Derby pre STO VALČA

Turčianske Teplice4 STO Valča B10

KOLO5 04 NOV2023

2. LIGA

V 3. dvojkole nás čakali derby stretnutia, doobeda v Martine a poobede v Turčianskych Tepliciach. Mali sme menšie starosti so zostavou, keď nám chýbali z rôznych príčin až traja stabilní hráči (D. Hrčka, P. Veterník a čiastočne aj P. Vaverka st.). Museli sme ich nahradiť za pomoci širšieho kádra z A-mužstva. Chalani, ktorí nastúpili (R. Valuch, R. Reho, J. Straka, K. Babušík a vo štvorhre v Martine P. Vaverka st.) podali veľmi dobrý, zodpovedný, maximálne koncentrovaný výkon.

V Martine sme postupne budovali svoj náskok, viedli sme 4:2, 5:3 a 7:3. Stretnutie sme mali viac menej pod kontrolou, aj keď domáci sa snažili a náskok 7:3 sa zase až tak jednoznačne netvoril. Treba ale povedať, že s celkovým priebehom ako aj s konečným stavom sme boli spokojní. Samozrejme mali sme v podvedomí aj poobedňajšie ťažké stretnutie, ktoré nás čakalo v Turčianskych Tepliciach. Stretnutie malo svoju kvalitu, dobrú úroveň, aj rivalitu. V úvode to bolo dosť vyrovnané, avšak od stavu 2:2 sme sa „odtrhli“ na 4:2 , 5:3  a 7:3, čo bol rozhodujúci náskok, ktorý sme si už do konca stretnutia postrážili. Poobedňajší výkon sme veľmi dobre vyšperkovali a zaslúžene ovládli derby zápas o Turiec.

Našich hráčov treba pochváliť, pretože bol na nich dosť veľký tlak, keďže sa jednalo o prestížne derby, ktoré zvládli na výbornú a zaslúžene sme nefalšovanými „Králmi Turca“.

Body: Babušík J. 3,5; Reho R. 3; Valuch R. st. 2; Straka J. 1,5