V novom roku „do útoku“

STO Valča 6 Gastro Galanta3

KOLO13 11 JAN2020

EXTRALIGA

Článok prevzatý z novín MY Život Turca.

Stolní tenisti Valče odohrajú v skupine o 7. – 12. miesto desať duelov, pričom úvodné dve zápolenia mali na programe doma a vyzvali v nich Rybník a Galantu. V prvom meraní síl boli papierovými favoritmi, pričom v tejto sezóne už Rybník zdolali. Do stretnutia však nevstúpili ideálne a súper sa dostal do vedenia 4:2. Nepriaznivému vývoju našťastie naši nepodľahli, stav dokázali otočiť na 5:4 a do rozhodujúcej štvorhry tak vstupovali s vedením v chrbte. V debli potvrdili svoju vyššiu hernú kvalitu, bez problémov vyhrali a potvrdili zisk takzvaných povinných bodov. „Chalani s výnimkou štvorhry nepodali optimálne výkony a zbytočne si skomplikovali život. Takéto súboje sú síce najmä po psychickej stránke náročné, no aj tak sme ten dnešný mali zvládnuť lepšie. Najpodstatnejšie ale je, že Rybník sa k nám nepriblížil a ešte viac sme ho zatlačili do pásma zostupu,“ pragmaticky zakončil hodnotenie valčiansky manažér Martin Ďuračík.

V zápase proti Galante sa očakával vyrovnaný boj a o víťazovi mali rozhodnúť detaily, veď aj prvý vzájomný duel skončil remízou. Turčania začali lepšie, Filip Delinčák vyhral konfrontáciu jednotiek a nakopol celé mužstvo k oveľa lepšiemu výkonu, aké predviedlo deň predtým. Valčania pôsobili v dôležitých okamžikoch istejšie a ich vyššie herné sebavedomie sa odzrkadlilo i na skóre. Nakoniec vyhrali 6:3 a do nadstavbovej časti vstúpili najlepším možným spôsobom.
„Trochu sme zaskočili súpera nasadením našich hráčov do zápasov, svoju úlohu zohralo i domáce prostredie, keďže Rybník v Beniciach ešte nehral. Najdôležitejšie ale bolo, že chalani podali veľmi koncentrované a zodpovedné výkony. Mužstvo získalo šesť bodov a do ďalších dôležitých stretnutí tak môže vstupovať vo väčšej pohode a bez zbytočného tlaku,“ doplnil Martin Ďuračík.

Body: F. Delinčák 3; L. Mihailovič 2; M. Kysel 1