Potvrdenie 7. miesta

STO Valča 6 MSK Čadca B4

KOLO21 19 JÚN2020

EXTRALIGA

Článok prevzatý z novín MY Život Turca.

V zápasoch proti tímom z Čadce naplno zabodovali Valčania v jednom z nich. Spomínané  víťazstvo im v konečnej tabuľke extraligy zabezpečilo výborné siedme miesto. V dvoch záverečných dueloch tohto ročníka stolnotenisovej extraligy privítala Valča v telocvični v Beniciach súperov z Kysúc.

Najskôr si Turčania zmerali sily s prvým tímom Čadce a podľahli mu 0:6. Keďže naši už na priečku znamenajúcu vypadnutie spadnúť nemohli, šancu dostali hráči, ktorí nastupujú za béčko či céčko. „Súper pricestoval v najsilnejšom zložení a jeho vyššia kvalita sa prejavila i za stolmi. Možno sme si trúfali získať jeden či dva zápasy, ale nevyšlo to. Taký je šport. Chalani sa však nemajú za čo hanbiť, bojovali, no protivník bol skrátka lepší,“ nerobil z prehry tragédiu klubový manažér Martin Ďuračík.

Na druhý deň bolo jasné, že ak Valčania vybojujú proti rezerve Čadce aspoň remízu, udržia si siedme miesto. Výborne im vyšiel vstup do duelu a dostali sa do vedenia 4:0. Hosťom sa síce podarilo znížiť a zdramatizovať dianie, ale piaty získaný bod už turčianskych hráčov upokojil, a keď zvládli aj štvorhru, mohli sa tešiť zo zaslúženého víťazstva 6:4.
„Dnes môžeme byť s výsledkom aj výkonom mužstva spokojní. Včerajšiu prehru sme hodili za hlavu a chlapci sa stopercentne sústredili na to, čo ešte môžu ovplyvniť. Pomohli si výborným úvodom a potom si už dobre rozbehnuté stretnutie nenechali vytrhnúť z rúk, i keď protivník sa nevzdal ani za nepriaznivého stavu. Všetkých nás teší, že siedmu priečku sa nám podarilo uhájiť,“ spokojne ukončil hodnotenie Martin Ďuračík.

Body: P. Vaverka ml. 2,5; P. Vaverka st 2,5; J. Straka 1