Víťazné ťaženie pokračuje

STO Valča6 ŠKST Michalovce3

KOLO16 7 FEB2020

EXTRALIGA

Článok prevzatý z novín MY Život Turca.

Úvod do súboja proti tabuľkovému susedovi vyšiel Valčanom výborne a potvrdili výbornú fazónu z posledných kôl. Vyhrali prvých päť dvojhier, pričom až štyri z nich pomerom setov 3:0. Potom zrejme aj pod dojmom vysokého náskoku mierne poľavili a Michalovčania zacítili príležitosť zdramatizovať duel. Protivníkovi sa podarilo znížiť na 5:3, ale následne získal výborne hrajúci Filip Delinčák rozhodujúcu šiestu výhru a spolu so svojimi spoluhráčmi sa mohol tešiť z plného bodového zisku.
„Všetci naši hráči si zaslúžia pochvalu. Michalovčania pricestovali v plnej sile, no v úvode sme mali jednoznačne navrch a družstvo už v tejto fáze súboja položilo základ celkového víťazstva. Trochu sme zmenili poradie v akom boli chalani nasadzovaní do jednotlivých duelov, pričom sa zdalo, že to hostí zaskočilo. Mrzieť nás môže len výpadok za stavu
5:0, ale aj s tým sme si dokázali poradiť,“ spokojne zhodnotil dianie za zelenými stolmi manažér klubu Martin Ďuračík.
Valča tak pokračuje v sérii víťazstiev a aktuálne má ich pozitívna šnúra už päť dielikov. Naposledy prehral náš tím ešte 14. decembra minulého roku.
„Aktuálne majú chalani výbornú formu. Škoda, že v takej pohode nehrali v závere základnej časti, keď sme bojovali o účasť v prvej šestke. Taký je však šport,“ doplnil hodnotenie manažér.

Body: F. Delinčák 3; L. Mihailovič 2; M. Kysel 1