách a následne viedli 4:2 i 5:3. Následne však domáci zvládli tri päťsetové bitky a výsledok otočili vo svoj prospech. To však ani zďaleka nebol koniec, Valčania ich kúsok zopakovali, tiež vyhrali tri stretnutia v rade a viac ako štvorhodinovú ťahanicu nakoniec ovládli pomerom zápasov 8:6.

„Súboj sme výborne rozohrali, ale potom svoju kvalitu ukázal aj súper a dianie za stolmi poriadne zdramatizoval. Chalani však boli správne mentálne nastavení, stále verili, že môžu vyhrať a išli si za tým. Nakoniec sa dočkali zaslúženej odmeny v podobe víťazstva,“ pochválil odolnosť tímu jeho manažér Martin Ďuračík.

Zápolenia v Starej Ľubovni zobrali mužstvu množstvo síl a po náročnom zápase ešte čakala na Valčanov cesta do Košíc. Keďže dopoludňajšie meranie síl sa poriadne natiahlo, naši nestihli ani obed. Dobrou správou bolo, že k stolnotenisovej výprave sa pred druhým duelom pridal René Reho.

V metropole východu síce naši prehrali prvú štvorhru, ale séria piatich bodov im zabezpečila pohodlné vedenie. Domáci sa síce ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, no prehru sa im už odvrátiť nepodarilo.

„Výsledok sa zdá pomerne jednoznačný, ale všetko sme si museli tvrdo vybojovať. Zápas sa zlomil na zápasoch, v ktorých chalani prehrávali 0:2 na sety, napriek tomu ich vyhrali. Všetci hráči dnes zabodovali, zaťali zuby aj keď sa nedarilo a za predvedené výkony si zaslúžia maximálny rešpekt. Po tomto dvojzápase cestujeme domov veľmi spokojní,“ doplnil Martin Ďuračík.

Dve víťazstvá pomohli Valči aj pri posune v priebežnom poradí a vo vyrovnanej tabuľke sa posunuli už na štvrtú priečku. Najbližšie čaká na turčiansky celok výjazd na Oravu, keď v sobotu 2. decembra najskôr narazí na Tvrdošín a následne otestuje jeho sily Nižná B.

 

Body: Vaverka P. ml. 3,5; Páleník P. 2,5; Reho R. 1; Vaverka P. st. 1; Valúch R. 1