Z nedobytnej pevnosti dve výhry

MSK Čadca1 STO Valča6

KOLO7 16 NOV2019

EXTRALIGA

Článok prebratý z MY Život Turca

Na Kysuce cestovali Valčania v ťažkej situácii, keď nemali na svoj konte ani jedno víťazstvo. Nepriaznivé okolnosti ich však nezlomili, ale motivovali ku kvalitnejším výkonom. Súboj proti rezerve Čadce mali od začiatku pod kontrolou. Hráči podali vo svojich súbojoch koncentrované výkony a zaslúžene dokráčali za prvou výhrou v sezóne.
„Boli sme síce papierovým favoritom, no ak ťaháte sériu prehier, je pre vás každý duel náročný. Súper nám ani jednu loptičku nedarovali zadarmo, chalani však v kľúčových
momentoch potvrdili vyššiu hernú kvalitu a získali takzvané povinné body,“ zhodnotil najmä pre vylepšenie psychiky dôležité meranie síl manažér klubu Martin Ďuračík.

Pohodu z predchádzajúceho dňa si Turčania preniesli i do stretnutia proti prvému tímu Čadce. V ňom bol síce na papieri o niečo silnejší domáci kolektív, ale naši predzápasové
predpoklady otočili hore nohami a všetkých príjemne prekvapili vysokým víťazovom 6:1.
„Doma Kysučania často perie nepúšťajú, hrá sa u nich veľmi ťažko a preto by sme pred zápasom všetkými desiatimi brali aj remízu. Hráči však ukázali silného tímového ducha, od začiatku až do konca jeden druhého povzbudzovali, nevypustili jedinú výmenu, a tak boli schopní zaskočiť i rebríčkovo silnejších súperov. Treba spomenúť, že Čadca má zranenú svoju jednotku, ale jej káder je dosť široký a dokázala postaviť adekvátnu náhradu. Toto víťazovo je pre nás veľmi cenné a teraz urobíme všetko pre to, aby sme naň v ďalších kolách nadviazali,“ prezentoval odhodlanie celého družstva Martin Ďuračík.

Body: F. Delinčák 3; L. Mihailovič 2; M. Kysel 1