Dve výhry u favoritov

STK Sokol Stránske6 STO Valča B8

KOLO9 30 NOV2019

1. LIGA

Proti druhému celku v súťaži sme nastupovali do stretnutia s pokorou a malou dušičkou pre dobrý výsledok, pretože sme v predchádzajúcich stretnutiach nehrali dobre. Avšak v tomto stretnutí sa to všetko zlomilo, od začiatku sme dominovali, diktovali priebeh celého stretnutia a nakoniec sme aj zaslúžene vyhrali.  „Nakopli“ nás úvodné štvorhry, v ktorých sme dominovali. Taktiež z úvodných štyroch zápasov sme až tri vyhrali a týmto pádom sme si vytvorili aj rozhodujúci náskok. Všetci naši piati hráči, ktorí nastúpili, podali veľmi dobrý výkon a prvý krát v sezóne aj všetci zabrali, tak ako sa patrí. Menovite Paťo Páleník vyhral všetky svoje zápasy, Peťo Vaverka st. vyhral dva kľúčové zápasy, Marek Rezetka vyhral veľmi dôležitý zápas z celého priebehu, Jery Straka a Peťo Vaverka ml. vyhrali štvorhru (druhý menovaný nastúpil v stretnutí len na štvorhru). Každý jeden bod v stretnutí bol dôležitý a konečne chalani ukázali svoju pravú silu.

V poobedňajšom stretnutí v Stránskom nás opäť nečakalo nič ľahké, domáci boli favoriti. Aj v tomto stretnutí sme dobre vstúpili do začiatku, keď sme vyhrali obe štvorhry. Pre ďalší priebeh to bolo rozhodujúce. Udržiavali sme si vybudovaný náskok, avšak domáci nepríjemne doťahovali až na stav 7:6 pre hostí. V poslednom v ťažkom stretnutí v päť- setovej „bitke“ sme boli úspešnejší a nakoniec sme si odviezli cennú výhru.

Opäť zabrali všetci naši piati hráči na jednotku, podali veľmi bojovný, koncentrovaný výkon a aj všetci v stretnutí bodovali. Paťo Páleník vyhral opäť všetky svoje zápasy, Peťo Vaverka st. ako aj Marek Rezeteka vyhrali po jednom dôležitom zápase, Jery Straka vyhral rozhodujúci zápas na 8:6. Peťo Vaverka ml. bodoval v štvorhre a v stretnutí hral okrem štvorhry, ešte jeden neúspešný zápas.

S týmito výhrami sme boli maximálne spokojní a aj sme si napravili reputáciu v súťaži. Pevne veríme, že dve ťažko vybojované výhry potvrdíme aj v domácom prostredí proti mužstvám Ružomberka „B“ a Tvrdošína.

Body: Páleník P. 3,5; Straka J. 1,5; Rezetka M. 1, Vaverka P. st. 1,5; Vaverka P. ml. 0,5