Potrebné výhry !!!

STO Valča B10 Ľubovňa/Jakubany4

KOLO16 08 FEB2020

1. LIGA

Po troch prehrách sme potrebovali naplno zabrať, čo si naši hráči plne uvedomovali a k obom stretnutiam pristúpili s maximálnym úsilím vyhrať.
Doobedňajšie stretnutie proti Bardejovu bolo celkom jednoduché, nakoľko hostia nepricestovali v plnej sile. Od začiatku sme dominovali, nič sme neponechali na náhodu a išli celkom jednoznačne za výhrou. Hostia vyhrali až posledný zápas a kozmeticky upravili skóre celkovo na 13:1. Naši hráči hostí vôbec nešetrili, vo všetkých činnostiach dominovali a zaslúžene vyhrali. Všetky svoje zápasy vrátane štvorhry vyhrali Patrik Páleník, Igor Mihailovič a Peter Vaverka st.. Jery Straka, ktorý hral len dvojhry vyhral dve. Úspešný v štvorhre bol aj „parťák“ Patrika Páleníka – Peter Vaverka ml. Keďže hosťom chýbala zo základu až trojica hráčov, víťazstvo bolo povinnosťou, čo sa aj stalo realitou a našou jasnou záležitosťou.

Poobedňajšie stretnutie proti Starej Ľubovni sme očakávali oveľa vyrovnanejšie, čo sa aj naplnilo. Po štvorhrách bol stav vyrovnaný 1:1, prvé dvojhry boli tiež vyrovnané. Za stavu 3:3, sme hosťom ušli na 5:3 a aj 6:4 a 7:4 a nakoniec už hostia sa z tohto trháku nespamätali a stretnutie sme dotiahli do úspešného konca a nakoniec z toho bolo presvedčivé víťazstvo 10:4. Opäť naši hráči podali výborný výkon, hostí prekonali v bojovnosti a väčšou túžbou za výhrou. Bodovali všetci hráči menovite: Peter Vaverka ml. vyhral všetky svoje zápasy vrátane štvorhry, Patrik Páleník vyhral dva zápasy a štvorhru. Peter Vaverka st. vyhral dva zápasy, Igor Mihailovič a Jery Straka po jednom zápase.

Obe víťazstva sme vzhľadom na vyrovnanú tabuľku potrebovali a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Nasledujúce dvojkolo hráme u prvého v Kežmarku a posledného v Rimavskej Sobote, kde budeme chcieť niečo uhrať, aj keď vieme, že nás nič ľahké nečaká.

Body: Vaverka P. ml. 3,5; Páleník P. 2,5; Vaverka P. st. 2; Mihailovič I. 1; Straka J. 1